Inzerce
Canon
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch
Karat
Onlio
CCB, spol. s r. o. on LinkedInlogo-ccb

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Aktuality

Innovyze vydává InfoWorks ICM ve verzi 9.5

Innovyze InfoWorks ICM-1846InfoWorks ICM je řešení pro tvorbu modelů a kompletní 1D a 2D simulace kanalizací a odtokových systémů. Verze InfoWorks ICM 9.5 nabízí nová 2D potrubí Linear Drainage (2D) a Conduits (2D) pro modelaci lineárních struktur, resp. udržení hybnosti pomocí spojení se sítí. Při použití nových 2D potrubí jsou nyní dostupné výsledky oblastí ohledně maxima a kumulace toku nebo záplav. Přibyl nový typ s názvem „pohyblivý jez“ (gated weir), 3D pohled na výřez 2D oblasti a podpora více GPU pomocí PCI přepínačů.

Celý článek...
 

FolderMill 4.5 zpracuje CAD výkresy a obsahově filtruje soubory

foldermill-4-5-process-cad-files-1846Jednou z novinek nové verze softwaru FolderMill firmy fCoder je au­to­ma­ti­c­ký převod souborů DWG do PDF nebo obrázku, dávkový tisk DWG souborů nebo tisk a převod souborů DXF a DFT. A to bez nu­t­no­sti instalace jakéhokoliv CAD softwaru. FolderMill sám pracuje s te­ch­ni­c­ký­mi výkresy z programů AutoCAD, MathCAD, MathCAD Prime nebo Solid Edge. Přibyla podpora prohlížeče eDrawings Viewer pro tisk ze So­lid­works. U dokumentů PDF lze nyní filtrovat text v souboru a u pří­ka­zu Filter nastavit parametry obsahu a značky pro výběr.

Celý článek...
 

3D tiskárny kovů DMP Flex 350 a Factory 350 od 3D Systems

DMP-Flex-350-a-DMP-Factory-350-Metal-Printers-Formnext-1846Na veletrhu Formnext 2018 (13.–16. 11. 2018 ve Frankfurtu nad Mo­ha­nem) představila společnost 3D Systems 3D tiskárny DMP Flex 350 a DMP Factory 350 určené pro tisk kovů, a také nový materiál, hli­ní­ko­vou slitinu LaserForm AISiMg0.6(A). Obě tiskárny jsou určeny pro ví­ce­ob­je­mo­vý a opakovaný tisk, 24 hodin 7 dní v týdnu, přičemž v případě potřeby lze DMP Flex 350 škálovat na DMP Factory 350. Tiskárna DMP Flex 350 je nástupcem ProX DMP 320 a obsahuje technologii toku plynu pro vylepšenou jednotnou kvalitu součástí v celé tiskové ploše.

Celý článek...
 

Velkoformátová 3D tiskárna NXE400 od Nexa3D

NXE400-18463D tiskový systém NXE400 je údajně šestkrát rychlejší a má 2,5krát vět­ší tiskovou plochu, než mají jiné porovnatelné produkty. Patří do no­vé řa­dy tiskáren využívajících technologii LSPc (Lubricant Sublayer Photo-curing) a zvládne nepřetržitý tisk o objemu 16 litrů při rychlosti až 1Z centimetr za minutu. V roce 2019 se budou prodávat dva modely – NXE200 a NXE400 v cenách 19 950 dolarů za 7litrovou tiskárnu a 49 950 dolarů za šestnáctilitrovou. Série NXE se dodává i s odolnými materiály pro rychlý tisk funkčních prototypů a kognitivním softwarem a integrovanými senzory.

Celý článek...
 

Stratasys rozšiřuje cloudovou globální výrobní síť

Stratasys Global Manufacturing Network-1846Za poslední desetiletí pokračoval Stratasys v průkopnickém vývoji unikátních cloudových nástrojů a předobjednaných služeb placených dle využití (pay-per-usage) pro svou průmyslovou řadu 3D tiskáren – napříč vybranou skupinou poskytovatelů prostřednictvím globální sítě Stratasys Global Manufacturing Network (GMN). Na veletrhu formnext 2018 (13. - 16.11.) společnost oznámila rozšíření programu také v Itálii, Koreji, Mexiku a ve Spojených státech - stejně jako nový přídavek v podobě certifikovaného řešení pro interiéry letadel (Aircraft Interiors Certification Solution - AICS). Firma MCAE Systems je GMN partner od roku 2016 a působí hlavně na území České republiky a Slovenska.

Celý článek...
 

Bentley získá AIworx se specializací na technologie IoT

AIworx IndustryArtificialIntelligence 2XL-1846Společnost Bentley Systems oznámila 13. listopadu, že uzavřela smlou­vu o koupi společnosti AIworx, poskytovatelem strojního učení, internetu věcí (IoT) a služeb. Od roku 2011 AIworx se sídlem v Quebec City usnadňuje inovace tím, že poskytuje technologie a služby pro umělou inteligenci a senzory pro průmysl, letectví a obranu. Přidání AIworxu přinese pokroky v oblasti shromažďování a analýzy dat, aby bylo možné využívat digitální dvojčata průběžně aktualizovaná kon­tex­to­vý­mi informacemi v reálném čase. Cílem je optimalizovat pro­du­k­ti­vi­tu, provoz a údržbu.

Celý článek...
 

Autodesk Inventor – použití iLogic k oříznutí názvu souboru

 Nicom Obr 01-1846Opět vám přináším tip, který vyplynul tentokrát z posledního work­sho­pu zaměřeného na iLogic v aplikaci Autodesk Inventor. Zákazník pou­ží­vá dlouhé názvy souborů, které se skládají z čísla dílu a některých dalších informací, a potřeboval tyto informace extrahovat z názvu sou­bo­ru, aby se automaticky naplnili vlastnosti iProperties. Po příklad uvažujme název souboru tvořeného číslem dílu a číslem revize, na­pří­klad: 48-1970 Rev 4.ipt.

Celý článek...

Přínosy simulací

SimCFD 200x130Možnosti numerických výpočtů, jako jsou metoda konečných prvků a vý- počty proudění, vzešly původně z nutnosti kontrolovat návrhy v kos- mickém, leteckém a automobilo- vém průmyslu. Postupem času ...

Kvalitní postprocesory

mazak 1850 200x130Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti. Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro ...

Catia V6 pro kompozity

Catia V6-200x130Vývoj kompozitových dílů pomocí systému Catia V6 zajišťuje proces- ně orientované řešení, které se ne- zaměřuje pouze na jednu fázi pro- cesu, ale uzavírá celý cyklus od ná- vrhu a analýzy až po výrobu na ...

Virtualizace CAD prostředí jako předpoklad firemní expanze… a příčina té příští

Doosan Lentjes Czech & ORBIT 3D Workplace

Orbit-logaKonstrukční kancelář Doosan Lentjes Czech, s.r.o. se asi v polovině roku 2017 rozhodla obnovit zastaralou IT infrastrukturu a současně vybudovat novou zahraniční pobočku bez vlastního IT zázemí. Řešení 3D Workplace na bázi technologií Citrix a NVIDIA připravené společností ORBIT perfektně vyhovělo oběma účelům a připravilo půdu pro další rozvoj firmy.

Autor článku: Orbit

Tags: AutoCAD | Autodesk | CAD | Citrix | Doosan | Nvidia | Virtualizace

 

K maturitě s technickými projekty

Pondělí, 16 Říjen 2017 00:00

pec ilustracniKreativní a tvůrčí výuka je jistě cílem každé školy. Spojení moderních technologií se znalostmi a nadšením studentů je vždy základ zajímavého výsledku. VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou již řadu let aplikuje ve výuce projektové přístupy s úzkou aplikací PLM a BIM technologií na úrovni tvorby technické dokumentace a předvýrobních etap. Výsledky těchto strategií se promítají až do odborných maturit a ročníkových projektů v jednotlivých odborných předmětech a oborech a do vzájemné spolupráce předmětových komisí.

Autor článku: Petr Fořt

Tags: BIM | INTECO | PLM | PTI | Vzdělávání

 

Vývoj Rapid Prototypingu

Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Rapid prototyping ilustracniKdyž v roce 1986 Chuck Hull patentoval technologii SLA a založil společnost 3D Systems, vzbudilo to ve světě obrovský rozruch. Byla to revoluční událost, která otevřela dveře vzniku odvětví Rapid Prototyping tak, jak ho známe dnes. Dopad to mělo až takový, že se v roce 1994 rozhodl Ing. Vilém Vrbický založit společnost 3D Tech a do naší republiky přinést technologii, která tu byla velkou neznámou.

Autor článku: Michal Vrbický

Tags: 3D Systems | 3D Tech | 3D tisk | SLA

 

Tilelook – jednoduchý nástroj pro návrhy a vizualizace interiérů

Úterý, 17 Říjen 2017 00:00

tilelook ilustracniKaždý zájemce o počítačové 3D návrhy interiérů si může vybrat z široké nabídky volných i placených programů. Hodně programů je i lokalizováno. Zajímavým a poměrně novým programem je Tilelook italské firmy Tecnobit Srl. Vznikl v roce 2015 a poměrně rychle se rozšířil nejen v Evropě. Již je lokalizován do 11 evropských jazyků včetně češtiny a dále i do čínštiny a arabštiny. Účelem tohoto příspěvku je informovat čtenáře o tomto zajímavém programu, který si mohou zdarma vyzkoušet.

Autor článku: Libor Štolc

Tags: 3D návrhy | Architektura | Stavebnictví | Tilelook

 

Jak přiblížit velké projekty veřejnosti: Železniční uzel Brno

Středa, 18 Říjen 2017 00:00

Uzel Brno ilustracniJak prezentovat politikům, úředníkům a veřejnosti velké infrastrukturní projekty? Velké stavby jak do rozsahu přímo dotčeného území, tak do velikosti území a počtu lidí, kteří budou užívat (nebo snášet) výsledky projektu. Zvláště pokud se jedná o hustě zalidněnou oblast. V pondělí 30. října byla po více jak dvouleté práci představena Studie proveditelnosti Železničního uzlu Brno. V Brně se takřka již sto let řeší, kam s ním. Kam umístit nové brněnské nádraží a jak vyřešit zamotaný brněnský železniční uzel.

Autor článku: Pavel Boucník

Tags: Brno | Liniové stavby | Stavebnictví | Železniční uzel

 

Simulace lití pro automobilové díly

Čtvrtek, 19 Říjen 2017 00:00

simulace lití ilustracniJaponská společnost U-Shin, založená v roce 1926 a s centrálou v Tokiu, je dodavatelem automobilových dílů. Poskytuje spolehlivá a inovativní řešení, která splňují očekávání nejnáročnějších zákazníků po celém světě. Společnost U-Shin se specializuje na vývoj nových produktů, konstrukci, výrobu a prodej mechanických a elektrických systémů a dílů, vč. různých systémových řešení a ovládacích zařízení.

Autor článku: Advanced Engineering

Tags: Simulace | Slévárenství | solidThinking | U-Shin | Zamak

 

Nový fenomén – propojená stavba

Pátek, 04 Listopad 2016 00:00

propojena stavba ilustracniObzvlášť v dnešní době, kdy hospodářská krize velmi ovlivnila stavební průmysl, musí dodavatelé staveb o to více přemýšlet, jakým způsobem zefektivnit prováděné stavební práce tak, aby přinesly kýžený zisk. Po přečtení této první věty si každý řekne: „To víme všichni, ale dají se ještě v této situaci najít nějaké úspory?“ Jakkoli to zní nelogicky, moje odpověď na tuto otázku zní: „Investujte do nových technologií!“

Autor článku: Pavel Dostál

Tags: Caterpillar | Connected Community | GIS | Propojená stavba | Sitech | TBC

 

Výzvy digitalizace – Průmysl 4.0

Pondělí, 28 Listopad 2016 00:00

digitalizce ilustracniHistorie pamatuje řadu průmyslových revolucí, které zároveň otřásly i celou společností. Tyto průmyslové revoluce byly kromě změn ve způsobu výroby provázeny i změnami ve společnosti vedoucími i k turbulentním jevům ve společnosti a sociálním změnám. Nová průmyslová revoluce ve formě DIGITALIZACE už začala a jako vždy mnozí na ni nejsou připraveni a nevěří tomu, že to bude mít vliv na jejich způsob vydělávání. Mýlí se, a jako v dějinách často, ti nepřipravení naprosto zmizí z tohoto trhu bez ohledu na to, jak úspěšní jsou dnes. Industrial Technology Systems pomocí řešení společnosti Siemens PLM Software umí připravit firmy na novou dobu DIGITALIZACE – Průmyslu 4.0.

Autor článku: Tihomir Erdeljac

Tags: Digitalizace | IPA | PLM | Průmysl 4.0 | Siemens

 
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu T+T Aktuální číslo časopisu Golf Aktuální číslo časopisu Brno Business Aktuální číslo časopisu Šalina Aktuální číslo časopisu CAD  
  Svět podnikové informatiky Průvodce světem průmyslu Exluzivně světem golfu Děláme Brno větší Příjemné cestování městskou dopravou Technologie pro
inovaci