Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Delcam ukáže nejnovější CADCAM výrobcům pneumatik

Autor článku: Delcam   

Tags: CAD | CAM | Delcam | Formy | Pneumatiky | PowerMILL | PowerSHAPE

Tyre-swarf-machining-1202Na Tire Technology Expo v Kolíně nad Rýnem od 14. do 16. února ukáže Delcam, jak svým CADCAM softwarem může pomoci výrobcům navrhovat a vyrábět pneumatikové formy efektivněji a rychleji než kdy předtím. Snížením konstrukčních a výrobních časů a zároveň zabezpečením nejvyšší úrovně kvality, umožňuje řešení Delcamu pro pneumatiky zákazníkům urychlit zavádění nových návrhů pneumatik a minimalizovat náklady. Výkonný CAD software Delcamu PowerSHAPE Pro, vycházející z více než třiceti let zkušeností služeb výrobnímu průmyslu, nabízí širokou škálu nástrojů, které pomáhají při návrhu dílů pro průmysl pneumatikových forem.

Pro konstrukci forem a odlévání modelů z dat importovaných z jakéhokoliv softwaru produktového designu existují vyhrazené postupy. Pro opravy nebo přepracování starých nástrojů, kde CAD data neexistují, může plně integrovaný systém reverzního inženýrství v PowerSHAPE Pro vytvořit potřebné počítačové modely. Pracuje s širokou řadou zařízení pro sběr dat (včetně optických, kontaktních a bezkontaktních) a komplexní řada nástrojů umožňuje uživatelům zachytit záměr návrhu, nejen stávající tvar součásti. Tento software může nejen rekonstruovat staré části, ale také je zlepšit, nebo přepracovat.
Jakmile je návrh dokončen, může být použit PowerMILL CAM systém Delcamu k ofrézování části pomocí řady vysokorychlostních a pětiosých strategií. Techniky nabízí výrobcům pneumatikových forem specifické výhody, včetně hrubování kapes jedním spirálovým řezem, aby bylo dosaženo maximálního odstranění materiálu s nižšími náklady na nástroje, třískovým obráběním s kuželovými nástroji, které dávají dobrou povrchovou úpravu na stěnách kapes, a zbytek obrábění jemnějších detailů pomocí malých nožů s automatickým naklápěním nástrojů, aby se zabránilo kolizím.
I když Delcam produkty nabízejí širokou škálu výkonných nástrojů, může být tato funkčnost pro potřeby specializovaných firem na výrobu pneumatik příliš obecná. Pro takové organizace mohou Delcam Professional Services vytvořit konkrétní řešení, která zkombinují jeden nebo více standardních Delcam produktů poskytujících funkce na míru potřebám zákazníka.
Mnoho konstrukčních a výrobních úkolů ve výrobě pneumatik se buď opakuje nebo stereotypně sestává z několika možností. Proces provádění těchto operací může být časově náročný a tudíž náchylný k chybám. Delcam Professional Services mohou zautomatizovat tyto návrhové a programovací aktivity v celé řadě produktů Delcamu i třetích stran snížením doby cyklu každého úkolu a umožněním efektivnějšího využití obsluhou.
Konkrétní aplikace vyvinuté pro odvětví výroby pneumatik zahrnují automatický systém pro umístění nástrojových drah v rámci jednotlivých segmentů na pneumatikových hodinách (tire clock) – podrobném postupu pro pneumatiky, popisujícím pořadí všech segmentů, ze kterých je postavena jejich geometrie. Následující vývoj používá pětiosé obrábění k vrtání odvzdušňovacích otvorů v pneumatikové formě. Automatické generování drah nástrojů pro tyto vrtné operace snižuje výrazně čas a náklady.

Mohlo by vás zajímat: