Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

ARC Informatique uvedla PcVue 9.0

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: HMI | SCADA | Software

pcvue3d1013.jpNová verze softwaru PcVue od společnosti ARC Informatique klade důraz na vyšší propojenost s novými protokoly a obsahuje významné inovace, jenž přinášejí úsporu nákladů ve vývoji a ve výrobě, při monitoringu projektů a příslušných utilit. PcVue vznikl v roce 1985 a nyní je představována nová generace balíku SCADA, softwaru, který vyniká pokročilou ergonomikou a silnými objektově orientovanými nástroji. Nasazení produktu značně zkracuje dobu vývoje a nasazení kontrolních aplikací nad příslušnými výrobními procesy a utilitami, bez ohledu na to, zda se jedná o montážní provozy či chemické, farmaceutické nebo potravinářské oblasti, nebo dokonce infrastrukturu dopravní či přenosové soustavy. Zkušenosti při vývoji a upgradu softwaru PcVue čerpali odborníci firmy ARC Informatique od svých uživatelů, jejichž počet se dá odvodit z 38 000 prodaných licencí.
Hned od samého počátku vývoje software PcVue 9.0 byl kladen důraz na otevřenost systému a integraci nových protokolů, především pak se servery OPC KEPWARE. Systém umožňuje integraci více než stovky nových automatizovaných kontrolních protokolů. K již používaným (jako Siemens, Schneider, atd.) jsou nyní nově podporovány další značky, jako např. ALLEN BRADLEY, BECKHOFF, HONEYWELL, MITSUBISHI, YOKOGAWA, a mnoho dalších. Smart Generator Step 7 snižuje dobu vývoje sdružených monitorovacích databází. V systému je integrována výměna konfiguračních souborů přes FTP servery. Ty mohou být z FTP serveru jak čteny, tak i ukládány. Zvláště reporty mohou být přenášeny a zpřístupněny na síti automaticky.
PcVue 9.0 je jeden z prvních SCADA nástrojů na trhu, který je plně kompatibilní jak s platformami Windows 7, Windows Server 2008, a SQL Server 2008, tak samozřejmě i s Windows XP, Windows VISTA, a Windows 2003, což umožňuje uživatelům plnou návratnost již vynaložených investic.

PcVue V.9 dále vyniká významným zlepšením vedoucím k ergonomice a jednoduchosti použití:
  • FactoryLink Smart Generátor činí ze systému PcVue jednoduchý nástroj. Stejně jako konverze veškeré grafiky (simulace, symboly a šablony) u posední verze FactoryLink Smart Generator umožňuje automatickou konverzi a prezentaci komunikačních objektů TCP.
  • CAD Smart Generátor slouží k importu CAD dat. Díky tomuto rozhraní systém umožňuje integraci CAD souborů (dwg, dxf) z programů AutoCAD a pomocí CAD Smart Generátoru je spojovat s objekty PcVue. Příslušné simulace PcVue 9.0 tím vytvoří bitmapy statického obrazu společně s animovanými symboly a se všemi příslušnými proměnnými, navzájem přemístitelnými v existujících blokových zdrojích.
  • Grafické rozhraní The PcVue 9.0 také nabízí celou řadu rozšířených možností. Modely a 3D symboly jsou nyní ukládány v textových formátech. Což znamená, že mohou být vygenerovány vně nástrojů, čímž se sníží celková doba nasazení a eliminují se i rizika s tím spojená. Filtrování, třídění a analýzy upozornění nebo nastavení jsou u verze V9 zobrazovány ještě přehledněji, než tomu bylo u verzí předchozích. Rozbalovací okna nyní podporují pokročilejší třídění požadovaných zobrazených údajů. To vše činí systém jednodušší po uživatelské stránce.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit