Dassault - SolidWorks
Siemens
Google překladač: English Deutsch
NAFEMS - idiada
SIEMENS - PLM automation
BND
RedHat
CCB, spol. s r. o. on LinkedInlogo-ccb

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Aktuality

Konference Rok v infrastruktuře se vrací do Londýna

YII2018Conf-1816Bentley Institute připravuje na dny 15. až 18. října 2018 konferenci „Rok v infrastruktuře“, která je globálně uznávaná jako přední fórum pro profesionály z řad výkonných pracovníků. Spojte se se svými vrstevníky, abyste mohli sdílet nápady a objevovat nové způsoby řešení dnešních výzev v oblasti infrastruktury na své digitální cestě. Tento dynamický týden zahrnuje podnětné hlavní projevy, semináře Digital Advancement Academy, průmyslová fóra, vítězné uživatelské prezentace a další.

Celý článek...
Dytron
 

Zvýšení flexibility s novým Optiv Performance 322

Hexagon-MI-Optiv-Performance-322-1816Společnost Hexagon Manufacturing Intelligence uvedla na trh nový Optiv Performance 322, uživatelsky nastavitelný stolní vícesenzorový souřadnicový měřicí stroj (CMM), který zabere málo místa a lze do něj nahrát různé aplikace. Váží 180 kg, pevný můstek a přenosný stroj v podobě stolku jsou však dostatečně lehké, aby se daly umístit přímo na existující pracovní stoly bez nutnosti opětovné kalibrace. Rychlost je 300 mm/s, konstrukce z žuly a umožňuje kontrolu plechových výlisků či vstřikovaných plastových dílů, skenování profilů a další.

Celý článek...
 

LMI nabízí Gocator Firmware ve verzi 5.0

2430 ring FTU 0-1816Firmware Gocator od LMI Technologies vychází ve verzi 5.0. Gocator 5.0 nabízí škálovatelný a citlivý 3D data vizualizátor, jenž dokáže pracovat s miliony 3D datových bodů ve vysokém rozlišení napříč různými zařízeními včetně mobilních. Dále podporuje kruhové uspořádání sestávající z více senzorů, s možností získat čistá, např. nezpracovaná, 3D mračna bodů. Výsledky měření z nového nástroje Profile Area lze využít na výpočet celkového objemu objektu.

Celý článek...
 

BricsCAD Shape pro MacOS je dostupný

Shape-MacOS-1816Po vydání verze pro Windows přichází BricsCAD Shape pro MacOS. Jde o nástroj pro schematické modelování na základě těles, jenž je ke stažení zdarma. Nabízí jednoduché rozhraní, na výběr chytré pa­ra­me­tri­cké dveře a okna, materiály a další, a také možnosti prezentace. Při modelování v BricsCAD Shape nejste nijak omezeni. Své nápady můžete od začátku formovat pomocí těles. Jedná se o kombinaci volného přímého modelování a plné přesnosti CAD systému. Modely lze měnit a přetvářet, i opakovaně. Přímý 3D modelovací engine se dá nalézt i v programu BricsCAD.

Celý článek...
 

Mesh2Surface je připraven na Rhino 6

Mesh2Surface-1816Doplněk pro reverzní inženýrství Mesh2Surface pro Rhino nabízí jednoduché a účinné nástroje pro převod naskenovaných 3D sítí do CAD modelu. Aktuálně je Mesh2Surface plně kompatibilní s novou verzí programu Rhinoceros 6, v jehož prostředí mohou využít také vytváření křivek přímo na referenční síti a využít je k definování povrchů s pomocí barevné mapy, nebo tvorbu více sekcí a komplexních 2D náčrtů s liniemi, oblouky a křivkami včetně volby přípustné odchylky.

Celý článek...
Cegra
 

Aktualizace AutoCAD 2019.0.1

AutoCAD-1816Nejnovější aktualizace AutoCADu 2019 je dostupná ke stažení v Autodesk Desktop App po přihlášení do účtu uživatele. Je určena pro AutoCAD 2019, AutoCAD Architecture 2019, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Electrical 2019, AutoCAD Map 3D 2019, AutoCAD Mechanical 2019, AutoCAD MEP 2019, AutoCAD Plant 3D 2019 a Advance Steel 2019. Verze produktu se v boxu About objeví jako P.61.0.0 AutoCAD 2019.0.1. Vyřešeny byly nahlášené problémy při startu po načtení dílčího souboru CUIX a vynulování nastavení, pořadí definice bloku ve výkresu je po vložení bloku zachováno.

Celý článek...
 

3MF Consortium vydává rozšíření Beam Lattice

3mf-1816Konsorcium 3MF ratifikovalo a vydalo specifikace rozšíření Beam Lat­ti­ce (příhradových nosníků) pro svou specifikaci 3MF Core Spe­ci­fi­ca­ti­on. Toto rozšíření je novou metodou pro ukládání a přenos informací o geometrii příhradového typu. Podporou příhradových nosníků řeší 3MF problémy součinnosti v aditivní výrobě a nabízí vylepšenou fle­xi­bi­li­tu návrhu, nižší náklady na materiál a zkrácenou dobu výroby. Roz­ší­ře­ní přebírá všechny funkce z 3MF Core Specification a uchovává in­for­ma­ce o výstavbě, barvách, materiálech a speciálních technologických postupech jako podpůrné struktury – vše v jednom kompaktním souboru.

Celý článek...

Přínosy simulací

SimCFD 200x130Možnosti numerických výpočtů, jako jsou metoda konečných prvků a vý- počty proudění, vzešly původně z nutnosti kontrolovat návrhy v kos- mickém, leteckém a automobilo- vém průmyslu. Postupem času ...

Kvalitní postprocesory

mazak 1850 200x130Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti. Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro ...

Catia V6 pro kompozity

Catia V6-200x130Vývoj kompozitových dílů pomocí systému Catia V6 zajišťuje proces- ně orientované řešení, které se ne- zaměřuje pouze na jednu fázi pro- cesu, ale uzavírá celý cyklus od ná- vrhu a analýzy až po výrobu na ...

22minutový webinář: Od konstrukce po výrobu

Středa, 11 Duben 2018 07:10

P2050089-1815Na téma uplatnění Solidworks v konstrukci i v výrobním procesu přednáší Miloš Hrazdíra v pátek 20. dubna 2018 od 10 hodin. Nový výrobek je těsně před dokončením, je čas začít plánovat výrobu. K tomu jsou zapotřebí výkresy, nebo 3D modely, nebo další podklady, aby celý proces plynule navazoval. Pro předání podkladů výrobě se v poslední době stále více používá tzv. bezvýkresová dokumentace. K tomu je určený modul od Solidworks s názvem MBD. Stále více se také prosazují aditivní výrobní technologie. K co nejpřesnějšímu přenosu z modelu do 3D tiskárny slouží doplněk 3DXpert.

Autor článku: Solidworks

Tags: 22 minut | 3DXpert | CAM | Inspection | Konstrukce | MBD | MIloš Hrazdíra | SolidWorks | Výroba | Webinar

 

K maturitě s technickými projekty

Pondělí, 16 Říjen 2017 00:00

pec ilustracniKreativní a tvůrčí výuka je jistě cílem každé školy. Spojení moderních technologií se znalostmi a nadšením studentů je vždy základ zajímavého výsledku. VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou již řadu let aplikuje ve výuce projektové přístupy s úzkou aplikací PLM a BIM technologií na úrovni tvorby technické dokumentace a předvýrobních etap. Výsledky těchto strategií se promítají až do odborných maturit a ročníkových projektů v jednotlivých odborných předmětech a oborech a do vzájemné spolupráce předmětových komisí.

Autor článku: Petr Fořt

Tags: BIM | INTECO | PLM | PTI | Vzdělávání

 

Vývoj Rapid Prototypingu

Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Rapid prototyping ilustracniKdyž v roce 1986 Chuck Hull patentoval technologii SLA a založil společnost 3D Systems, vzbudilo to ve světě obrovský rozruch. Byla to revoluční událost, která otevřela dveře vzniku odvětví Rapid Prototyping tak, jak ho známe dnes. Dopad to mělo až takový, že se v roce 1994 rozhodl Ing. Vilém Vrbický založit společnost 3D Tech a do naší republiky přinést technologii, která tu byla velkou neznámou.

Autor článku: Michal Vrbický

Tags: 3D Systems | 3D Tech | 3D tisk | SLA

 

Konference Mapy jsou pro každého 2018

Pátek, 05 Leden 2018 14:38

hotel-svratka-1801Pozvání na konání již čtvrtého ročníku odborné konference na téma geo­grafického informačního systému s názvem Mapy jsou pro kaž­dé­ho. Jak na základě prostorových informací, map a dat efektivně a zod­povědně rozhodovat? V jaké podobě potřebujeme informace pro bezpečná a udržitelná rozhodnutí? Jak inovovat, hledat a realizovat šetrná a kvalitní řešení? Jak podpořit spolupráci a nalézt hodnoty, které jsou společné pro státní správu, komerční i neziskový sektor?
To jsou otázky, na které se konference pokusí nalézt odpověď.

Autor článku: redakce InGIS

Tags: 2018 | GIS | Hotel Svratka | Konference | Mapy

 

Tilelook – jednoduchý nástroj pro návrhy a vizualizace interiérů

Úterý, 17 Říjen 2017 00:00

tilelook ilustracniKaždý zájemce o počítačové 3D návrhy interiérů si může vybrat z široké nabídky volných i placených programů. Hodně programů je i lokalizováno. Zajímavým a poměrně novým programem je Tilelook italské firmy Tecnobit Srl. Vznikl v roce 2015 a poměrně rychle se rozšířil nejen v Evropě. Již je lokalizován do 11 evropských jazyků včetně češtiny a dále i do čínštiny a arabštiny. Účelem tohoto příspěvku je informovat čtenáře o tomto zajímavém programu, který si mohou zdarma vyzkoušet.

Autor článku: Libor Štolc

Tags: 3D návrhy | Architektura | Stavebnictví | Tilelook

 

Jak přiblížit velké projekty veřejnosti: Železniční uzel Brno

Středa, 18 Říjen 2017 00:00

Uzel Brno ilustracniJak prezentovat politikům, úředníkům a veřejnosti velké infrastrukturní projekty? Velké stavby jak do rozsahu přímo dotčeného území, tak do velikosti území a počtu lidí, kteří budou užívat (nebo snášet) výsledky projektu. Zvláště pokud se jedná o hustě zalidněnou oblast. V pondělí 30. října byla po více jak dvouleté práci představena Studie proveditelnosti Železničního uzlu Brno. V Brně se takřka již sto let řeší, kam s ním. Kam umístit nové brněnské nádraží a jak vyřešit zamotaný brněnský železniční uzel.

Autor článku: Pavel Boucník

Tags: Brno | Liniové stavby | Stavebnictví | Železniční uzel

 

Simulace lití pro automobilové díly

Čtvrtek, 19 Říjen 2017 00:00

simulace lití ilustracniJaponská společnost U-Shin, založená v roce 1926 a s centrálou v Tokiu, je dodavatelem automobilových dílů. Poskytuje spolehlivá a inovativní řešení, která splňují očekávání nejnáročnějších zákazníků po celém světě. Společnost U-Shin se specializuje na vývoj nových produktů, konstrukci, výrobu a prodej mechanických a elektrických systémů a dílů, vč. různých systémových řešení a ovládacích zařízení.

Autor článku: Advanced Engineering

Tags: Simulace | Slévárenství | solidThinking | U-Shin | Zamak

 

Na HANNOVER MESSE s elektronickou vstupenkou zdarma

Úterý, 20 Únor 2018 08:31

DSC08117-1808Prestižní mezinárodní veletrh Hannover Messe (23.– 27. 4. 2018) je téměř za dveřmi a díky veletržní správě Deutsche Messe mohou naši čtenáři navštívit tuto akci prostřednictvím permanentních elek­tro­ni­c­kých vstupenek (eTickets) zdarma. Kliknutím na odkaz se dostanete přímo k registračnímu formuláři, přes který si elektronické vstupenky (eTickets) zaregistrujte/aktivujete. Po zaregistrování/aktivaci obdržíte e-mail s přílohou osobní vstupenky na své jméno v podobě pdf souboru, kterou si vytisknete ve formátu A4 na tiskárně počítače a předložíte ji při vstupu na výstaviště.

Autor článku: Deutsche Messe

Tags: eTickets | Hannover | Hannover Messe | Veletrh | Vstupenky

 
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu T+T Aktuální číslo časopisu Golf Aktuální číslo časopisu Brno Business Aktuální číslo časopisu Šalina Aktuální číslo časopisu CAD  
  Svět podnikové informatiky Průvodce světem průmyslu Exluzivně světem golfu Děláme Brno větší Příjemné cestování městskou dopravou Technologie pro
inovaci