Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Plně 64bitový ArchiCAD 17

Autor článku: CEGRA   

Tags: 64bit | ArchiCAD | Architektura | CEGRA | Graphisoft | Stavebnictví

Graphisoft ArchiCAD-1313Jak uvádí web Centra pro podporu počítačové grafiky ČR (CEGRA), udržuje Graphisoft svůj roční upgradovací cyklus ArchiCADu a česká „17“ půjde do prodeje na podzim. Bude to první ArchiCAD pouze pro 64bitové systémya nebude podporovat 32bitové operační systémy, tedy ani dosud používané Windows XP. Příklon k 64bitovým OS je logický. Zásadní předností 64bitového OS je mnohem lepší využívání operační paměti počítače. Pracovní stanice se 64bitovým operačním systémem jsou dnes běžně osazovány až 16 GB operační paměti. Do budoucna nebude problém tuto kapacitu dále zvyšovat.

Teoreticky umí 64bitové operační systémy využít až 192 GB operační paměti. Zastaralé 32bitové operační systémy využívají pro aplikaci maximálně 2 GB paměti. U větších projektů na 32bitových Windows proto běžně dochází ke zpomalení z důvodu nedostatku paměti, někdy z tohoto důvodu nejde dokončit render nebo 3D okno. Při práci na větších projektech je proto použití 64bitového operačního systému nezbytné.
Pokud již pracujete na počítači s 64bitovými Windows 7 nebo Windows 8, nic se pro vás nemění a váš počítač bude použitelný i pro ArchiCAD 17. Nově pořizované počítače jsou dnes v naprosté většině případů 64bitovým operačním systémem, ať už Windows 7, nebo Windows 8, vybaveny. Jestliže dosud pracujete na počítači s 32bitovými Windows, je na zvážení, zda má smysl upgradovat operační systém v tomto počítači, nebo pořídit počítač nový. Upgrade operačního systému doporučujeme u počítačů, které mají vícejádrový procesor Intel Core i7, i5 nebo i3.
U počítačů Apple je již od ArchiCADu 16 požadována verze MacOS 10.6.8 a vyšší. Pro verzi ArchiCAD 17 je i nadále MacOS 10.6.8 vyhovujícím operačním systémem. Graphisoft dále uvádí, že pro MacOS 10.6.8 není ArchiCAD 17 testován a nebude mu poskytována technická podpora. Plně podporovaný operační systém pro ArchiCAD 17 je tedy 10.7.X a novější. Update můžete zakoupit v AppStore pod svým AppleID.

Další informace najdete na webu Cegry.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit