Google překladač: English Deutsch

Novinky při práci s MultiTool nástroji v Radan 2013

Autor článku: Nexnet   

Tags: CAD/CAM | MultiTool | Nexnet | Radan | Radbend | Software

Radan-1251Celosvětově rozšířený CAD/CAM software Radan ve své nejnovější verzi 2013 obsahuje výrazně vylepšené funkce pro práci s MultiTool nástroji. Definování a nastavování MultiTool nástrojů v řídicím systému stroje je těžkopádné a časově náročné. Změna koncepce práce s MultiTool nástroji v Radanu 2013 umožní výrazné zrychlení a zpřehlednění práce. Podle nové koncepce je MultiTool nástroj, ne hlava, což má vliv na to, jakým způsobem Radan s těmito nástroji pracuje, a jak se uživatelsky definují. V Radanu 2013 jsou konfigurace pro MultiTool definovány proměnnými.

Například konfigurace pro stroj Trumf může mít definici rozmístění a počtu stanic, do kterých si zákazník může nakoupit MultiTool nástroje, aniž by tyto nástroje byly pro stanice v daný okamžik přiřazeny. Toto je výrazně jednodušší a mnohem flexibilnější než tradiční způsob přiřazování MultiTool nástrojů ke stanicím.
Kombinace všech vylepšení v Radanu 2013 poskytuje lepší možnosti automatizace, ale přitom zachovává uživateli možnost manuálních nastavení či změn, pokud to požaduje. Tato vylepšení zahrnují vylepšené uživatelské rozhraní, snazší přístup k často používaným funkcím, vylepšenou integraci Radbend a barevné označení dílců pro jejich snadnější identifikaci při práci.
barevne-rozliseni-1251
  • Barvy dílců: Dílce v seznamu dílců a při vyskládání na plech jsou nyní barevně odlišeny jednou ze 32 barev pro jejich snadné rozlišení a identifikaci. Barvami jsou dílce označené i ve výstupech.
  • Skládání: Skládání jednoho dílce na tabuli (SPL) je nyní integrováno přímo do Skládání. Do SPL dialogu přibyla nová možnost nastavení pro povolení či zakázání výroby Extra dílců navíc. Pokud je třeba vyskládat více než jednu tabuli, SPL vygeneruje takový počet tabulí, které si zadaný počet dílců vyžádá. Pokud není k dispozici dostatečné množství dílců pro zaplnění celé tabule a zároveň jsou zakázány Extra dílce navíc, zůstane nevyskládaná část tabule prázdná. SPL dialog nyní může být využit na změnu vyskládání tabule vyskládané automatickým skládáním, pokud je na tabuli pouze jeden typ dílce. Nyní je možné měnit vzdálenosti mezi dílci, počet dílců atd., což dříve nebylo možné.
  • 3D: Načtení 3D dílce je nyní možné provést pouhým přetažením myší do 3D okna. Načtené dílce budou umístěny do aktuální pracovní roviny. Uživatel může definovat materiál a tloušťku dílce před dokončením jeho načtení, pokud tyto parametry nebyly zjištěny automaticky.
  • Radbend:  bylo uvedeno nové Radbend CAD propojení pro Inventor a SolidWorks, Radbend nyní může být využit pro simulaci ohýbání v průběhu vývoje produktů.
  • Radan 3D a Radbend:  vylepšené propojení mezi Radan3D a Radbend umožňuje parametrické programování dílců. Poté, co dojde ke změně 3D modelu v Radan 3D, je automaticky provedena změna technologie (výběr nástrojů a pozice dorazových palců).
  • Výběr jedním kliknutím: V Radan 2013 může být geometrie vybrána jedním kliknutím. Tato nová metoda výběru může být použita pro kopírování geometrie pomocí uchopení geometrie na kurzor.
radan1-1251
Neustálé investice do výzkumu a vývoje Radanu zajišťují jeho uživatelům využití jejich strojů na maximum a programátorům zkrácení času tvorby technologie, což jim umožňuje získat a udržet náskok před konkurencí.
Pro bližší informace o Radanu kontaktujte výhradního prodejce v České a Slovenské republice, akciovou společnost Nexnet, nebo navštivte www.nexnet.cz.
radan2-1251

Mohlo by vás zajímat: