E LINKX
Minerva
Google překladač: English Deutsch
GstarCAD – DWG kompatibilní 2D/3D CAD
Siemens - TeamCenter X
2N
TNS

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Hlavní témata a zaměření jednotlivých čísel

Hlavní témata a oborové zaměření jednotlivých čísel 2020

1/2020 vyjde 7. 3. 2020 (uzávěrka 17. 2.)

CAD/CAM/CAE v elektronice a automatizaci
Software pro konstrukci elektrických a elektronických obvodů výrobků spotřební elektroniky, pro výrobu tištěných spojů, CAD pro návrh elektroinstalace strojů, průmyslových zařízení a průmyslových celků, software pro návrh pohonů, hydrauliky a kompresorové techniky, CAD v automatizaci, CAx a mechatronické systémy. CAD pro navrhování instalací, sítí a IoT, digitální dvojčata a propojení CAD modelů s realitou. Výpočty a simulace v elektrotechnice.
CAD pro elektroinstalace staveb, software pro silnoproudou elektrotechniku a energetiku. Chytré domy, chytrá města, chytrá infrastruktura.

CAD/CAM ve strojírenství a zpracování plechů a plastů
Strojírenské 3D systémy, Rapid Prototyping, Reverse Engineering, CAM – efektivní strategie obrábění, CAD/CAM/CAE pro plastikářský a gumárenský průmysl, CAx data pro strojírenství a jejich kvalita, převodníky a konverze dat.
CAD/CAM pro sklářskou a keramickou výrobu, CAD/CAM v automobilové výrobě, Virtuální prototypy a virtuální realita při navrhování ve strojírenství, CAD/CAM pro plechové, kompozitní a plastové součásti v automobilové výrobě, navrhování a výroba forem, technologie, simulace, výhody.
Nasazování DMS a PLM řešení

Mobilní hardware, pracovní stanice, monitory, 3D tiskárny, profesionální monitory, velkoformátové tiskárny, 3D tiskárny, grafické karty, řezací plotry.

2/2020 vyjde 12. 6. 2020 (uzávěrka 22. 5.)

CAD/CAM pro dřevozpracující průmysl a výrobu nábytku
Software pro dřevěné konstrukce, software pro navrhování interiérů design a výrobu nábytku, software pro přípravu výroby, předávání dat do výroby, CAM pro zpracování dřeva, výpočetní software – statické a pevnostní výpočty, stavební nadstavby, CAD systémů, databáze a modely nakupovaných dílů, řízení a organizace vývoje/projekce. Software pro dřevěné konstrukce, pro dřevařské řemeslné dílny. CAD pro TZB, CAD/CAM v těžebních procesech a zařízeních. CAx data pro stavebnictví a jejich kvalita, konverze a využití.
Virtuální realita v programech pro stavebnictví a architekturu, návrhy a prezentace stavebních objektů, průchody stavbami apod.

Stavebnictví a BIM
BIM a jeho uvádění do praxe, zkušenosti s nasazením, přínosy, použité metodologie, technologie, implementační strategie, CAD a rekonstrukce ve stavebnictví, BIM a facility management.
CAE – modelování proudění a termodynamiky Vazba modelů na CAD systémy, pre- a postprocesing apod.

Strojírenské CAD/CAM systémy ve stavebnictví a architektuře
Železné konstrukce, haly, opláštění budov, navrhování strojních součástí zařízení budov, místností, uměleckých předmětů.

Hardware pro stavební CAD systémy, výkonné pracovní stanice, velkoformátové tiskárny, plotry, 3D tiskárny, 3D skenery, drony, stroje pro zpracování plechových dílů.

Příloha InGIS 2/2019 vyjde 12. 6. 2020 (uzávěrka 29. 5.)

Aktuální trendy v GIS systémech, logistické systémy a prostorová data, GIS v marketingu, vazba GIS – CRM, GIS a podnikové informační systémy, správa areálů, GIS ve státní správě a samosprávě, správa síťové infrastruktury, liniové stavby, dálkový průzkum země, využití dronů.

Hardware pro sběr, zpracování a prezentaci geodat, GPS, velkoformátové tiskárny, pracovní stanice a servery, speciální systémy, tablety, chytré telefony, zařízení pro sběr dat apod.

3/2020 vyjde 18. 9. 2020 (uzávěrka 25. 8.)

CAD/CAM/CAE pro strojírenství
CAD/CAM, PLM a automobilový průmysl, Digitální podnik – navrhování a simulace výrobních systémů, Reverzní inženýrství, CAM technologie – post-procesing, CAE – komplexní simulace velkých systémů, předávání dat mezi CAx systémy, prohlížeče CAx dat, CAD/CAM ve slévárenství, CAD/CAM ve svářecí technice.

Automatizace, robotika, přesná měření ve strojírenství a návaznost na CAD/CAM
IoT a IIoT – sítě, komponenty, propojování výrobních strojů, digitalizace průmyslu, digitální továrny, navrhování průmyslových celků a výrobních pracovišť.

EDM/PDM/PLM – organizace přebírání, schvalování a distribuce dat
CAx a školství – výuka od ZŠ přes SŠ po VŠ, školní licence, předměty, soutěže apod.

Výkonné pracovní stanice, monitory, prezentační technika, CNC řídící systémy, 3D periferie, 3D tiskárny, 3D skenery.

4/2020 vyjde 15. 12. 2020 (uzávěrka 23. 11.)

CAx ve stavebnictví
Software pro liniové stavby, moderní konstrukční systémy, rozpočtování ve stavebnictví, CAx data ve stavebnictví, nové stavební technologie s podporou CAx, CAD pro zahradní architekty, Plant Design, design portály, CAE – modelování proudění, CAD/CAM v řídicí, automatizační a regulační technice.
Hardwarové 3D periferie, skenery, tiskárny, monitory, digitální fotografie.

CAx řešení pro malé firmy
Software pro malé firmy a samostatné projektanty, CAD zdarma, EDM/PDM pro menší podniky, Plant Design, Alternativní softwary pro design a návrhářství, vizualizace, animace a mediální prezentace, specializované CAD nadstavby.
CAD/CAM pro tváření plechů, CAD/CAM pro výrobu forem a výrobu z plastů a kompozitů.
CAD v geodézii a kartografii, software pro statické a dynamické výpočty, software pro modelování a vizualizace.
CAx ve zdravotnictví, lékařské CAD/CAM aplikace, protetika, návrhy podpůrných prostředků.  

Mobilní hardware, ergonomické periferie, fotorealistické tiskárny, digitální fotoaparáty.

Příloha InGIS 2/2020 vyjde 15. 12. 2020 (uzávěrka 30. 11.)

GIS a podnikové informační systémy, správa areálů, prostorové informace v logistických systémech, GIS aplikace pro státní správu, Aktuální trendy v GIS systémech, GIS v marketingu, reportáže, případové studie, distribuce a dostupnost GIS dat, 3D modely terénu, sídel, 3D geodata, liniové stavby, dálkový průzkum země, GPS, prostorová data na cesty – do auta, mobilu i notebooku.

Hardware pro prezentaci a využití geodat, pracovní stanice pro geografické systémy.