Google překladač: English Deutsch

Xerox přichází s Bio-Lactite, unikátními inkousty z kukuřice

Autor článku: Václav Buk   

Tags: Hardware | Inkousty | Tiskárny | Xerox

Xerox_Bio-Lactite1147Xerox uvádí nové inkousty Bio-Lactite pro své velkoformátové stroje řady Xerox 8200. Inkoust je vyroben z přírodního kukuřičného extraktu jako ryze organická nepetrochemická směs a díky svým unikátním vlastnostem rozšiřuje možnosti digitálního tisku. Inkousty Bio-Lactite mají vlastnosti solventních UV inkoustů a přidávají ještě několik dalších unikátních výhod.

Hlavním přínosem pro uživatele je bezpochyby šíře gamutu, který má v porovnání s běžnými Eco, nebo Mild Solventy  o 20 až 40 %širší pokrytí. Tato šíře gamutu je výsledkem odlišného skládání barevnosti v tiskovém bodu a vylepšeného chování inkoustu na povrchu média. Vysoké kvalitě barevného podání napomáhá i velmi nízká odchylka u barev, které leží mimo tiskový prostor CMYK.

Inkousty Bio-Lactite podle tvrzení výrobce výborně zvládají tisk na běžná média, jako jsou samolepicí fólie, průhledné či průsvitné fólie, fotopapíry a další lesklé materiály. Klíčovou výhodu však představuje kvalitní tisk na lehce koutované nebo dokonce nekoutované materiály, které často nejsou technologií Eco Solvent potisknutelné vůbec.

Zároveň je na rozdíl od inkoustů obsahujících ředidlo možné tisknout i na porézní povrchy, či povrchy z PVC a plastů, kterým by jinak hrozilo rozleptání. Výsledná kvalita a škála povrchů je blízká UV deskovým tiskárnám, ovšem bez vysokých provozních nákladů souvisejících se spotřebou energie, filtrací a odtahem zplodin.

Díky možnosti tisknout na role, pevné i deskové materiály, včetně tvarově složitých potisků pro lepení na auta, nebo možnosti potiskovat materiály pro  3D tepelně i vakuově lisované reklamní plochy, přináší tyto inkousty nové možnosti použití pro speciální typy zakázek.

Inkousty Bio-Lactite díky složení substance a chování koncentrátu zasychají pouze tam, kde mají, tedy na povrchu materiálu a nikoliv v tiskových hlavách.

Na tiskovém materiálu nejsou inkousty citlivé na přesnost předehřátí média a dobře fungují i při nižších teplotách pro fixaci. I při těchto teplotách je potištěný materiál okamžitě připraven pro další zpracování ořezem, výsekem nebo laminací, či navíjení na role, bez nebezpečí slepení.

Barviva Bio-Lactite využívají vysoké přilnavosti podobně jako u Flexo, nebo UV tisku, avšak bez nutnosti aktivace procesu například UV lampou. Tisknout lze i na mnohé nesavé a neporezní materiály.  

Barviva Bio-Lactite jsou dostupná pro modely tiskáren řady Xerox 8200 (Xerox 8254/8264/8265 a 8290), a to v zásobnících 220 a 440 ml, nebo v litrových lahvích pro externí dávkovací jednotku, tzv. Bulk System.

Barviva Bio-Lactite nelze míchat s jinými typy barviv, ale je možné tiskárnu konvertovat na tento nový typ. Speciální ICC profily pro Xerox média, ale i další důležité grafické materiály významných značek, například 3M, Link, Avery nebo Caledonia jsou dostupné prostřednictvím specialistů nebo servisních partnerů. Pro tisk na další materiály lze zhotovení ICC profilu objednat.

Mohlo by vás zajímat: