Atos
Google překladač: English Deutsch
Dassault - SolidWorks
SIEMENS - webinář Kompletní pokrytí procesů výroby
CCB, spol. s r. o. on LinkedInlogo-ccb

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Aktuality

FMI Toolbox ve verzi 2.6

FMI Toolbox-1721FMI Toolbox pro Matlab/Simulink a doplněk Toolbox Coder nabízejí podporu uživatelskému rozhraní FMI na platformě Matlab/Simulink. FMI Toolbox podporuje všechny hlavní postupy při vývoji řídicích systémů a systémovou integraci u virtuálních prototypů, od návrhu a stanovení rozměrů po optimalizaci a validaci MIL/SIL/HIL a ověřovací testy. FMI Toolbox pro Matlab/ Simulink vychází nyní ve verzi 2.6, u níž byla rozšířena podpora exportu FMU do hardwarových platforem využívajících Simulink Coder.

Celý článek...
 

3DR přichází s Perimeter Scanem pro skenování drony

Perimeter Scan-Screen-Shot-1721Společnost 3D Robotics (3DR) je autorem Site Scanu, platformy pro skenování pomocí dronů. Nyní nabízí pro iOS aplikaci Site Scan Field zcela nový letecký mód s názvem Perimeter Scan. V komerčním průmyslu s drony jde o první mód svého druhu, jenž umožňuje profesionálním projektantům z oblasti architektury a stavebnictví zachytit během autonomních letů dronů kolmé i šikmé konstrukce a fasády. Zjednodušuje to způsob měření stavebního materiálu, kontrolu infrastruktury a další.

Celý článek...
 

Granta rozšiřuje materiálovou podporu pro simulace

JAHM curve-data-1721Společnost Granta Design vydává JAHM Curve Data, rozsáhlý soubor dat tepelných vlastností materiálů, určený pro věrohodná zadání simulací. Je součástí softwaru Granta MI a CES Selector (s možností exportu do jiného softwaru). Uživatelé Granta tak díky dohodě s JAHM Softwarem mají přístup k více než 2900 materiálům (včetně kovů, plastů a keramik) a 24 000 sadám dat závislých na teplotě pro elastické moduly, tepelnou roztažnost, tepelnou vodivost, únavové křivky S-N, křivky deformace z napětí a další.

Celý článek...
 

Autodesk Inventor 2018 – co je nového 2

Nicom Obrazek01-1721V mém posledním článku jsme si představili první část novinek aplikace Autodesk Inventor 2018.

Nyní je čas představit, co ještě dalšího strojírenský parametrický kouzelník z rodiny společnosti Autodesk, Inventor 2018, přináší.

Celý článek...
 

AutoCAD 2017 a AutoCAD LT 2017 pro Mac aktualizovány

autodesk-UI-enhancements-1721V listopadu 2016 byl vydán AutoCAD 2017 pro Mac a nyní společně s AutoCADem LT 2017 pro Mac nabízí aktualizaci, jež zahrnuje podporu Touch Baru, vylepšení uživatelského rozhraní a funkci migrujícího nastavení. Aktualizaci AutoCAD 2017.1 vyzkoušela před oficiálním vydáním řada beta testerů. Podpora Touch Baru je určena pro nejnovější MacBookPro, kdy se pro přístup k nejdůležitějším funkcím nabízejí rychlé zkratky – funkce je možné si vybrat podle svého, deset je jich již přednastaveno. Vylepšení uživatelského rozhraní se týká těch, kteří používali jedno okno pro výkresy a druhé pro palety.

Celý článek...
 

Konference Mapy jsou pro každého

Konference Mapy-1721Nadace Partnerství pořádá ve dnech 6. – 7. června 2017 v hotelu Devět skal odbornou konferenci s názvem Mapy jsou pro každého. V programu konference najdete zajímavá témata jako například trendy v chytré mobilitě a dopady na infrastrukturu a informační systémy měst a obcí, chytré pořizování dat, nástroje pro uživatelské generování dat o dopravním chování, kartografie pro školy, integrace obrazových materiálů s daty ze senzorové sítě pro zemědělství nebo infrastruktura a design pro cyklisty a pěší.

Celý článek...
 

Conself Cloud Simulation ve verzi 2.9

conself-freqAnal-1721Simulační inženýrská platforma Conself je on-line aplikací, fungující v internetovém prohlížeči, která je aktuálně ve verzi 2.9. Nově je zde možnost výpočtu vlastních přirozených frekvencí mechanických komponent a jejich odpovídajících modálních posunů pomocí aplikace Mech. Při zobrazení výsledků simulace se objeví nové tlačítko Table, jež zobrazí vypočítané přirozené frekvence, a v souboru pro následné zpracování najít pro každý krok modální posun a ten rovněž nechat zobrazit.

Celý článek...

Přínosy simulací

SimCFD 200x130Možnosti numerických výpočtů, jako jsou metoda konečných prvků a vý- počty proudění, vzešly původně z nutnosti kontrolovat návrhy v kos- mickém, leteckém a automobilo- vém průmyslu. Postupem času ...

Kvalitní postprocesory

mazak 1850 200x130Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti. Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro ...

Catia V6 pro kompozity

Catia V6-200x130Vývoj kompozitových dílů pomocí systému Catia V6 zajišťuje proces- ně orientované řešení, které se ne- zaměřuje pouze na jednu fázi pro- cesu, ale uzavírá celý cyklus od ná- vrhu a analýzy až po výrobu na ...

Budoucnost vytváření věcí

Středa, 23 Listopad 2016 00:00

minks ilustracniČasto (někdy až příliš často) slýcháme, že nové objevy a nové způsoby využití technologií přinášejí revoluci, kdy „už nic nebude jako dřív“. Ovšem technologie skutečně dokážou rozproudit ohromné změny, revoluce proto nemusí být nutně přehnaným pojmem.

Autor článku: Patrik Minks

Tags: 3D tisk | Big data | BIM | Navrhování | Vývoj technologií

 

Výpočetní tomografie ve strojírenství

Úterý, 19 Červenec 2016 00:00

tomografie ilustracniVysoké nároky na současné metody nedestruktivního testování (NDT – non-destructive testing) zahrnují mnohdy požadavky na provedení analýzy vnitřní struktury materiálů a ověření vlastností daného materiálu (pórovitost, obsah materiálu ve vzorku, defekty atd.). Rentgenová výpočetní tomografie je progresivní metodou, která se dnes využívá právě k těmto účelům.

Autor článku: Petr Herzan

Tags: DeskTom | NDT | RX Solution | SolidVision | Tomografie

 

Měříte efektivně?

Pondělí, 04 Červenec 2016 00:00

merite efektivne ilustracniProgramování souřadnicových měřicích strojů může být velmi časově náročné, zejména pro komplexní díly. Tento proces lze velmi urychlit použitím 3D CAD modelu pro pomoc při programování. Model lze použít jak „online“, přímo na stroji, tak i „offline“, na počítači nepřipojeném ke stroji, který je tak k dispozici pro měření dílů.

Autor článku: Radek Valla

Tags: 3D CAD | CAD | Měření

 

Možnosti RP technologií

Pondělí, 04 Červenec 2016 00:00

moznosti rp tech ilustracniTermínem Rapid Prototyping (RP) jsou od konce 80. let minulého století označovány ty technologie, které výrobek vytváří neklasickými postupy – obvykle tzv. vrstveným aditivním procesem. Při tomto způsobu výroby se neodebírá z polotovaru materiál s cílem získat konečný tvar výrobku (jako např. při obrábění) ani se materiál nepřidává najednou (např. při odlévání). Konečný tvar výrobku se získá poskládáním vrstev, na které je výrobek rozřezán. Prototypovou výrobu lze obecně rozdělit z několika hledisek – z hlediska charakteru výrobku (prototypu), z hlediska charakteru nástroje pro výrobu výrobku a z hlediska objemu výroby. Prototyp je výrobek, který přebírá některé charakteristiky výrobku sériového, je však vyroben náhradní technologií a mnohdy také z náhradního materiálu. Náhradní technologie bývají obvykle mnohem dražší, než technologie výroby sériového dílu. Jejich společnou předností je však rychlost, s jakou dokáží prototyp vyrobit.

Autor článku: Martin Trávníček, Barbora Strejčková

Tags: 3D data | 3D tisk | CAD | DMLS | FDM | rapid prototyping | SLS | Stereolitografie

 

Snižování aeroakustického hluku pomocí CFD analýz

Středa, 20 Červenec 2016 00:00

aeroakustika ilustracniSe zvyšujícím se komfortem dopravy stoupají požadavky na omezení hlučnosti a to nejen u automobilů, ale i kolejových vozidel a letadel. Zpravidla se jedná o komfort posádky, ale zanedbatelný není ani vliv na okolní prostředí, a to zvláště u letecké dopravy.

Autor článku: Švanda Ondřej, Kolář Petr

Tags: Aerodynamika | CAE | CFD | DES | Modelování aeroakustiky | SAS

 

Trimble na české antarktické stanici

Pondělí, 18 Duben 2016 00:00

trimble ilustracniDíky existenci a aktivitám Českého antarktického nadačního fondu měl autor článku možnost osobně se zúčastnit letošní expedice na Českou vědeckou stanici Johanna Gregora Mendela v Antarktidě a přímo se podílet na sběru a následném zpracování naměřených GNSS dat pro výzkumné účely. Vědecká polární stanice Johanna Gregora Mendela leží na ostrově Jamese Rosse, jižně od severního cípu Antarktického poloostrova. Byla budována v prvních letech nového tisíciletí. Vlastní a provozuje ji Masarykova univerzita.

Autor článku: David Jindra

Tags: GeoExplorer | GIS | GNSS | Trimble

 

PDM/PLM v praxi

Středa, 25 Květen 2016 00:00

pdm plm ilustracniO PDM a PLM můžete v časopise CAD čítat již dlouhá léta. V minulosti to byly především vize nebo řešení aplikovaná ve velkých, obvykle zahraničních firmách. Z českých podniků šla obvykle odezva „No, bylo by to hezké, ale...“ V posledních letech se však situace mění, a řada našich menších i větších firem přistoupila k implementaci pokročilé správy dokumentů, a to mnohdy i na úrovni, že můžeme hovořit o PLM. Tedy správě informací o výrobku během jeho celého životního cyklu.

Autor článku: Lubor Buš

Tags: ARMOTECH | PDM | PLM | SolidWorks | VUES

 

CARAT – dokonalý nástroj pro plánování interiérů

Středa, 16 Březen 2016 00:00

carat ilustracniProgram CARAT je produktem stejnojmenné německé firmy, zastoupené pro český, slovenský a polský trh zlínskou firmou TECHNODAT Develop, s. r. o. (www.carat.technodat.cz). Software CARAT se v průběhu let vypracoval do pozice absolutní špičky mezi konkurenčními produkty v oblasti plánování interiérů.

Autor článku: Redakce

Tags: 3D CAD | Carat | Design | Technodat

 
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu T+T Aktuální číslo časopisu Golf Aktuální číslo časopisu Brno Business Aktuální číslo časopisu Šalina Aktuální číslo časopisu CAD  
  Svět podnikové informatiky Průvodce světem průmyslu Exluzivně světem golfu Děláme Brno větší Příjemné cestování městskou dopravou Technologie pro
inovaci