Control
Google překladač: English Deutsch
Control
CCB, spol. s r. o. on LinkedInlogo-ccb

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Aktuality

Onshape a jeho červencové novinky 2018

Onshape Mate-1829Mezi mnohá vylepšení u výkresů a samotného CAD jádra patří např. nová ikona Drawing Properties po pravé straně výkresu v Onshape Drawings, možnost nastavit tloušťku čáry výkresu pro viditelné i skryté okraje, šrafování nebo tečné okraje, nově lze měnit barvy různých částí výkresu (rozměry, anotace, náhledy, konstrukční geometrie, formáty), táhnutím záchytného bodu nastavit minimální a maximální rozměry jakéhokoliv kruhu nebo oblouku. Nově lze u tabulového plechu ex­por­to­vat do DXF nebo DWG křivky jako lomených čar pro tvorbu drah ná­stro­je. Do sekce Standard Content přibyl nový DIN standard.

Celý článek...
 

Top Systems vydává T-FLEX CAD ve verzi 16

Top-Systems-1829Systém T-Flex CAD ve své nové verzi nabízí další možnosti pro parametrické nákresy, nástroje pro návrh komplexních sestav, nová technologická řešení pro elektrické inženýrství a zpracování plechu (příkazy Corner, Normal Cutout, Gusset nebo Hem), virtuální realitu a další. T-Flex CAD 16 běží na nejnovější verzi jádra Parasolid a využívá vysoce přesné geometrické algoritmy. Pro vzájemnou 3D CAD součinnost podporuje T-Flex CAD množství formátů včetně nejnovějších verzí. T-Flex Electrical je zcela nový doplněk s širokou nabídkou nástrojů pro vývoj elektrických systémů.

Celý článek...
 

AREVO nabízí kolo eBike z uhlíkového vlákna

3d-printed-bike-locally-1829Společnost Arevo, která se zaměřuje na technologie aditivní výroby, nově nabízí eBike – bicykl pro všechny terény s baterií, jehož rám je vytištěn z uhlíkového vlákna. 3D tiskový proces kombinuje software, robotiku, strojové učení a termoplastické materiály, přičemž eBike lze vytvořit na zakázku pro jednotlivé jezdce a vytisknout podle potřeby a velikosti kdekoliv ve světě. Arevo se spojilo s firmou Oechsler, výrobcem částí pro automobily nebo lékařství, kde využívá pro 3D tisk elektrického kola jejich automatickou, třírychlostní převodovku Drivematic.

Celý článek...
 

Carlson SurvCE a SurvPC ve verzi 6.0

SurvCE6 1-1829Terénní software pro sběr dat Carlson SurvCE a Carlson SurvPC pro odolné tablety a notebooky firmy Carlson Software vycházejí ve verzi 6.0. Ta představuje např. nový a volitelný, placený modul Hybrid+, umožňující mapování s využitím jak GPS, tak samotné stanice sou­ča­s­ně. Mezi dalšími funkcemi najdeme třeba GIS Inspector pro snadné zobrazení GIS atributů při výběru bodu na mapě, Surface Inspector pro snadné porovnání plánu a skutečného výškového rozdílu, funkci Obstructed Point Stakeout (vylepšená metoda k vytyčení bodu, který je blokován označením azimutu a vzdálenosti) nebo Automatic Backsite Check pro zobrazení zadní strany, změření pozice a oznámení chyb.

Celý článek...
 

3E Praha zve na Setkání uživatelů SOLIDWORKS

3e pozvanka--1829Letošní setkání uživatelů Solidworks, pořádané firmou 3E Praha Engineering, se uskuteční už 11.–12. září 2018, tentokrát v brněnském hotelu Voroněž. Na setkání budou účastníkům představeny novinky, tipy a triky ze světa Solidworks, vystoupí zde zajímaví hosté a probíhat budou také tradiční semináře. Samozřejmostí je i úterní ve­čer­ní pro­g­ram spojený s rautem. V obou dnech proběhnou dopoledne společné přednášky a první den odpoledne semináře o Solidworks CAM, si­mu­la­cích, Camworks, Solidworks PDM nebo Exaleadu a dostane se i na Solidworks Electrical nebo software Eureka.

Celý článek...
 

Další strategická partnerství PTC pro akceleraci rozvoje

PTC partnersstvi-1829Rok 2018 je pro technologickou společnost PTC velmi významný, neboť PTC uzavírá strategická partnerství s dalšími klíčovými představiteli IIoT, což umožní akcelerovat další rozvoj softwarových platforem a aplikací pro návrh výrobku a pro průmyslový internet věcí (IIoT). Od začátku roku se jedná již o tři významná partnerství, z nichž dvě byla oznámena při letošní světové technologické konferenci LiveWorx v Bostonu (červen 2018). Jaké výhody přináší tato partnerství výrobním podnikům a dalším uživatelům softwarových produktů PTC?

Celý článek...
 

3D Systems spouští samostatné stránky s FabPro 1000

FabPro producty-sluzby-menu-1829Novinky, specifikace, návody, podpora a další informace jsou nyní k nalezení na samostatné stránce průmyslové 3D tiskárny FabPro 1000, určené pro aditivní výrobu vysoce kvalitních prototypů plastických dílů a pro modely odlévání klenotů, a to při rychlostech až třikrát vyš­ších než mají podobné systémy ve stejné cenové relaci. K dispozici je software 3D Sprint, který zjednodušuje přípravu části a monitorování tisku, a nabízí se se třemi různými materiály: FabPro Tough BLK, FabPro Proto GRY a FabPro JewelCast GRN.

Celý článek...

Přínosy simulací

SimCFD 200x130Možnosti numerických výpočtů, jako jsou metoda konečných prvků a vý- počty proudění, vzešly původně z nutnosti kontrolovat návrhy v kos- mickém, leteckém a automobilo- vém průmyslu. Postupem času ...

Kvalitní postprocesory

mazak 1850 200x130Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti. Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro ...

Catia V6 pro kompozity

Catia V6-200x130Vývoj kompozitových dílů pomocí systému Catia V6 zajišťuje proces- ně orientované řešení, které se ne- zaměřuje pouze na jednu fázi pro- cesu, ale uzavírá celý cyklus od ná- vrhu a analýzy až po výrobu na ...

22minutový webinář: Interaktivní technické ilustrace na webu

Středa, 11 Červenec 2018 13:16

22-min-webinar-paperless-documentation-1828Společnost Dassault Systèmes SolidWorks pořádá v pátek 20. čer­ven­ce 2018 od 10 hodin 22minutový webinář o interaktivních tech­ni­c­kých ilustracích na internetových stránkách. V něm se přednášející Miloš Hrazdíra podívá nejen na přípravu interaktivní technické do­ku­men­ta­ce, ale i další doplňkové informace k programu Solidworks Composer. Technická dokumentace dodávaná s výrobkem v poslední době prochází bouřlivým vývojem. Stále častěji se setkáváme s pře­cho­dem z papíru na internet.

Autor článku: Dassault Systèmes SolidWorks

Tags: Composer | Ilustrace | Internet | návody | SolidWorks | Vzdělávání | Web | Webinar

 

Uživatelská konference HxGN LOCAL Česko a Slovensko

Pondělí, 02 Červenec 2018 10:32

DSC00056-1827Společnost Hexagon Manufacturing Intelligence zve na dvoudenní uživatelskou konferenci tří divizí nadnárodního koncernu Hexagon AB. Jedná se o vůbec první konferenci v České republice, na které vy­stou­pí dohromady zástupci divizí Safety & Infrastructure, Manufacturing Intelligence a PPM. V přednáškách a seminářích se účastníci se­zná­mí s řešeními a nejnovějšími technologiemi a významnými projekty napříč všemi divizemi. Na konferenci, která se koná opět v hotelu Zámek Valeč ve dnech 11. a 12. září 2018, nebudou chybět ani domácí firemní a zákaznické prezentace a první den zakončí společenský večer se zábavným programem.

Autor článku: Karel Heinige

Tags: Hexagon | HxGN LOCAL | Konference | Uživatelé | Valeč | Vzdělávání

 

Technical Computing Camp 2018

Pátek, 22 Červen 2018 06:58

TCC 2018 Banner-1825Už 5. ročník letního setkání příznivců technických výpočtů a po­čí­ta­čo­vých simulací pořádá společnost Humusoft ve dnech 6.–7. září 2018 v hotelu Fontána na Brněnské přehradě. Účastníci se tak mohou v neformálním prostředí seznámit s možnostmi využití inženýrských nástrojů Matlab, Comsol a dSPACE. Na tuto bezplatnou akci zve pořadatel všechny technické pracovníky z komerčního sektoru i zájemce z řad akademické obce. Součástí je také soutěž o nejlepší uživatelský projekt.

Autor článku: Humusoft

Tags: COMSOL | dSpace | Humusoft | MATLAB | Technical Computing Camp 2018

 

K maturitě s technickými projekty

Pondělí, 16 Říjen 2017 00:00

pec ilustracniKreativní a tvůrčí výuka je jistě cílem každé školy. Spojení moderních technologií se znalostmi a nadšením studentů je vždy základ zajímavého výsledku. VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou již řadu let aplikuje ve výuce projektové přístupy s úzkou aplikací PLM a BIM technologií na úrovni tvorby technické dokumentace a předvýrobních etap. Výsledky těchto strategií se promítají až do odborných maturit a ročníkových projektů v jednotlivých odborných předmětech a oborech a do vzájemné spolupráce předmětových komisí.

Autor článku: Petr Fořt

Tags: BIM | INTECO | PLM | PTI | Vzdělávání

 

Vývoj Rapid Prototypingu

Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Rapid prototyping ilustracniKdyž v roce 1986 Chuck Hull patentoval technologii SLA a založil společnost 3D Systems, vzbudilo to ve světě obrovský rozruch. Byla to revoluční událost, která otevřela dveře vzniku odvětví Rapid Prototyping tak, jak ho známe dnes. Dopad to mělo až takový, že se v roce 1994 rozhodl Ing. Vilém Vrbický založit společnost 3D Tech a do naší republiky přinést technologii, která tu byla velkou neznámou.

Autor článku: Michal Vrbický

Tags: 3D Systems | 3D Tech | 3D tisk | SLA

 

Tilelook – jednoduchý nástroj pro návrhy a vizualizace interiérů

Úterý, 17 Říjen 2017 00:00

tilelook ilustracniKaždý zájemce o počítačové 3D návrhy interiérů si může vybrat z široké nabídky volných i placených programů. Hodně programů je i lokalizováno. Zajímavým a poměrně novým programem je Tilelook italské firmy Tecnobit Srl. Vznikl v roce 2015 a poměrně rychle se rozšířil nejen v Evropě. Již je lokalizován do 11 evropských jazyků včetně češtiny a dále i do čínštiny a arabštiny. Účelem tohoto příspěvku je informovat čtenáře o tomto zajímavém programu, který si mohou zdarma vyzkoušet.

Autor článku: Libor Štolc

Tags: 3D návrhy | Architektura | Stavebnictví | Tilelook

 

Jak přiblížit velké projekty veřejnosti: Železniční uzel Brno

Středa, 18 Říjen 2017 00:00

Uzel Brno ilustracniJak prezentovat politikům, úředníkům a veřejnosti velké infrastrukturní projekty? Velké stavby jak do rozsahu přímo dotčeného území, tak do velikosti území a počtu lidí, kteří budou užívat (nebo snášet) výsledky projektu. Zvláště pokud se jedná o hustě zalidněnou oblast. V pondělí 30. října byla po více jak dvouleté práci představena Studie proveditelnosti Železničního uzlu Brno. V Brně se takřka již sto let řeší, kam s ním. Kam umístit nové brněnské nádraží a jak vyřešit zamotaný brněnský železniční uzel.

Autor článku: Pavel Boucník

Tags: Brno | Liniové stavby | Stavebnictví | Železniční uzel

 

Simulace lití pro automobilové díly

Čtvrtek, 19 Říjen 2017 00:00

simulace lití ilustracniJaponská společnost U-Shin, založená v roce 1926 a s centrálou v Tokiu, je dodavatelem automobilových dílů. Poskytuje spolehlivá a inovativní řešení, která splňují očekávání nejnáročnějších zákazníků po celém světě. Společnost U-Shin se specializuje na vývoj nových produktů, konstrukci, výrobu a prodej mechanických a elektrických systémů a dílů, vč. různých systémových řešení a ovládacích zařízení.

Autor článku: Advanced Engineering

Tags: Simulace | Slévárenství | solidThinking | U-Shin | Zamak

 
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu T+T Aktuální číslo časopisu Golf Aktuální číslo časopisu Brno Business Aktuální číslo časopisu Šalina Aktuální číslo časopisu CAD  
  Svět podnikové informatiky Průvodce světem průmyslu Exluzivně světem golfu Děláme Brno větší Příjemné cestování městskou dopravou Technologie pro
inovaci