Google překladač: English Deutsch

V OPTIMAL Engineering šetří Revit MEP až 50 % času

Autor článku: CAD Studio   

Tags: AutoCAD | Autodesk | CAD Studio | MEP | OPTIMAL Engineering | Revit

optimal_tzb-1245Jak uvedlo na svém webu CAD Studio, rozhodlo se vedení společnosti OPTIMAL Engineering, která se zaměřuje na tvorbu optimálních konceptů technických zařízení budov (TZB), posílit konkurenceschopnost nasazením 3D CAD řešení. Při výběru aplikace pro projekci TZB bylo hledáno rozšířené, spolehlivé řešení s jistotou kontinuity vývoje, přičemž v projekci byl dosud využíván univerzální AutoCAD. Volba tak logicky padla na Revit MEP od Autodesku, jehož produkty si získaly odborníky z OPTIMAL Engineeringu díky rozšiřitelnosti a snadnému přizpůsobení potřebám uživatelů.

Nasazené produkty Revit MEP (5 licencí) i AutoCAD (8 licencí) jsou spojeny s předplatným, které umožňuje mnohem lépe plánovat náklady a je jednodušší z účetního hlediska. Přínosná je také spolupráce s autorizovaným dodavatelem řešení, společností CAD Studio. Nejen u úvodního zaškolení na nový software, ale také při vytváření dodatečných softwarových nástrojů či v rámci odborné technické podpory. Samotný přechod na Revit MEP, přinášející zcela nové postupy informačního modelu budovy (BIM), projektanti hodnotili jako podobně náročný, jako kdyby se museli vracet ke klasické aplikaci AutoCAD.
Přes původní domněnku, že nasazení produktu Revit MEP bude výhodné spíše u detailní dokumentace pro provedení stavby, práce s ním byla efektivní i u dokumentace pro stavební povolení. Jedním z velkých projektů, na kterém se podílí projekční tým OPTIMAL Engineering, je administrativní budova kr.OLE.wska ve Varšavě. S devíti nadzemními a třemi podzemními podlažími a užitnou plochou 7900 m2 budova usiluje o certifikaci LEED Gold.
Díky Revitu nyní dosahuje firma 20% úspory času při návrhu projektu v koncepční fázi, min. 50% úspory pro zpracování výkazů a až 50 % času ušetří při pozdějších úpravách již hotové dokumentace.
Více informací o zkušenostech zákazníka najdete na stránce reference - OPTIMAL Engineering.

Mohlo by vás zajímat: