Google překladač: English Deutsch

Panasonic vylepšuje Toughpad s Windows

Autor článku: Panasonic   

Tags: FZ-G1 | GIS | Glonass | GPS | Hardware | Panasonic | Stavebnictví | Tablet | Toughpad

StationFZG1-1420Společnost Panasonic ohlásila 13. května uvedení nové verze svého odolného tabletu Toughpad FZ-G1, který pracuje s operačním systémem Windows. Tenký, lehký a maximálně odolný 10.1″ tablet se systémem Windows 8.1 Pro je konstruován tak, aby splnil rostoucí poptávku podniků pro specializovaných tabletech s nejnovějšími funkcemi, které zvyšují produktivitu pracovníků v terénu. Nejnovější verze tabletu Toughpad FZ-G1 je založena na 4. generaci technologie procesorů Intel Core. Procesor Intel Core i5-4310U vPro má sníženou spotřebu energie a je rychlejší zejména v grafických úlohách. Přináší také prodloužení doby provozu zařízení při napájení z baterie z 8 na 10 hodin (až 20 hodin s velkokapacitní baterií).

Díky doplňkové vysoce výkonné baterii a možnosti výměny baterie za provozu nabízí nejnovější Toughpad FZ-G1 také plynulý nepřerušovaný non-stop provoz, který využijí mobilní pracovníci pracující na směny.

Špičková GPS*
Toto zařízení je rovněž vybaveno nejnovější technologií GPS*, která umožňuje mobilním pracovníkům a technikům v terénu určit místa, kde pracují rychleji a přesněji než kdykoli dříve. Modul u-blox 8 poskytuje kompatibilitu se všemi významnými globálními satelitními polohovacími systémy včetně GPS a GLONASS s rychlejšími časy načtení informací a dosud nevídanou přesností pro komerční organizace.

Rychlejší přenos dat
Datová komunikace je vylepšena nejnovější technologií bezdrátových sítí 802.11ac, která radikálně vylepšuje časy datových přenosů.

Dotykový displej ovladatelný v rukavicích
Nový tablet Toughpad FZ-G1 je nyní vhodný také pro pracovníky, kteří potřebují ovládat dotykový displej v rukavicích. Toto zařízení využívá nejnovější technologii panelu IPSα, která poskytuje jas 800 cd/m² a přináší novou úroveň kvality zobrazení pro uživatele pracující v terénu.

Díky operačnímu systému Microsoft Windows 8.1 Pro mohou profesionální uživatelé využít nejnovější vylepšení uživatelského rozhraní a výhody, které systém Windows 8.1 Pro přináší podnikům. Volitelně je k dispozici také operační systém Microsoft Windows 7 Professional**. V souvislosti s ukončením podpory systému Windows XP ze strany společnosti Microsoft minulý měsíc nabízejí verze Windows 8.1 Pro a Windows 7 Professional** také možnost snadné migrace pro podniky, které chtějí inovovat své hardwarové vybavení.

Odolnost
Rodina tabletů Toughpad je konstruována tak, aby plnila stejné standardy odolnosti jako řada notebooků Toughbook. Plně odolný tablet Toughpad FZ-G1 má hodnocení MIL-STD-810G aochranu proti prachu a vodě podle IP65.
Tablet FZ-G1 je standardně vybaven vysoce kvalitní přední webovou kamerou HD 720p a vylepšenou zadní kamerou 5 Mpx nebo 8 Mpx s možností trojitého blesku umožňující pořizování jasných fotografií dokumentů, předmětů nebo pracoviště za jakýchkoliv světelných podmínek.
Klávesy systému Windows a programovatelné klávesy aplikací na přední straně zařízení pomáhají pracovníkům přecházet mezi aplikacemi a nástroji jediným stiskem tlačítka.

Flexibilita
Díky konfigurovatelným portům USB 2.0, Micro SDXC, True Serial, LAN, GPS, čtečce čárových kódů a volitelné integrované čtečce čipových karet lze zařízení konfigurovat tak, aby přesně odpovídalo stanovenému účelu. Standardním vybavením jsou funkce USB 3.0, Bluetooth 4.0, HDMI a bezdrátové sítě Wi-Fi.
Aby mohli být pracovníci v terénu neustále ve spojení se svou kanceláří, je tablet FZ-G1 vybaven konektorem pro duální externí anténu, kterým se mohou zařízení namontovaná ve vozidle připojit k anténě na střeše vozidla a rozšířit tak možnosti připojení v odlehlých oblastech.
Nejnovější verze tabletu Toughpad FZ-G1 přichází v Evropě do prodeje v červnu 2014. Toto zařízení budou nabízet oficiální distributoři, prémioví partneři, partneři ISV a registrovaní partneři společnosti Panasonic. Maloobchodní cena standardního modelu se odhaduje na 2169 eur + DPH.

  * Doplněk
** K dispozici prostřednictvím downgradu licence k systému Windows 8.1 Pro


Mohlo by vás zajímat: