Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

SolidWorks 2012 představen partnerům v našem regionu

Autor článku: DS SolidWorks & redakce   

Tags: 2012 | Software | SolidWorks

SW2012P9214320_1138Společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corp. uvedla na trh aplikaci SolidWorks 2012,  komplexní řešení pro 3D navrhování, které umožňuje uživatelům pracovat efektivněji a poskytuje jim data potřebná pro přijímání lepších návrhářských rozhodnutí ve všech fázích vývoje výrobků. V regionu střední Evropy byla nová verze představena obchodním partnerům v Krakově 20. 9. a novinářům v Praze o den později týmem v sestavě s Uwem Burkem, country manažerem pro střední Evropu, produktovým manažerem Andreasem Spielerem a technickým manažerem pro simulační produkty Jürgenem Habergerem. Uwe Burk se věnoval hlavně příznivým ekonomickým ukazatelům, zbylí dva pánové měli na starosti praktické předvedení novinek v SolidWorks 2012.

Vylepšení najdeme napříč celým SolidWorksem 2012 – například v oblastech kreslení, práce se sestavami, integrované simulace, výpočtu nákladů, trasování, tvorby vizualizací a animací či správy dat. Všechna tato vylepšení budou mít pozitivní vliv na každodenní práci konstrukčních týmů.
Přes 200 vylepšení SolidWorksu 2012 je zaměřeno především na zvýšení výkonu a produktivity konstrukčních týmů. Usnadňují práci zejména v těchto oblastech:
 • zautomatizování nejpoužívanějších funkcí pro navrhování,
 • zvýšení výkonu, zlepšení kvality a zjednodušení pracovních postupů,
 • zásadní změna postupů urychlující navrhování během celého vývoje výrobku,
 • rozšíření podpory spolupráce a vzájemného propojení týmů s cílem vyšší kreativity i výkonnosti.
„SolidWorks 2012 se soustředí zejména na oblasti, které našim zákazníkům pomohou zvýšit produktivitu a ziskovost společnosti,“ říká Austin O’Malley, výkonný viceprezident výzkumu a vývoje ve společnosti Dassault Systèmes SolidWorks. „Tuto verzi vydáváme u příležitosti 20. výročí uvedení našeho CAD softwaru, čímž také potvrzujeme náš cíl pomáhat uživatelům přetvářet inovace v obchodní úspěchy. Jsme potěšeni, vidíme-li zapálení pro věc u našich zákazníků, a je pro nás povzbuzením, když se toto nadšení přenáší i do návrhů.“

„SolidWorks naslouchá lidem z komunity uživatelů,“ říká Scott Maro ze společnosti Maro & Associates. „Oceňuji, že výkonní zástupci a týmy vývojářů se zajímají o to, co se v komunitě děje – takový zájem jsem u žádné jiné společnosti neviděl. Lidé z výzkumu a vývoje vás vždy vyslechnou a zeptají se na důležité věci. Také poskytují možnost alfa testování, a to nejenom interně, ale také na uživatelských konferencích, které nabízejí jedinečnou příležitost pro sdílení názorů a zkušeností. Výsledkem je, že 90 % všech vylepšení je doporučeno uživateli v rámci programu SolidWorks naslouchá.“

Zautomatizované návrhářské funkce pro zlepšení produktivity
SolidWorks pomáhá technickým a konstrukčním týmům zjednodušit postupy při tvorbě návrhu tím, že odstraňuje některé dříve nezbytné kroky a významně tím zvyšuje použitelnost i produktivitu. SolidWorks 2012 nabízí vylepšení zejména v těchto oblastech:
 • Výkresy – Nové nástroje pomáhají vytvářet lépe vypadající a přesnější výkresy, urychlit postup revizí a dokončovat detailní návrhy v kratším čase. Například upravené kóty jsou automaticky zvýrazněny a ukazují i předchozí hodnoty, což usnadňuje revizi. Sekvenční řazení pozic a magnetické čáry automaticky pomáhají s řazením a umísťováním pozic – uživatel tak stráví méně času úpravou detailů a zarovnáváním kresby.
 • Dlouhodobě udržitelné navrhování – Nové, pokročilé uživatelské rozhraní aplikace SolidWorks Sustainability umožňuje přesnější posouzení výrobků v rámci různých scénářů a nabízí také podporu unikátních či vlastních materiálů. Při simulaci procesů lze zohlednit použití recyklovaných materiálů a životnost výrobku. Navíc je možný přístup k průběžně doplňovaným materiálům aplikace SolidWorks Sustainability, a to ihned, jakmile jsou k dispozici.
Plynulejší pracovní postup díky vylepšenému výkonu i kvalitě
SolidWorks 2012 umožňuje přirozenější navrhování bez zbytečných rušivých vlivů, což zaručuje rychlejší tvorbu návrhů s menším množstvím chyb. Zásluhu na tom mají i tyto možnosti:
 • Přezkoumání velkého návrhu – Umožňuje okamžité otevření a kontrolu velkých sestav nebo jednotlivých součástí s pomocí virtuálních průchodů, řezů a měření – bez nutnosti používat vysoce výkonný počítač nebo speciálně připravovat soubor.
 • Zmrazení prvku – Brání nechtěnému obnovování určených prvků, čímž se zrychluje práce na velkých a komplexních modelech, u nichž není potřebné dané prvky obnovovat neustále. Zmrazené prvky lze kdykoli rozmrazit.
 • Editor rovnic – Nové funkce umožňují uživatelům rychleji vytvářet rovnice a lépe porozumět řazení rovnic. Nabízejí tak vyšší pružnost a produktivitu.
Významná vylepšení celkového vývoje výrobku
SolidWorks 2012 zvyšuje produktivitu a zefektivňuje celkový postup vývoje spotřebního výrobku prostřednictvím řady nástrojů:
 • Kalkulace nákladů – Pružný nástroj, který zautomatizuje kalkulaci nákladů na výrobu plechových a obráběných dílů. Konstruktéři mohou na základě nákladů přijímat lepší rozhodnutí během celého navrhování a průběžně připravovat nové scénáře pro okamžité odhady provozních nákladů.
 • Plechové díly – Tvorba návrhů od počátku, nebo převod již vytvořeného 3D modelu zákazníka na plechový díl přináší s pomocí nových nástrojů plnou kontrolu nad prací s tak náročným materiálem, jakým je plech. Zahrnuje i přesnou kontrolu lemů z hrany, včetně koncové podmínky „k vrcholu“. Návrhy je možné nechat automaticky rozvinout a zdokumentovat pro výrobu s exportem pro CNC stroje a výrobní zařízení.
 • Simulace – SolidWorks Simulation obsahuje možnosti vylepšené optimalizace pohybu, které automaticky využívají výsledků studie pohybu pro posouzení umístění čidel a vyhodnocení komplexních a časově náročných aspektů – například velikosti motoru, zatížení nebo rozsahu pohybu. Uživatel může změnou vstupů optimalizovat návrh ve zlomku času a ihned posoudit změny s ohledem na omezení nebo cíle.
Rozšířená podpora spolupráce a vzájemného propojení týmů
Výrobní postupy se v dnešní době stále více globalizují, proto je vzájemná spolupráce mezi vzdálenými týmy důležitější než dříve. SolidWorks 2012 dokáže navzájem propojit týmy nejrůznějších velikostí s pomocí různých funkcí:
 • Integrované vyhledávání, přizpůsobení a širší podpora s řešením SolidWorks Enterprise PDM – Řešení je nyní integrováno do Průzkumníka Windows. Umožňuje tak konstruktérům jednoduchý přístup k oblíbenému a plně funkčnímu vyhledávání. Je možné si přizpůsobit uživatelské rozhraní Průzkumníka Windows a získat tak rychlejší přístup k potřebným informacím. SolidWorks Enterprise PDM navíc nově nabízí podporu pro kancelářský balík Office 2010 a 64bitového webového klienta.
 • Realistické zobrazení s aplikací 3DVIA ComposerTM – Návrhářům umožňuje získat kontrolu nad vizualizacemi pro lepší prezentaci vlastností výrobků. Mezi vylepšení patří jednoduché a přesné přidávání stínovaní mezi díly, zastínění od okolí či stínů dvourozměrných panelů. Efekt záře pak umožňuje zvýraznit důležité oblastí.

Více informací o aplikaci SolidWorks 2012 a videoukázky najdete na stránkách www.solidworks.cz/launch.

Dostupnost a ceny
Aplikace SolidWorks 2012 je k dispozici po celém světě prostřednictvím autorizovaných prodejců společnosti Dassault Systèmes SolidWorks. Kontaktujte autorizovaného prodejce SolidWorksu pro cenovou nabídku. Místního prodejce najdete na internetových stránkách www.solidworks.com/varlocator.

Sdílejte s přáteli
Máte kolegy, kteří by mohli těžit ze SolidWorksu 2012? Nabídněte jim účast na některém ze seminářů.

SW_kalkulace_nakladu-1138 SW_Přezkoumání velkého návrhu -LDR-1138
Nástroj pro kalkulaci nákladů Přezkoumání velkého návrhu
SW_Magnetické čáry a pozice -1138 SW_Funkce zmrazení prvku -1138
Magnetické čáry a pozice Funkce zmrazení prvku
SW_Zdokonalený editor rovnic -1138 SW_Příkazy pro vyhledání -1138
Zdokonalený editor rovnic Příkazy pro vyhledávání
SW_optimalizace_pohybu -1138 SW_integrované vyhledávání SolidWorks Enterprise PDM -1138
Optimalizace pohybu Integrované vyhledávání SW Enterprise PDM
SW_Zdokonalený realistický obraz s 3DVIA Composerem -1138 SW_Sustainability -1138
Zdokonalený realistický obraz pomocí 3DVIA Composer SolidWorks Sustainability

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit