Google překladač: English Deutsch

3D modely významných objektů pro JMK

Autor článku: Blom Czech Republic   

Tags: 3D modely | BlomURBEX | GIS | Stavby

3D model hradu Bítov -1030Blom Czech Republic společně s firmou Control System International realizoval od ledna do května letošního roku sběr dat a tvorbu 3D modelů významných objektů na území Jihomoravského kraje vhodných pro prezentaci v prostředí internetu. Během řešení zakázky bylo vytvořeno celkem 59 3D modelů 48 významných objektů a areálů na území Jihomoravského Kraje. Mezi objekty byly například hrady Bítov, Vranov nad Dyjí nebo Špilberk, zámky Valtice, Milotice nebo Mikulov, Lednicko-valtický areál zapsaný na listu UNESCO a mnohé další.

Při řešení zakázky vycházel Blom ze zkušeností, které má s tvorbou 3D modelů pro prostředí internetu díky unikátní databázi BlomLANDMARKS. BlomLANDMARKS jako součást BlomURBEX zachycuje významné budovy ve 3D s větší mírou detailu než zbytek objektů a budov ve více než 340 městech, která jsou doposud pomocí geoserveru BlomURBEX zpřístupněna.
Uveřejnění modelů na Cykloportálu jižní Moravy zatraktivní danou oblast nejen pro vyznavače cykloturistiky, ale obecně pro celou veřejnost.
Na doprovodném obrázku je 3D model hradu Bítov u Vranovské přehrady.
K prohlížení 3D modelů je potřeba mít na počítači nainstalovánu aplikaci Google Earth.

Mohlo by vás zajímat: