POINT.X (2018-19)
Google překladač: English Deutsch
Control
CCB, spol. s r. o. on LinkedInlogo-ccb

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Aktuality

Chaos vydává otevřenou betu pro V-Ray Cloud

v-ray beta-1833Cloudová služba pro vykreslování (rendering) společnosti Chaos Group běží na platformě Google Cloud Platform a během testovací beta fáze je dostupná zcela zdarma. V-Ray Cloud bude časem in­te­gro­ván ve všech produktech V-Ray. Mezi funkcemi V-Ray Cloud na­j­de­me Google Cloud Power, Smart Sync – Automatic (aktualizace scén podle nových změn), Smart Vault pro optimalizaci ukládání prvků v cloudu a jejich využití v budoucnosti nebo vzdálené ovládání s mo­ž­no­stí změn v nastavení úkolu a opětovného odeslání z jakéhokoliv zařízení bez nutnosti scénu otevřít.

Celý článek...
 

Stopařův průvodce PCB navrhováním

EMA eBook-1833Zajímavý nápad dostala společnost EMA Design Automation, nabízející řešení pro automatizaci elektronických návrhů. Na jejích stránkách lze nyní zdarma stáhnout e-book s názvem The Hitchhiker’s Guide to PCB Design (česky tedy Stopařův průvodce PCB na­vr­ho­vá­ním), jenž vychází ze slavného románu Douglasu Adamse Stopařův průvodce Galaxií, nebo po Galaxii, chcete-li. Provede čtenáře kom­plet­ním procesem návrhu PCB od konceptu po výrobu, včetně základů a různých postupů, které se podle generálního ředitele EMA na ško­lách nevyučují.

Celý článek...
 

DTS Praha začne nabízet SolidCAM

csm HSR Rest Rough-1833Společnost DTS Praha, autorizovaný prodejce softwaru InventorCAM, začne letos nabízet také software SolidCAM pro uživatele SolidWorks. Jedná se o změnu zdánlivě malou, jedná se totiž o téměř totožný soft­wa­re. InventorCAM a SolidCAM se liší pouze a jenom v integraci do pro­stře­dí CAD – InventorCAM do Autodesk Inventoru a SolidCAM do SolidWorks. Pro společnost samu je to však důležitý krok k zá­ka­z­ní­kům, kteří preferují platformu SolidWorks. Lukáš Poukar, vedoucí prodejního týmu firmy DTS Praha, komentuje novou aktivitu slovy: „Prozatím jsme se soustředili především na uživatele Autodesk produktů a za dobu co jsme na trhu jsme již dodali více než 100 komerčních licencí kvalitního CAM softwaru.

Celý článek...
 

WorldViz spouští Vizard 6

WorldViz-Vizard-6-min-1833Vizard 6 je novou verzí vývojářské VR platformy, založené na jazyce a knihovnách Python. Zaměřuje se na tři oblasti: podporu nových VR náhlavních souprav a periferií třetích stran, podporu formátu GLTF pro 3D modelování a vykreslování (s přístupem do knihovny cca 150 000 modelů v knihovně Sketchfab) a širší podporu avatarů, nově těch vytvořených ve Fuse CC od Adobe. V oblasti hardwaru Vizard 6 nyní podporuje všechny náhlavní soupravy Windows Mixed Reality a řadu nových periferií jako VR rukavice Manus nebo hardware Tobii pro sledování očí.

Celý článek...
 

Verge3D pro 3ds Max ve verzi 2.6

composite-map-1833Nová verze nyní podporuje kompozitní mapy, jež umožňují míchání barev a aplikaci průhledných map. Také jsou podporovány horizontální i vertikální hranice otáčení kamery, nově rovněž další měrné jednotky (tedy nejen metry), export je 2–3krát rychlejší (díky změnám v kritických částech programovacího jazyka C++), u fyzických materiálů je pod­po­ro­vá­na mapa hrbolů. U internetového přehrávače jsou aktualizována metadata Open Graph, takže se odkaz do aplikace Verge3D zobrazuje na sociálních sítích s obrázkem. Editor Puzzles nyní sestává ze dvou pracovních ploch.

Celý článek...
 

Po Autodeskclub.cz nastupuje Cadclub.cz

Cad Club-1833Činnost webu Autodeskclub.cz byla před nějakým časem ukončena a byl slíben web nový. Na tom původním narazíte už jen na výhružný Error 403 Forbidden s textem, že k objektu, který se snažíte načíst, je zakázáno přistupovat. Nástupníkem je web Cadclub.cz. Zatím (13. 8. 2018) je zde minimum informací, ale je slíbeno, že co nejdříve tu bu­dou případové studie, tipy a triky, články o BIM a inovacích ve stro­jí­ren­ství a výrobě, stejně jako novinky o softwaru Autodesku. Nový web je v moderním One Page designu a zatím tu jsou informace o AutoCAD LT 2019, nových funkcích v AutoCAD 2019, o legálním softwaru, nebo o tom, že poprvé v historii získáte v rámci předplatného AutoCAD celé portfolio AutoCAD specializovaných nástrojů.

Celý článek...
 

Kosmos framework od Kuboteku s možností licencí

Kubotek TestMachines2-1832Společnost Kubotek3D, která vyvíjí 3D strojní CAD software, uvolnila pro možnost licencí svůj nový framework Kubotek Kosmos 3D. Ten podporuje precizní 3D aplikace a vysoce kvalitní CAD ze všech velkých CAD formátů. Byl sestaven od základů přímo ve firmě, aby zcela pod­po­ro­val 3D data z jakékoliv CAD platformy, a to i databází jako Catia CGM, Parasolid (NX, Solidworks) nebo Spatial ACIS, jež každá pou­ží­va­jí jedinečnou strukturu dat pro definici komplexních povrchů. Fra­me­work Kubotek Kosmos zahrnuje všechny tyto datové struktury.

Celý článek...

Přínosy simulací

SimCFD 200x130Možnosti numerických výpočtů, jako jsou metoda konečných prvků a vý- počty proudění, vzešly původně z nutnosti kontrolovat návrhy v kos- mickém, leteckém a automobilo- vém průmyslu. Postupem času ...

Kvalitní postprocesory

mazak 1850 200x130Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti. Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro ...

Catia V6 pro kompozity

Catia V6-200x130Vývoj kompozitových dílů pomocí systému Catia V6 zajišťuje proces- ně orientované řešení, které se ne- zaměřuje pouze na jednu fázi pro- cesu, ale uzavírá celý cyklus od ná- vrhu a analýzy až po výrobu na ...

Technical Computing Camp 2018

Pátek, 22 Červen 2018 06:58

TCC 2018 Banner-1825Už 5. ročník letního setkání příznivců technických výpočtů a po­čí­ta­čo­vých simulací pořádá společnost Humusoft ve dnech 6.–7. září 2018 v hotelu Fontána na Brněnské přehradě. Účastníci se tak mohou v neformálním prostředí seznámit s možnostmi využití inženýrských nástrojů Matlab, Comsol a dSPACE. Na tuto bezplatnou akci zve pořadatel všechny technické pracovníky z komerčního sektoru i zájemce z řad akademické obce. Součástí je také soutěž o nejlepší uživatelský projekt.

Autor článku: Humusoft

Tags: COMSOL | dSpace | Humusoft | MATLAB | Technical Computing Camp 2018

 

Pozvánka na CADfórum 2018

Pondělí, 23 Červenec 2018 14:19

cadforum2018-1830Společnost CAD Studio zve na jubilejní 15. ročník setkání, které i letos přinese jedinečnou možnost výměny praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhování ve strojírenství a výrobním průmyslu, ve stavebnictví a využívání BIM technologií. Konference je i tentokrát dvoudenní a uskuteční se opět v hotelu Avanti v Brně ve dnech 12.–13. září. Letošní ročník konference je zaměřen na oblast budoucnosti strojírenské výroby a BIM ve stavebnictví. Je pořádán firmami CAD Studio a Autodesk.

Autor článku: CAD Studio

Tags: Autodesk | BIM | CAD Studio | CADfórum | Konference | Stavebnictví | Strojírenství

 

3E Praha zve na Setkání uživatelů SOLIDWORKS

Úterý, 17 Červenec 2018 10:08

3e pozvanka--1829Letošní setkání uživatelů Solidworks, pořádané firmou 3E Praha Engineering, se uskuteční už 11.–12. září 2018, tentokrát v brněnském hotelu Voroněž. Na setkání budou účastníkům představeny novinky, tipy a triky ze světa Solidworks, vystoupí zde zajímaví hosté a probíhat budou také tradiční semináře. Samozřejmostí je i úterní ve­čer­ní pro­g­ram spojený s rautem. V obou dnech proběhnou dopoledne společné přednášky a první den odpoledne semináře o Solidworks CAM, si­mu­la­cích, Camworks, Solidworks PDM nebo Exaleadu a dostane se i na Solidworks Electrical nebo software Eureka.

Autor článku: Karel Heinige

Tags: 3E Praha Engineering | Konference | Pozvánka | SolidWorks | Uživatelé | Vzdělávání

 

Uživatelská konference HxGN LOCAL Česko a Slovensko

Pondělí, 02 Červenec 2018 10:32

DSC00056-1827Společnost Hexagon Manufacturing Intelligence zve na dvoudenní uživatelskou konferenci tří divizí nadnárodního koncernu Hexagon AB. Jedná se o vůbec první konferenci v České republice, na které vy­stou­pí dohromady zástupci divizí Safety & Infrastructure, Manufacturing Intelligence a PPM. V přednáškách a seminářích se účastníci se­zná­mí s řešeními a nejnovějšími technologiemi a významnými projekty napříč všemi divizemi. Na konferenci, která se koná opět v hotelu Zámek Valeč ve dnech 11. a 12. září 2018, nebudou chybět ani domácí firemní a zákaznické prezentace a první den zakončí společenský večer se zábavným programem.

Autor článku: Karel Heinige

Tags: Hexagon | HxGN LOCAL | Konference | Uživatelé | Valeč | Vzdělávání

 

K maturitě s technickými projekty

Pondělí, 16 Říjen 2017 00:00

pec ilustracniKreativní a tvůrčí výuka je jistě cílem každé školy. Spojení moderních technologií se znalostmi a nadšením studentů je vždy základ zajímavého výsledku. VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou již řadu let aplikuje ve výuce projektové přístupy s úzkou aplikací PLM a BIM technologií na úrovni tvorby technické dokumentace a předvýrobních etap. Výsledky těchto strategií se promítají až do odborných maturit a ročníkových projektů v jednotlivých odborných předmětech a oborech a do vzájemné spolupráce předmětových komisí.

Autor článku: Petr Fořt

Tags: BIM | INTECO | PLM | PTI | Vzdělávání

 

Vývoj Rapid Prototypingu

Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Rapid prototyping ilustracniKdyž v roce 1986 Chuck Hull patentoval technologii SLA a založil společnost 3D Systems, vzbudilo to ve světě obrovský rozruch. Byla to revoluční událost, která otevřela dveře vzniku odvětví Rapid Prototyping tak, jak ho známe dnes. Dopad to mělo až takový, že se v roce 1994 rozhodl Ing. Vilém Vrbický založit společnost 3D Tech a do naší republiky přinést technologii, která tu byla velkou neznámou.

Autor článku: Michal Vrbický

Tags: 3D Systems | 3D Tech | 3D tisk | SLA

 

Tilelook – jednoduchý nástroj pro návrhy a vizualizace interiérů

Úterý, 17 Říjen 2017 00:00

tilelook ilustracniKaždý zájemce o počítačové 3D návrhy interiérů si může vybrat z široké nabídky volných i placených programů. Hodně programů je i lokalizováno. Zajímavým a poměrně novým programem je Tilelook italské firmy Tecnobit Srl. Vznikl v roce 2015 a poměrně rychle se rozšířil nejen v Evropě. Již je lokalizován do 11 evropských jazyků včetně češtiny a dále i do čínštiny a arabštiny. Účelem tohoto příspěvku je informovat čtenáře o tomto zajímavém programu, který si mohou zdarma vyzkoušet.

Autor článku: Libor Štolc

Tags: 3D návrhy | Architektura | Stavebnictví | Tilelook

 

Jak přiblížit velké projekty veřejnosti: Železniční uzel Brno

Středa, 18 Říjen 2017 00:00

Uzel Brno ilustracniJak prezentovat politikům, úředníkům a veřejnosti velké infrastrukturní projekty? Velké stavby jak do rozsahu přímo dotčeného území, tak do velikosti území a počtu lidí, kteří budou užívat (nebo snášet) výsledky projektu. Zvláště pokud se jedná o hustě zalidněnou oblast. V pondělí 30. října byla po více jak dvouleté práci představena Studie proveditelnosti Železničního uzlu Brno. V Brně se takřka již sto let řeší, kam s ním. Kam umístit nové brněnské nádraží a jak vyřešit zamotaný brněnský železniční uzel.

Autor článku: Pavel Boucník

Tags: Brno | Liniové stavby | Stavebnictví | Železniční uzel

 
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu T+T Aktuální číslo časopisu Golf Aktuální číslo časopisu Brno Business Aktuální číslo časopisu Šalina Aktuální číslo časopisu CAD  
  Svět podnikové informatiky Průvodce světem průmyslu Exluzivně světem golfu Děláme Brno větší Příjemné cestování městskou dopravou Technologie pro
inovaci