Google překladač: English Deutsch

Nový disk WD pro domácí sítě

Autor článku: WD   

Tags: Disky | Hardware

WDBACG0020_1041WD představil pevný disk pro domácí sítě My Book Live, který poskytuje v kategorii domácích síťových disků uživatelům nejrychlejší archivaci dat a přístup k nim, a vytváří tak bezproblémové zařízení pro centralizování domácích digitálních médií. Tento externí disk představuje snadný a bezpečný způsob, jak centralizovat filmy, hudbu a fotografie na jednom místě a poskytuje pohodlný přístup k těmto datům  z multimediálních zařízení, které jsou  propojené domácí sítí. Společnost WD maximalizovala nejnovější procesorové technologie, aby poskytla zrychlený přenos dat až na 100 MB/s, tj. více než trojnásobek rychlosti tradičních disků s rozhraním USB 2.0 a minimálně dvojnásobek rychlosti síťových disků ve své třídě.

Pevný disk v síťovém mediálním serverovém zařízení My Book Live zajišťuje rychlost a poskytuje snadné řešení uživatelům, kteří si přejí sledovat video, fotky či poslouchat hudbu na kterémkoli počítači platformy Mac či PC, které jsou propojeny domácí síťí, či kteří chtějí přehrávat digitální obsah na obrazovku televize prostřednictvím multimediálních zařízení s certifikací DLNA jako například mediální přehrávače WD TV  Live Plus, Blu-ray Disc, Xbox 360 nebo herní konsole PlayStation 3. Uživatelé mohou také přehrávat hudbu a video uložené na disku prostřednictvím  iTunes, stejně tak prohlížet fotografie na svých zařízeních iPhone, iPod touch či iPad  jen dotykem prstu, díky přiložené aplikaci WD Photos . Uživatelé dále mohou přistupovat ke svým datům a sdílet tato data uložená na disku My Book Live z libovolného počítače připojeného k internetu prostřednictví služby vzdáleného přístupu.  

„Externí disky zapojené do sítě představují neskutečnou příležitost pro rodiny, které si přejí centralizovat digitální data a přehrávat si je na počítačích, TV obrazovkách či chytrých telefonech po celém domě a nejen tam,” říká Dale Pistilli, vicepresident marketingu společnosti WD pro skupinu značkových produktů. „Náš výzkum chování zákazníků napovídá, že uživatelé potřebují snadný způsob vytvoření jednoho centrálního místa pro svoje digitální data a média. Disk pro domácí sítě WD My Book Live to vše usnadňuje a přináší příležitost využít výhod síťových zařízení včetně rychlosti načítání dat.”

Disk pro domácí sítě My Book Live přináší:      
  • J ednoduché nastavení - hotovo během minut
  • Plynulé přehrávání dat prostřednictvím serveru DLNA
  • Automatické zálohování díky softwaru pod Windows  WD SmartWare
  • Kompatibilitu s Apple Time Machine
  • Gigabitovou ethernetovou technologii pro rychlost vyšší než u rozhraní 2.0
  • Omezenou 3letou záruku
Kapacita a kompatibilita
Síťový disk My Book Live bude k dostání v kapacitách 1 TB a 2 TB a je kompatibilní se systémy Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard a Snow Leopard, a je určen také pro zařízení DLNA/UPnP.

Cena a dostupnost
My Book Live má omezenou 3letou záruku a na evropském trhu bude dostupný  koncem roku 2010 . Předpokládaná koncová cena 180 EUR pro 1 TB a 240 EUR pro 2 TB.

Mohlo by vás zajímat: