Minerva
Google překladač: English Deutsch

Brno přivítá světovou špičku ve statice

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: CAE | Geotechnika | IDEA RS | Konference | MIDAS IT | MKP | Mosty | Stavebnictví | Výpočty

detail-vypocetniho-modelu-predpjateho-betonoveho-mostu-midas-it--1214Firma IDEA RS sídlící v Innovation Parku Jihomoravského inovačního centra přiveze do Brna světovou špičku ve statickém softwaru, korejského giganta MIDAS IT. Firma MIDAS IT sídlící v Payong Dong, korejském Sillicon Valley, spolupořádá s IDEA RS v Brně konferenci „Pokročilé MKP řešení pro mostní a geotechnické inženýrství“. Na konferenci a doprovodných workshopech vystoupí přední čeští odborníci i zahraniční experti. Firma MIDAS IT je známá jako světová jednička ve statickém softwaru a metodě konečných prvků. Podílí se na projektech největších mostů a výškových budov, spolupracovala i na projektu nejvyšší budovy světa Burj Khalifa v Dubaji.

Díky spolupráci s českou firmou IDEA RS, která Midas IT na českém trhu zastupuje, mohou zkušenosti korejských odborníků poznat i čeští projektanti.  Obě firmy pro ně připravily konferenci „Pokročilé MKP řešení pro mostní a geotechnické inženýrství“, kde se představí korejští experti HyeYeon Lee a Vipul Kumar z divize Midas Support společně s domácími špičkami z oboru – profesorem Jiřím Stráským z firmy SHP nebo docentem Jaroslavem Navrátilem z IDEA RS. Firma Midas IT u příležitosti konference sponzoruje brněnskou stavební fakultu softwarem zdarma.
„Zkušenosti, které korejští odborníci mají, můžeme využít v naší práci a výzkumu v oblasti projektování mostů a geotechnických staveb. S Korejci dlouhodobě spolupracujeme a vyvíjíme propojení s našimi posudky pro beton, předpjatý beton a ocel,“ vysvětluje docent Jaroslav Navrátil z IDEA RS.
Konference se uskuteční 16. května v prostorách Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně, na odborné přednášky navážou 17. května prakticky orientované workshopy v prostorách Jihomoravského inovačního centra.  
Konference je zařazena do plánu celoživotního vzdělávání České komory autorizovaných inženýrů a techniků. Účast pro registrované je zdarma, přihlašovací formulář i více informací naleznete na www.idea-rs.cz.
Most-Kwang-an a jeho výpočetní model--1214
Most Kwang-an a jeho výpočetní model

Mohlo by vás zajímat: