POINT.X (2018-19)
Google překladač: English Deutsch
CCB, spol. s r. o. on LinkedInlogo-ccb

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Aktuality

3E Praha zve na Setkání uživatelů SOLIDWORKS

3e pozvanka--1829Letošní setkání uživatelů Solidworks, pořádané firmou 3E Praha Engineering, se uskuteční už 11.–12. září 2018, tentokrát v brněnském hotelu Voroněž. Na setkání budou účastníkům představeny novinky, tipy a triky ze světa Solidworks, vystoupí zde zajímaví hosté a probíhat budou také tradiční semináře. Samozřejmostí je i úterní ve­čer­ní pro­g­ram spojený s rautem. V obou dnech proběhnou dopoledne společné přednášky a první den odpoledne semináře o Solidworks CAM, si­mu­la­cích, Camworks, Solidworks PDM nebo Exaleadu a dostane se i na Solidworks Electrical nebo software Eureka.

Celý článek...
 

Další strategická partnerství PTC pro akceleraci rozvoje

PTC partnersstvi-1829Rok 2018 je pro technologickou společnost PTC velmi významný, neboť PTC uzavírá strategická partnerství s dalšími klíčovými představiteli IIoT, což umožní akcelerovat další rozvoj softwarových platforem a aplikací pro návrh výrobku a pro průmyslový internet věcí (IIoT). Od začátku roku se jedná již o tři významná partnerství, z nichž dvě byla oznámena při letošní světové technologické konferenci LiveWorx v Bostonu (červen 2018). Jaké výhody přináší tato partnerství výrobním podnikům a dalším uživatelům softwarových produktů PTC?

Celý článek...
 

3D Systems spouští samostatné stránky s FabPro 1000

FabPro producty-sluzby-menu-1829Novinky, specifikace, návody, podpora a další informace jsou nyní k nalezení na samostatné stránce průmyslové 3D tiskárny FabPro 1000, určené pro aditivní výrobu vysoce kvalitních prototypů plastických dílů a pro modely odlévání klenotů, a to při rychlostech až třikrát vyš­ších než mají podobné systémy ve stejné cenové relaci. K dispozici je software 3D Sprint, který zjednodušuje přípravu části a monitorování tisku, a nabízí se se třemi různými materiály: FabPro Tough BLK, FabPro Proto GRY a FabPro JewelCast GRN.

Celý článek...
 

FARO kupuje Open Technologies

open-technologies-scanner-1829Společnost FARO oznámila akvizici italské Opto-Tech a její dceřiné společnosti Open Technologies. Firma Open Technologies nabízí široké portfolio kompaktních skenovacích řešení pro strukturované 3D objekty, specificky určené pro zubaře, laboratorní techniky nebo or­to­pe­dy s možností vytvářet ve 3D korunky, implantáty a protézy. Navíc je tu také integrovaná řada průmyslových produktů pro tvorbu pro­du­k­to­vé­ho designu nebo kontrolní aplikace, jež zahrnují reverzní inženýrství, uchování historie, vizualizaci produktu a měření rozměrů.

Celý článek...
 

Builder 3D vytiskl Empire State Building

ESB-top-1828Tiskárna Builder Extreme 2000 je jednou z největších FDM 3D ti­ská­ren, s tiskovou plochou 700 × 700 × 1820 mm (XYZ). Jde o tiskárnu vhodnou pro skutečně vysoké prototypy, sochy nebo budovy, která se nyní objevuje i na evropském trhu. V rámci promo akce se spo­le­č­no­st Builder 3D rozhodla „postavit“ 3D tiskem vytvořenou budovu Empire State Building, s výškou 1800 mm, takže by mělo jít o nejvyšší budovu kdy vytištěnou 3D tiskárnou.

Celý článek...
 

Thibra3D nabízí nová vlákna pro 3D tisk soch

thibra-cover cr-1828Společnost Thibra vydává novou řadu plastických vláken pro so­chař­ský 3D tisk, jež lze vylepšit i v následném zpracovaní tištěných částí, po skončeném tisku, bez nutnosti použít smirkový papír. Biologicky rozložitelný materiál Thibra3D Skulpt je kombinací speciálního po­ly­ety­le­nu, pojiva a aditiv, které vyhlazují tiskové linie a případné třepení během tisku, a to vše bez použití vosků. Vytištěné 3D objekty jsou dále tvarovatelné díky tepelné citlivosti – tvar objektu lze měnit při teplotách kolem 70 °C (takže stačí třeba teplá voda nebo fén).

Celý článek...
 

MapleSim 2018 s nástroji pro vývoj digitálních dvojčat

MapleSim virtualcommissioning-1828Maplesoft zveřejnil novou verzi softwaru MapleSim, pokročilého modelovacího nástroje na úrovni systému. Od digitálních dvojčat pro virtuální uvedení do provozu po modely na úrovni systémů pro složité inženýrské projekty, MapleSim pomáhá organizacím snížit riziko při vývoji, snížit náklady a usnadnit inovace. Nejnovější verze poskytuje nové nástroje pro vývoj digitálních dvojčat, navíc k většímu propojení s dalšími nástroji pro modelování a rozšířenému rozsahu modelování. MapleSim se používá v široké škále aplikací a v různých průmyslových odvětvích, včetně tvorby na fyzice založených digitálních dvojčat pro virtuální uvedení do provozu.

Celý článek...

Přínosy simulací

SimCFD 200x130Možnosti numerických výpočtů, jako jsou metoda konečných prvků a vý- počty proudění, vzešly původně z nutnosti kontrolovat návrhy v kos- mickém, leteckém a automobilo- vém průmyslu. Postupem času ...

Kvalitní postprocesory

mazak 1850 200x130Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti. Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro ...

Catia V6 pro kompozity

Catia V6-200x130Vývoj kompozitových dílů pomocí systému Catia V6 zajišťuje proces- ně orientované řešení, které se ne- zaměřuje pouze na jednu fázi pro- cesu, ale uzavírá celý cyklus od ná- vrhu a analýzy až po výrobu na ...

22minutový webinář: Interaktivní technické ilustrace na webu

Středa, 11 Červenec 2018 13:16

22-min-webinar-paperless-documentation-1828Společnost Dassault Systèmes SolidWorks pořádá v pátek 20. čer­ven­ce 2018 od 10 hodin 22minutový webinář o interaktivních tech­ni­c­kých ilustracích na internetových stránkách. V něm se přednášející Miloš Hrazdíra podívá nejen na přípravu interaktivní technické do­ku­men­ta­ce, ale i další doplňkové informace k programu Solidworks Composer. Technická dokumentace dodávaná s výrobkem v poslední době prochází bouřlivým vývojem. Stále častěji se setkáváme s pře­cho­dem z papíru na internet.

Autor článku: Dassault Systèmes SolidWorks

Tags: Composer | Ilustrace | Internet | návody | SolidWorks | Vzdělávání | Web | Webinar

 

Uživatelská konference HxGN LOCAL Česko a Slovensko

Pondělí, 02 Červenec 2018 10:32

DSC00056-1827Společnost Hexagon Manufacturing Intelligence zve na dvoudenní uživatelskou konferenci tří divizí nadnárodního koncernu Hexagon AB. Jedná se o vůbec první konferenci v České republice, na které vy­stou­pí dohromady zástupci divizí Safety & Infrastructure, Manufacturing Intelligence a PPM. V přednáškách a seminářích se účastníci se­zná­mí s řešeními a nejnovějšími technologiemi a významnými projekty napříč všemi divizemi. Na konferenci, která se koná opět v hotelu Zámek Valeč ve dnech 11. a 12. září 2018, nebudou chybět ani domácí firemní a zákaznické prezentace a první den zakončí společenský večer se zábavným programem.

Autor článku: Karel Heinige

Tags: Hexagon | HxGN LOCAL | Konference | Uživatelé | Valeč | Vzdělávání

 

K maturitě s technickými projekty

Pondělí, 16 Říjen 2017 00:00

pec ilustracniKreativní a tvůrčí výuka je jistě cílem každé školy. Spojení moderních technologií se znalostmi a nadšením studentů je vždy základ zajímavého výsledku. VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou již řadu let aplikuje ve výuce projektové přístupy s úzkou aplikací PLM a BIM technologií na úrovni tvorby technické dokumentace a předvýrobních etap. Výsledky těchto strategií se promítají až do odborných maturit a ročníkových projektů v jednotlivých odborných předmětech a oborech a do vzájemné spolupráce předmětových komisí.

Autor článku: Petr Fořt

Tags: BIM | INTECO | PLM | PTI | Vzdělávání

 

Vývoj Rapid Prototypingu

Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Rapid prototyping ilustracniKdyž v roce 1986 Chuck Hull patentoval technologii SLA a založil společnost 3D Systems, vzbudilo to ve světě obrovský rozruch. Byla to revoluční událost, která otevřela dveře vzniku odvětví Rapid Prototyping tak, jak ho známe dnes. Dopad to mělo až takový, že se v roce 1994 rozhodl Ing. Vilém Vrbický založit společnost 3D Tech a do naší republiky přinést technologii, která tu byla velkou neznámou.

Autor článku: Michal Vrbický

Tags: 3D Systems | 3D Tech | 3D tisk | SLA

 

Tilelook – jednoduchý nástroj pro návrhy a vizualizace interiérů

Úterý, 17 Říjen 2017 00:00

tilelook ilustracniKaždý zájemce o počítačové 3D návrhy interiérů si může vybrat z široké nabídky volných i placených programů. Hodně programů je i lokalizováno. Zajímavým a poměrně novým programem je Tilelook italské firmy Tecnobit Srl. Vznikl v roce 2015 a poměrně rychle se rozšířil nejen v Evropě. Již je lokalizován do 11 evropských jazyků včetně češtiny a dále i do čínštiny a arabštiny. Účelem tohoto příspěvku je informovat čtenáře o tomto zajímavém programu, který si mohou zdarma vyzkoušet.

Autor článku: Libor Štolc

Tags: 3D návrhy | Architektura | Stavebnictví | Tilelook

 

Jak přiblížit velké projekty veřejnosti: Železniční uzel Brno

Středa, 18 Říjen 2017 00:00

Uzel Brno ilustracniJak prezentovat politikům, úředníkům a veřejnosti velké infrastrukturní projekty? Velké stavby jak do rozsahu přímo dotčeného území, tak do velikosti území a počtu lidí, kteří budou užívat (nebo snášet) výsledky projektu. Zvláště pokud se jedná o hustě zalidněnou oblast. V pondělí 30. října byla po více jak dvouleté práci představena Studie proveditelnosti Železničního uzlu Brno. V Brně se takřka již sto let řeší, kam s ním. Kam umístit nové brněnské nádraží a jak vyřešit zamotaný brněnský železniční uzel.

Autor článku: Pavel Boucník

Tags: Brno | Liniové stavby | Stavebnictví | Železniční uzel

 

Simulace lití pro automobilové díly

Čtvrtek, 19 Říjen 2017 00:00

simulace lití ilustracniJaponská společnost U-Shin, založená v roce 1926 a s centrálou v Tokiu, je dodavatelem automobilových dílů. Poskytuje spolehlivá a inovativní řešení, která splňují očekávání nejnáročnějších zákazníků po celém světě. Společnost U-Shin se specializuje na vývoj nových produktů, konstrukci, výrobu a prodej mechanických a elektrických systémů a dílů, vč. různých systémových řešení a ovládacích zařízení.

Autor článku: Advanced Engineering

Tags: Simulace | Slévárenství | solidThinking | U-Shin | Zamak

 

Nový fenomén – propojená stavba

Pátek, 04 Listopad 2016 00:00

propojena stavba ilustracniObzvlášť v dnešní době, kdy hospodářská krize velmi ovlivnila stavební průmysl, musí dodavatelé staveb o to více přemýšlet, jakým způsobem zefektivnit prováděné stavební práce tak, aby přinesly kýžený zisk. Po přečtení této první věty si každý řekne: „To víme všichni, ale dají se ještě v této situaci najít nějaké úspory?“ Jakkoli to zní nelogicky, moje odpověď na tuto otázku zní: „Investujte do nových technologií!“

Autor článku: Pavel Dostál

Tags: Caterpillar | Connected Community | GIS | Propojená stavba | Sitech | TBC

 
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu T+T Aktuální číslo časopisu Golf Aktuální číslo časopisu Brno Business Aktuální číslo časopisu Šalina Aktuální číslo časopisu CAD  
  Svět podnikové informatiky Průvodce světem průmyslu Exluzivně světem golfu Děláme Brno větší Příjemné cestování městskou dopravou Technologie pro
inovaci