Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Studentské soutěže 3D modelování v SolidWorks

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: EDU | Konference | SolidVision | SolidWorks | Soutěž

3Dmodelovani1113Společnost SolidVision myslí na budoucnost a pořádá pravidelně soutěže pro studenty. Letos se konaly již 2 soutěže a 6. dubna 2011 proběhne EDU konference pro školy v Brně. Na SŠ PVC Dobruška proběhla 15. března 2011 studentská soutěž v SolidWorks a SolidCAM. Zúčastnilo se 14 žáků ze tří škol - SOU a SOŠ Hradební-Hradec Králové, SPŠ Letohrad a zástupci ze Střední školy Podoorlické vzdělávací centrum Dobruška, kde se soutěž konala. Studenti dostali za úkol modelování v SolidWorks, čtení v NC kódu a programování 3D frézování.


VyherciSW1113
První místo získal Matěj Loveček ze SŠ Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce, druhým byl  Adam Pomikálek z Průmyslové střední školy v Letohradě a třetím Michal Brázda ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Hradci Králové.

Druhá soutěž 3D modelování v SolidWorks se konala 24.března 2011 na SPŠ Hranice v Hranicích na Moravě. Soutěžilo 42 studentů ze 17 škol. Díky přehlednému a intuitivnímu uživatelskému prostředí si studenti osvojují práci v SolidWorksu velmi snadno a rychle. 3D CAD řešení jim umožňuje nejen vyzkoušet si intuitivní software, se kterým se v budoucí praxi setkají, ale také vymodelovat a uskutečnit  vlastní nápady. Vlastnosti pokročilého softwaru, ke kterému mají středoškoláci bezplatný přístup, jim umožňují soustředit se na rozvíjení řady kreativních projektů – od školních příkladů až po roboty účastnící se mezinárodních soutěží. Hlavním cílem soutěže bylo a je dát studentům středních škol a učilišť možnost pochlubit se svými praktickými dovednostmi a poměřit se s vrstevníky.
Na prvních třech místech se umístili:
1. Jiří Vondra, VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou
2. Jan Malec, SPŠ a VOŠT Sokolská 1, Brno
3. Matěj Loveček, SŠ Podorlické vzdělávací centrum Dobruška

SolidVision má spolu s vyučujícími v pořádaných soutěžích šanci porovnat úroveň znalostí na různých školách. S mnohými z nich úzce spolupracuje již více než 8 let. Zároveň touto cestou děkuje za možnost uspořádání a pomoc při organizaci soutěží na obou školách.


Mohlo by vás zajímat: