Siemens AG oznámil 1. června, že dokončil akvizici Dotmatics, předního poskytovatele softwaru pro výzkum a vývoj v oblasti přírodních věd se sídlem v Bostonu a portfoliovou společností globálního investora do softwaru Insight Partners, v celkové hodnotě 5,1 miliardy USD. Po dokončení transakce se Dotmatics stane součástí divize Siemens Digital Industries Software.
Partneři Projektu CAD
PTC vydalo nástroj SCI (Supply Chain Intelligence) pro svou platformu Arena pro řízení životního cyklu produktu (PLM) a systém řízení kvality (QMS). Nabídka Arena SCI nepřetržitě kontroluje vznikající rizika vyplývající z vyvíjejících se podmínek dodavatelského řetězce a zavádí sledování komponent v reálném čase na základě umělé inteligence a poznatky o zmírňování rizik přímo do pracovních postupů vývoje produktu.
Konstrukční návrh schválený, výkresy připravené, výroba rozjetá. Najednou se ale objeví drobná chyba v detailu uchycení. Na první pohled nic zásadního. Jenže když se změna dostane k technologům, výrobě, nákupu nebo kvalitě, začíná kolotoč dotazů, e‑mailů a nejasností. Kdo změnu schválil? Kdy vstoupí v platnost? Koho se týká? A proč vůbec vnikla?
V automobilce Tatra Trucks se v posledních letech intenzivně zaměřují na modernizaci výrobních technologií. Cílem je výrazné zvýšení objemu výroby, udržení vedoucí pozice v oboru a posílení postavení lídra v dodávkách vozidel, která odpovídají specifickým požadavkům zákazníků. Klíčovým předpokladem k dosažení těchto cílů je optimalizace výrobních procesů prostřednictvím digitalizace.
Ne všechny náklady ve výrobě jsou okamžitě viditelné. Mnohé z nich se skrývají v neefektivních procesech – v duplicitních činnostech, opakované práci nebo složitém hledání informací. Jedním z nejdražších a nejméně viditelných problémů je tvorba dílů, které v organizaci už existují, ale nikdo o nich neví. Tohle se odborně nazývá digitální neviditelnost. Znamená to, že konstruktéři, technologové nebo nákupčí tráví spoustu času hledáním dat, která by měla být ihned po ruce. Důvod?
Siemens Digital Industries Software oznámil, že Bombardier, který se zaměřuje na konstrukci, výrobu a servis business jetů a specializovaných misijních platforem, rozšířila své portfolio průmyslového softwaru Siemens Xcelerator pro vývoj letadel, aby zefektivnila své procesy konstrukce výrobků a splnila výzvy moderního leteckého designu a posunula hranice inovací.
Moderní procesy vývoje výrobků produkují ohromné množství dat. Proto jsou nezbytné nástroje, které společnostem pomáhají tato data spravovat. Jak mohou malé a středně velké organizace efektivně spravovat data o vývoji výrobků, zajistit inkluzivní a přitom bezpečnou spolupráci a zachovat si schopnost rychle reagovat na změny trhu? Odpovědí jsou cloudové nástroje pro PLM.
OPmobility zavede software Teamcenter X v oblasti řízení životního cyklu výrobku (PLM). Součástí stále komplexnějšího produktového portfolia OPmobility je nově elektronika a software zaměřené na výrobu inteligentních exteriérových a komplexních světelných systémů, a dále systémy pro ukládání energie, jako jsou baterie a řešení pro vodíkovou elektromobilitu.
PTC na veletrhu Hannover Messe 2025 představí svého asistenta pro správu životního cyklu produktu (PLM) Windchill AI, který je založen na generativní umělé inteligenci. Windchill AI využívá veškerá produktová data uložená ve Windchillu a umožňuje inženýrům přistupovat k informacím, rozhodovat se a efektivněji vyvíjet své produkty.
Siemens oznámil, že OPmobility spolupracuje se Siemensem na zavedení softwaru Teamcenter X Product Lifecycle Management (PLM). Stále složitější produkty OPmobility nyní zahrnují elektroniku a software, aby bylo možné vytvořit inteligentní exteriérové a komplexní systémy osvětlení, a také systémy skladování energie, které kromě palivových nádrží zahrnují také řešení pro elektrifikaci pomocí baterií a vodíku.
Centric Software, špička na trhu řízení životního cyklu produktů (PLM), oznámil, že podepsal dohodu o převzetí Contentservu, předního poskytovatele řešení pro správu informací o produktech (PIM) a řízení zkušeností s produkty (PXM), v celkové hodnotě 220 milionů EUR.
Vývoj výrobků je proces přetvoření myšlenky do reálné podoby, ale jak víte, není to nic jednoduchého ani přímočarého. Vývoj výrobku s sebou přináší mnoho výzev, jako jsou krátké termíny, obavy z regulačních předpisů, logistika dodavatelského řetězce a spolupráce mezi týmy. Chcete-li být úspěšní, musíte tyto požadavky vyvážit a současně upřednostnit nákladovou efektivitu a splnit očekávání zákazníků.
Aras oznamuje, že Tokamak Energy, společnost zabývající se fúzní energií, si vybrala Aras Innovator SaaS jako své podnikové PLM řešení. Po vyhodnocení si společnost vybrala Aras kvůli jeho architektuře, licenčnímu modelu a funkčnosti. Klíčovými faktory rozhodnutí byly flexibilita a soběstačnost, podpořené nízkokódovou funkčností řešení Aras.