SolidVision
3DConnexion
Google překladač: English Deutsch
Dytron
Siemens NX CAM
Karat
CCB, spol. s r. o. on LinkedInlogo-ccb

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo
ORBIT

Aktuality

Zortrax nabízí 3D tiskárnu Inkspire

zoztrax inkspire suite-1838Jde o první stolní DLP 3D tiskárnu polské firmy. Tiskárna má LCD displej s vysokým rozlišením, UV LED pro vytvrzování fotopolymerovou pryskyřicí vrstvu po vrstvě (celá vrstva se projektuje do fo­to­po­ly­me­ro­vé­ho povrchu celá naráz), rozlišení v ose XY 50 × 50 mikronů a mi­ni­mál­ní výšku vrstvy 25 mikronů. Tisková plocha činí 74 × 132 × 175 mm a může pracovat jako základní jednotka na 3D tiskových farmách pro malou až střední výrobu – jedna tiskárna dokáže vyrobit 50 až 80 částí za 90 minut, 30 spojených tiskáren pak za měsíc zhruba 360 000 až 500 000 dílů.

Celý článek...
 

Autodesk Inventor – profesionální zpětná vazba

 Nicom Obr 01-1838Když jsem byl naposledy řešit u zákazníka workflow v rámci jeho projektu v aplikaci Autodesk Inventor, posílal svému klientovi mail s komentářem k zadání součásti, kterou měl navrhnout. No a hned jsem mu přidal tip, jak efektivně posílat návrhy a zpětnou vazbu klientům bez snímání kopie obrazovky a krkolomné doplňování textových informací. Pokud pracujete v aplikaci Autodesk Inventor 2017 nebo vyšším, není snadnější způsob. Výstup pro zpětnou vazbu bude přehledný a profesionální.

Celý článek...
 

ZWSOFT vydává CADbro 2018 SP2

CADbro 2018 SP2-18382018 SP2 je prohlížeč 3D CAD dat, jenž nabízí jak zobrazení 2D, tak 3D, měření, značení a další analytické funkce. Umožňuje přístup k in­že­nýr­ským a výrobním datům bez nutnosti instalace dané platformy 3D CAD/CAM. Otevřít lze přes 25 různých druhů souborů se 3D a 2D CAD obsahem, např. Catia, NX, Creo, Solidworks a uložit je v od­leh­če­ném a neutrálním formátu jako PDF či HTML. Novinkou jsou ana­ly­ti­cké funkce pro nalezení podsoustružených ploch v modelu s možností přidání přídavků podle výsledku.

Celý článek...
 

AMT nabízí systém PostPro3D pro vyhlazení povrchu

AMT 4 PostPro3D Machine-1838Automatizovaný systém PostPro3D pro následné zpracování 3D tisku využívá k dokončení tisků z elastomeru a nylonu technologii BLAST (Boundary Layer Automated Smoothing Technology), která funguje jak s práškem, tak vláknem. Společnost AMT jej testovala na řadě ap­li­ka­cí, od obuvi přes lékařské až po letecké a automobilové součástky. Pro­ces samotný prý odstraní pórovitost a utěsní výtisk proti vniknutí ka­pa­li­ny či plynu, a vyhlazuje díly, aniž by se zhoršily mechanické vla­st­no­sti. Díly z nylonu velikosti 600 × 400 × 400 mm jsou hotové za 90–120 minut.

Celý článek...
 

Rychlejší řešení problémů v ANSYS 19.2

automotive-radar-installed-pattern-1838Tato nejnovější verze softwaru firmy ANSYS nabízí vylepšení a ak­tua­li­zo­va­né nástroje pro autonomní automobily, aditivní výrobu, optiku a struktury. A autonomních a elektrických aut využívá nová verze výhod nedávné akvizice LiDARu a společnosti pro simulace optických sys­té­mů OPTIS. ANSYS VRXPERIENCE umožňuje uživatelům plnou a rea­li­sti­c­kou simulaci autonomních vozů, včetně nastavitelných podmínek, např. počasí, blížících se aut, scénářů s chodci aj. ANSYS 19.2 dále obsahuje díky ANSYS SPEOS nástroje pro komplexní simulaci optiky a elektroniky (intenzita osvětlení, vnitřní a vnější, kamery, LiDAR).

Celý článek...
 

Ideagen koupil společnost InspectionXpert

Akvizice Ideagen InspectionXpert-1838Společnost Ideagen Plc, přední poskytovatel soft­wa­ru pro řízení ja­ko­sti, bezpečnosti, auditu, výkonu a rizik, oznámila v úterý 11. září akvizici spo­le­č­no­sti InspectionXpert Corporation. Ideagen má sídlo ve Velké Británii a působí v Evropě, Spojených státech, na Středním východě a v jihovýchodní Asii. Díky vynikajícímu portfoliu softwarových produktů pomáhá společnost Ideagen předním světovým značkám zlepšit provozní efektivitu, podpořit soulad a dohled a předvídat a řídit každý detail rizika.

Celý článek...
 

Aktualizace BIM 360 Design Collaboration

Design-Collaboration-Drop-me-1838Nejnovější Design Collaboration Update nabízí novou funkci s názvem Hypermodeling, která dovoluje rychlý skok ze 2D po­hle­du na od­po­ví­da­jí­cí místo ve 3D modelu a ten si projít z pohledu „první osoby“, dále zpětnou navigaci a k tomu nástroj Drop Me, jenž je dostupný pro nově vydaná data, náhledy se zaškrtávacím políčkem Crop View z Revitu, 2D výkresy s plánem prostorového uspořádání a pro Back to Last View, další možnosti pro další pohledy se objeví v příští aktualizaci.

Celý článek...

Přínosy simulací

SimCFD 200x130Možnosti numerických výpočtů, jako jsou metoda konečných prvků a vý- počty proudění, vzešly původně z nutnosti kontrolovat návrhy v kos- mickém, leteckém a automobilo- vém průmyslu. Postupem času ...

Kvalitní postprocesory

mazak 1850 200x130Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti. Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro ...

Catia V6 pro kompozity

Catia V6-200x130Vývoj kompozitových dílů pomocí systému Catia V6 zajišťuje proces- ně orientované řešení, které se ne- zaměřuje pouze na jednu fázi pro- cesu, ale uzavírá celý cyklus od ná- vrhu a analýzy až po výrobu na ...

Virtualizace CAD prostředí jako předpoklad firemní expanze… a příčina té příští

Doosan Lentjes Czech & ORBIT 3D Workplace

Orbit-logaKonstrukční kancelář Doosan Lentjes Czech, s.r.o. se asi v polovině roku 2017 rozhodla obnovit zastaralou IT infrastrukturu a současně vybudovat novou zahraniční pobočku bez vlastního IT zázemí. Řešení 3D Workplace na bázi technologií Citrix a NVIDIA připravené společností ORBIT perfektně vyhovělo oběma účelům a připravilo půdu pro další rozvoj firmy.

Autor článku: Orbit

Tags: AutoCAD | Autodesk | CAD | Citrix | Doosan | Nvidia | Virtualizace

 

Konference BIM DAY 2018 – 11. října 2018 v Praze

Středa, 05 Září 2018 13:10

DSC03060-BIM Day 2016Výroční konference Odborné rady pro BIM (czBIM) se nezadržitelně blí­ží. Rezervujte si své místo na konferenci s mezinárodní účastí BIM DAY 2018. Mezi letošními řečníky se objeví celá řada odborníků jak z do­mo­va, tak i ze zahraničí. Vydejte se na cestu za digitalizací sta­veb­nic­tví! BIM DAY 2018 se uskuteční, ostatně již tradičně, v prostorách Národní technické knihovny v Praze v Dejvicích. Během celodenního programu bude přednášet řada zahraničních i domácích odborníků, kteří mají co říci k zavádění metody BIM do stavebnictví.

Autor článku: czBIM

Tags: Architektura | BIM DAY 2018 | CzBIM | Konference | NTK | Praha | Stavebnictví

 

K maturitě s technickými projekty

Pondělí, 16 Říjen 2017 00:00

pec ilustracniKreativní a tvůrčí výuka je jistě cílem každé školy. Spojení moderních technologií se znalostmi a nadšením studentů je vždy základ zajímavého výsledku. VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou již řadu let aplikuje ve výuce projektové přístupy s úzkou aplikací PLM a BIM technologií na úrovni tvorby technické dokumentace a předvýrobních etap. Výsledky těchto strategií se promítají až do odborných maturit a ročníkových projektů v jednotlivých odborných předmětech a oborech a do vzájemné spolupráce předmětových komisí.

Autor článku: Petr Fořt

Tags: BIM | INTECO | PLM | PTI | Vzdělávání

 

Vývoj Rapid Prototypingu

Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Rapid prototyping ilustracniKdyž v roce 1986 Chuck Hull patentoval technologii SLA a založil společnost 3D Systems, vzbudilo to ve světě obrovský rozruch. Byla to revoluční událost, která otevřela dveře vzniku odvětví Rapid Prototyping tak, jak ho známe dnes. Dopad to mělo až takový, že se v roce 1994 rozhodl Ing. Vilém Vrbický založit společnost 3D Tech a do naší republiky přinést technologii, která tu byla velkou neznámou.

Autor článku: Michal Vrbický

Tags: 3D Systems | 3D Tech | 3D tisk | SLA

 

Tilelook – jednoduchý nástroj pro návrhy a vizualizace interiérů

Úterý, 17 Říjen 2017 00:00

tilelook ilustracniKaždý zájemce o počítačové 3D návrhy interiérů si může vybrat z široké nabídky volných i placených programů. Hodně programů je i lokalizováno. Zajímavým a poměrně novým programem je Tilelook italské firmy Tecnobit Srl. Vznikl v roce 2015 a poměrně rychle se rozšířil nejen v Evropě. Již je lokalizován do 11 evropských jazyků včetně češtiny a dále i do čínštiny a arabštiny. Účelem tohoto příspěvku je informovat čtenáře o tomto zajímavém programu, který si mohou zdarma vyzkoušet.

Autor článku: Libor Štolc

Tags: 3D návrhy | Architektura | Stavebnictví | Tilelook

 

Jak přiblížit velké projekty veřejnosti: Železniční uzel Brno

Středa, 18 Říjen 2017 00:00

Uzel Brno ilustracniJak prezentovat politikům, úředníkům a veřejnosti velké infrastrukturní projekty? Velké stavby jak do rozsahu přímo dotčeného území, tak do velikosti území a počtu lidí, kteří budou užívat (nebo snášet) výsledky projektu. Zvláště pokud se jedná o hustě zalidněnou oblast. V pondělí 30. října byla po více jak dvouleté práci představena Studie proveditelnosti Železničního uzlu Brno. V Brně se takřka již sto let řeší, kam s ním. Kam umístit nové brněnské nádraží a jak vyřešit zamotaný brněnský železniční uzel.

Autor článku: Pavel Boucník

Tags: Brno | Liniové stavby | Stavebnictví | Železniční uzel

 

Simulace lití pro automobilové díly

Čtvrtek, 19 Říjen 2017 00:00

simulace lití ilustracniJaponská společnost U-Shin, založená v roce 1926 a s centrálou v Tokiu, je dodavatelem automobilových dílů. Poskytuje spolehlivá a inovativní řešení, která splňují očekávání nejnáročnějších zákazníků po celém světě. Společnost U-Shin se specializuje na vývoj nových produktů, konstrukci, výrobu a prodej mechanických a elektrických systémů a dílů, vč. různých systémových řešení a ovládacích zařízení.

Autor článku: Advanced Engineering

Tags: Simulace | Slévárenství | solidThinking | U-Shin | Zamak

 

Nový fenomén – propojená stavba

Pátek, 04 Listopad 2016 00:00

propojena stavba ilustracniObzvlášť v dnešní době, kdy hospodářská krize velmi ovlivnila stavební průmysl, musí dodavatelé staveb o to více přemýšlet, jakým způsobem zefektivnit prováděné stavební práce tak, aby přinesly kýžený zisk. Po přečtení této první věty si každý řekne: „To víme všichni, ale dají se ještě v této situaci najít nějaké úspory?“ Jakkoli to zní nelogicky, moje odpověď na tuto otázku zní: „Investujte do nových technologií!“

Autor článku: Pavel Dostál

Tags: Caterpillar | Connected Community | GIS | Propojená stavba | Sitech | TBC

 
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu T+T Aktuální číslo časopisu Golf Aktuální číslo časopisu Brno Business Aktuální číslo časopisu Šalina Aktuální číslo časopisu CAD  
  Svět podnikové informatiky Průvodce světem průmyslu Exluzivně světem golfu Děláme Brno větší Příjemné cestování městskou dopravou Technologie pro
inovaci