Minerva
Google překladač: English Deutsch

Minimum CAD softwaru na Stavebních veletrzích

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: 3E Praha Engineering | Brno | CADservis | Dietrich’s AG | Geodis | SoliCAD | Stavební | Techsoft | Topcon | Veletrhy

Stavebni Veletrhy Brno 2012_P4270871Zatímco do roku 2008 nebylo o vystavovatele z řad vývojářů či prodejců CAD softwaru pro stavebnictví na veletrzích nouze, spolu s prohlubujícím se propadem stavebnictví se vystavovatelé postupně vytráceli. A letošek by se dal označil přímo za kritický. Z větších domácích zavedených poskytovatelů stavebního a architektonického softwaru zůstal jen 3E Praha Engineering doplněný menšími a o to ambicióznějšími firmami SoliCAD, CADservis a Techsoft. K nim pak ještě lze přiřadit jednoho zahraničního zástupce – Dietrich’s AG. A to je tak asi v letošním ročníku vše.

Společnost 3 E Praha Engineering představila novinky v programech DataCAD 14, Artlantis 4, ArCon 14 a nové pluginy pro SketchUp.
SoliCAD předváděl využití progeCADu ve stavebním navrhování a slíbil, že na podzim se bude prezentovat prostřednictvím dalšího odvětví spadajícího pod strojírenství.
Společný stánek Techsoftu a CADservisu nabídl zájemcům čínský ZWCAD 2012 a spoustu doplňkových a nadstavbových programů. Mezi nimi například bezplatný doplněk PS Tools a hlavně pak nadstavbu AddCAD, tvořící přechod z 2D do 3D parametrického navrhování.Ta ostatně byla asi největším lákadlem pro návštěvníky marně hledající případné další programové produkty. Možnosti AddCADu zaslouží samostatný článek, který v dohledné době najdete buď v našem časopisu, nebo na tomto webu.
SVB2012_1218
Dietrich’s AG v letošním roce nahradila jiné dvě v předchozích letech vystavující firmy zabývající se softwarem pro dřevěné konstrukce. V jejím portfoliu najdete produkty s názvy D-Wall Module, D-CAM Module, D-Roof Module, D-CAD 2D Module a D-Link, tedy softwary jak pro návrhy, tak pro počítačem podporovanou dřevařskou výrobu.
Na jeden zajímavý software jsme narazili ještě u firmy Taush, která představovala program Polysun firmy Vela Solaris pro simulaci a kalkulaci využití obnovitelných zdrojů energie. K dispozici jsou softwary Polysun pro využití slunečního tepla, fotovoltaiku, tepelná čerpadla a také pro solární chlazení.

Na závěr bychom ještě rádi zmínili účast firmy Geodis, která je častým hostem v naší GIS rubrice a přílohách InGIS. Ta zde měla stánek s nabídkou geodetických přístrojů japonské firmy Topcon.

Mohlo by vás zajímat: