Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Stratasys představil produkční 3D tiskárnu Fortus 250mc

Autor článku: Stratasys   

Tags: 3D tisk | Fortus | Hardvare | Stratasys

Tiskárna Stratasys Fortus 250mc -1129Společnost Stratasys představila 18. července produkční 3D tiskárnu Fortus 250mc – výrobní a rapid prototypingové zařízení navržené tak, aby nabídlo uživatelům pohodlí 3D tiskárny Dimension s flexibilitou výrobní 3D tiskárny Fortus. Fortus 250mc, první „křížený“ systém společnosti Stratasys, kombinuje snadné použití a dostupnost špičkových 3D tiskáren Dimension s řízením pomocí Insight Software, který se používá pro ovládání řady výrobních 3D tiskáren  Fortus.

Se softwarem Insight, budou mít uživatelé rozšířenou kontrolu nad rychlostí stavění, přesností částí a funkčními detaily. Podobně jako všechny doplňkové výrobní systémy Stratasys je Fortus 250mc založen na procesu Fused Deposition Modeling (FDM), tedy modelování pomocí postupného nanášení taveniny.
„Inženýři, mající zájem o tento nový produkt, budou pravděpodobně kandidáty na tradiční 3D tiskárny, ale chtějí propracovanější řízení parametrů tisku,“ říká produktová manažerka Mary Stanley. „Uživatelé přecházejí z prototypování na výrobu se svými doplňkovými výrobními stroji. Nejčastější výrobní aplikací je vytvoření fungujících výrobních nástrojů, jako jsou upínací přípravky a držáky pro použití ve výrobním procesu.“
Fortus 250mc má velikost modelovacího prostoru 254 x 254 x 305 mm (10 x 10 x 12 palců) a nabízí tři možnosti vrstvení materiálu: 0,178; 0,254 a 0,330 mm  (0,007; 0,010 a 0.013 palce). Pro vytváření dílů stroj používá ABSplus termoplast, který nabízí vynikající mechanické vlastnosti, včetně houževnatosti, pevnosti v tahu, pevnosti v ohybu a soudržnosti pro náročné funkční aplikace. ABSplus je nabízen v barvách slonovina, bílá, modrá, fluorescenční žlutá, černá, červená, jasně červenožlutá (nektarinková), olivově zelená a šedá.
Fortus 250mc využívá rozpustný podpůrný materiál Stratasys SR-30, který se rozpouští rychleji než ostatní rozpustné pomocné materiály.
Fortus 250mc má 12měsíční záruku a je nyní k dispozici zájemcům.

Mohlo by vás zajímat: