Sociální služby Praha 9
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Je za námi první ročník konference BIM-Fórum

Autor článku: CAD Studio   

Tags: BIM | CAD Studio | Forum | Konference | Revit

BIM Fórum Revit v praxi - DSC 2140-sal-1305Ve čtvrtek 24. ledna proběhl v prostorách Fakulty architektury ČVUT první ročník uživatelské konference „BIM-Fórum – Revit v praxi“ organizovaný občanským sdružením „BIM-Fórum“. Tato konference byla zaměřena na výměnu praktických zkušeností s nasazením CAD/BIM aplikace Autodesk Revit v českých projekčních firmách. Podle ankety provedené mezi celkem 80 účastníky hodnotí 96 % respondentů akci jako přínosnou pro svou profesi a vedle užitečných informací kladně hodnotí i získání vzájemných kontaktů.

K nejlépe hodnoceným přednáškám patřily například „Využití systému Revit k návrhu instalací ZTI“ (M.Hadraba), „Spolupráce Revit a Navisworks v praxi“ (J.Blažej, T.Czapka), „Interoperabilita Revitu a IFC“ (M.Černý). V doprovodných workshopech se diskutovalo například na téma využitelnosti BIM dat pro další fáze projektu (FM). Zúčastnění odborníci uvítali koordinaci a veřejnou diskusi pro zavedení BIM standardů ze strany vyšší instance (stát, Ministerstvo pro místní rozvoj, ČKA, ČKAIT) a případné zapojení výrobců stavebních materiálů.
Videozáznamy přednášek, fotogalerie a další materiály z konference jsou k dispozici pro účastníky na webu BIM-Fóra – www.bim-forum.cz/konference2013.
BIM DSC 2167-partner
Jedna z přednášek konference – „Aplikace pro Revit doma i v zahraničí“ (V.Statečný, CAD Studio) – se věnovala průřezu českých i zahraničních doplňkových aplikací (bezplatných i komerčních) a knihoven dostupných pro Revit. Tuto přednášku můžete na stránce CAD Studia shlédnout na videozáznamu a celou prezentaci si stáhnout i ve formě PDF souboru.
Atraktivitu konference doplňovaly i doprovodné prezentace partnerů představující například využití programu Autodesk Navisworks v přímé dálkové komunikaci na interaktivní elektronické tabuli, nebo cenově dostupné (40 000 Kč) 3D tiskárny české výroby s možností kvalitního tisku 3D modelů přímo z Revitu a dalších CAD aplikací.
Partnery konference BIM-Fórum 2103 byly společnosti CAD Studio, Autodesk, AV Media a 3DFactories; mediálními partnery pak CAXMIX, IT CAD a TZB-Info. Záštitu nad konferencí převzali Molab FA ČVUT, Fakulta stavební VUT v Brně a Obec architektů.
Další informace o konferenci najdete na webu www.bim-forum.cz.


Mohlo by vás zajímat: