Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

ENERGIE AG BOHEMIA nasadila řešení GIS od XANADU

Pátek, 27 Listopad 2009 15:49

topobase_energie_ag_bohemia.jpgSpolečnost XANADU nasazuje GIS řešení Autodesk Topobase ve vodárenské skupině ENERGIE AG BOHEMIA, která zásobuje téměř milion obyvatel. Klient díky němu realizuje rostoucí požadavky na rozsah vodovodní sítě, zvyšuje efektivitu její údržby a rozšiřuje sortiment doplňkových služeb. ENERGIE AG BOHEMIA je provozovatelem velmi rozsáhlé vodohospodářské infrastruktury. Délka jejich vodovodní sítě činí 7 589 km, kanalizační sítě 3 551 km, o úpravu vody se stará 178 čistíren odpadních vod.

Při tomto rozsahu síťové infrastruktury byla společnost postavena před úkol sjednotit stávající systémy pro dokumentaci sítě a nasadit centrální systém evidence a správy sítě. Po důkladném výběru zástupci ENERGIE AG BOHEMIA zvolili GIS systém firmy XANADU pro společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, 1. JVS, Vodárenská společnost Chrudim, VODOS v Kolíně a Vodovody a kanalizace Beroun. Řešení čerpá z výhod moderní a v praxi osvědčené technologie Autodesk Topobase.

Hlavními argumenty pro volbu GIS řešení od společnosti XANADU byly:

  • otevřenost a flexibilita,
  • snadná rozšiřitelnost a možnosti přizpůsobení,
  • systém tzv. dlouhých transakcí,
  • kombinace těžkého klienta pro správu dat a lehkého webového klienta (oba jsou přitom postaveny na stejné technologii),
  • ověřené fungování v řadě českých i evropských firem.

Nové GIS řešení bude propojené s dalšími podnikovými systémy – zákaznickým systémem, správou řešení poruch a podobně –, což umožní dále zlepšovat kvalitu služeb společností skupiny ENERGIE AG.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit