Čtyřosé horizontální obráběcí centrum HPX63 II firmy Mitsui Seiki je vylepšenou verzí stroje HPX63. Oproti předchůdci však je o 70 % rychlejší a menší (5554 mm × 3530 mm). Obráběcí centrum HPX63 II, které je schopné obrábět části o velikosti až 1050 mm × 1050 mm (průměr × výška), bylo vytvořeno pro zpracování přesných dílů střední velikosti a má velikost palety 630 mm čtverečních a maximální zatížení stolu 1200 kg. Přesnost umístění a opakovatelnost jsou ± 0,001 mm (jeden mikron). Zdvihy osy X, Y a Z jsou 1000 mm, 800 mm a 900 mm.
Ze světa informačních systémů
Aktuality
GOPAS - CAD kurzy
|
Více kurzů |
Od 16. do 21. září 2019 se v Hannoveru uskuteční 22. ročník veletrhu EMO. Vedoucí světový veletrh zpracování kovů se koná opět v Německu, které je třetím největším trhem obráběcích strojů na světě. Představí se zde všichni významní výrobci výrobní techniky. Na začátku května bylo přihlášeno 2030 vystavovatelů ze 47 zemí. Mezi nimi jsou přední firmy trhu, například DMG Mori, FFG, Mazak, Siemens, Grob, Doosan, Fanuc, Okuma, Makino, Index, GF Machining Solutions, Chiron, Trumpf, SLM, Stratasys, Paul Horn, Iscar, Sandvik, Kuka a mnoho dalších.
Technologická skupina Siemens se stane integračním partnerem pro Volkswagen Industrial Cloud a bude hrát klíčovou úlohu v zajištění, aby stroje a zařízení od různých dodavatelů používané ve 122 výrobních závodech koncernu Volkswagen, byly efektivně propojeny do cloudu. Výsledná transparentnost a analýza dat bude tvořit technologický základ pro další zlepšování produktivity ve výrobních závodech Volkswagen. Siemens a dodavatelé strojů a zařízení navíc zpřístupní aplikace z operačního systému pro internet věcí Siemens MindSphere v platformě Volkswagen Industrial Cloud.
Získejte permanentní vstupenku zdarma
HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho hlavní téma „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ představuje dopodrobna digitalizaci výroby a energetických systémů. Vedle šesti vedoucích veletrhů – IAMD / Integrated Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply, ComVac a Research & Technology – zahrnuje zvláštní oblasti pro startupy a témata věnovaná práci a profesní kariéře. Program veletrhu doplňuje více než 90 konferencí a fór. Nadcházející veletrh HANNOVER MESSE se uskuteční od 1. do 5. dubna 2019 v Hannoveru. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2019 je Švédsko.
Bezplatnou permanentní vstupenku na veletrh získáte zde.
Výrobce automobilů Renault snížil díky produktu Siemens Simcenter Amesim čas potřebný k identifikaci modelu o 80 %. Současně dosáhl významného snížení nákladů a podstatně zefektivnil mezioborovou týmovou spolupráci v rámci celé skupiny.
Velká data bývají považována za zázračný prostředek k získávání statistických informací a prognóz. Místo analýzy dat, kdy ex post zjišťujeme, co se stalo, se začínáme ptát, proč se to stalo a co se může stát v budoucnu. Prediktivní analýza spojuje fyzikální simulace s data miningem, statistickým modelováním a adaptivním učením. Na základě často se vyskytujících částí dat se vytváří prediktivní modely systémů. Pomocí těchto modelů je možné odhadnout na základě již dostupných dat chování výrobku v budoucím provozu.
V dnešní době je kladen veliký důraz na snižování nákladů a zkracování výrobních časů. Při vývoji nového výrobku či zařízení se ve většině případů začíná s prototypem. Od prototypu očekáváte, že bude co nejvěrněji simulovat výsledný produkt. Jelikož vývoj produktu je časově velice náročná záležitost, je nutností, aby prototyp byl vyroben v co nejkratším čase při zachování požadované kvality. V tomto ohledu se čím dál tím více využívá technologií Rapid Prototyping – rychlé výroby prototypů.
Koncem ledna 2018 představil Nanosoft aktualizovanou verzi známé CAD platformy – nanoCAD Plus 8.5. Nejnovější aktualizace programu nanoCAD Plus 8.5 zahrnuje intenzívní práci s mraky bodů, soubory DWG a IFC, rastrovými údaji a PDF podkladovými vrstvami; import vektorových a rastrových dat do formátu DWG z PDF podkladů; materiály a podporu osvětlení. Zvýšení rychlosti nanoCADu je to, po čem toužili uživatelé. Počítače jsou v dnešní době stále silnější, grafické karty jsou produktivnější, objem dat je obrovský a musí být zpracováván rychle.
Seznámení se s novými postupy technologických operací v průmyslu a s exponovanou výrobou nebývá v praxi příliš snadné. Osvojení určité technologie na zařízeních vznikajících v průmyslové praxi globálně napříč odbornými týmy je o to složitější. Zobrazovací systémy vázané na principy virtuální reality mohou být v této oblasti výrazně nápomocny. Spojení rychlé komunikace s precizně prezentovanými daty může předejít v konstrukci výrobků a jejich užití řadě složitých situací.