Google překladač: English Deutsch

Nové externí pevné disky WD My Book Elite

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Data | Disky | Hardware

mybookelite944.jpgSpolečnost WD představila své nové externí pevné disky pro osobní počítače My Book Elite vybavené přizpůsobitelným štítkem e-label, který je vždy viditelný, i když je pevný disk vypnutý, a jednoduše informuje o tom, co je na pevném disku a kolik místa na něm zbývá. Pevný disk My Book Elite je rovněž vybaven softwarem WD SmartWare pro automatické a průběžné zálohování a 256bitovým hardwarovým šifrováním. Nové pevné disky My Book Essential jsou nabízeny v kapacitách 1 TB, 1,5 TB a 2 TB.
Inteligentní displej e-label využívá technologii e-papíru, která simuluje písmo vytištěné na papíře. Pomocí dodávaného softwaru WD SmartWare mohou uživatelé snadno vytvořit štítek na svém pevném disku a pojmenovat jej nebo si na něm udělat poznámku o jeho obsahu. Displej e-label rovněž ukazuje dostupnou kapacitu a to, zda je pevný disk zamknutý pomocí silné ochrany heslem softwaru WD SmartWare a hardwarového šifrování. Díky technologii e-papíru jsou informace na displeji stále výborně čitelné a lze je snadno podle potřeby kdykoli vyměnit.
Nové pevné disky My Book Elite jsou dodávány s integrovaným softwarem WD SmartWare. Při prvním připojení pevného disku My Book Elite se automaticky spustí jednoduchý a intuitivní proces prvního zálohování. Po něm jsou soubory uživatelů zálohovány automaticky pokaždé, když změní nebo přidají soubor.
Pevné disky My Book Elite jsou rovněž vybaveny ochranou uživatelsky zvoleným heslem v kombinaci s 256bitovým hardwarovým šifrováním, které soubory před jejich uložením znečitelní. Toto šifrování funguje jako virtuální visací zámek udržující data uživatelů v bezpečí.
Nové pevné disky My Book Elite jsou nabízeny v kapacitách 1 TB, 1,5 TB a 2 TB a je na ně poskytována tříletá omezená záruka. V České republice budou disky dostupné prostřednictvím obchodů společností Cybex, Alza, Alfa Computer. Doporučená maloobchodní cena pevných disků My Book Elite podle kapacity činí 169,99 USD až 279,99 USD.

Mohlo by vás zajímat: