Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Mezinárodní soutěž inspiruje k inovacím ve stavebnictví a strojírenství

Autor článku: Nemetschek Structural Group   

Tags: 2013 | BIM | Nemetschek | Soutěž | User Contest

Nemetschek_UserContest_2013-1301Nemetschek Structural Group 2. ledna 2013 oznámila, že začíná přijímat přihlášky a soutěžní projekty pro další ročník mezinárodní soutěže User Contest 2013, tentokráte na téma – Inspirace v projektování. V svém již osmém ročníku tato soutěž oceňuje výjimečné a inovační projekty od předních architektů, statiků, projektantů. Lhůta pro podání projektu je do 31. března 2013. Minulý ročník byl velmi úspěšný a přilákal 117 kvalitních projektů od 91 společností z 19 různých zemí.
Pro rok 2013 chce pořadatel ocenit zejména to, jak rychlé rozšíření BIM ovlivňuje projekční praxi. Zvláštní pozornost bude věnována projektům ilustrujícím výhody práce s Open BIM.

O soutěži
Inspirace v projektování je otevřena všem uživatelům software skupiny Nemetschek Structural. Vítězové budou jmenováni v pěti kategoriích:
  • Kategorie 1: Budovy
  • Kategorie 2: dopravní stavby a konstrukce
  • Kategorie 3: návrh průmyslových budov a provozů
  • Kategorie 4: projektování, konstrukční detaily
  • Kategorie 5: speciální projekty
Mezinárodní odborná porota posoudí přihlášené projekty s ohledem na originalitu, obtížnost řešení a inovační používání softwaru. V letošním roce bude zvláštní pozornost zaměřena na příklady ilustrující nejlepší využití Open BIM.

Výhody účasti
Ta soutěž dává všem účastníkům jedinečnou šanci ukázat světu své odborné znalosti a profesionální dovednosti. Každý ze šesti vítězů obdrží šek v hodnotě 1 500 eur (1 955 $) (tj. vítězové v pěti kategoriích a vítěz Zvláštní ceny poroty). Nominované a vítězné projekty budou rovněž propagovány v mezinárodním tisku a publikovány v odborných časopisech a webech.

Všechny přihlášené projekty budou otištěny v knize Inspirace v projektování. Kniha s několikatisícovým nákladem je distribuována klíčovým vydavatelům, vládním a profesním organizacím a významným podnikům. Kromě toho bude zdarma k dispozici eBook pro mobilní zařízení.

Podrobnější informace a úplná pravidla soutěže naleznete na webu User Contest 2013.


Mohlo by vás zajímat: