Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

i.materialise nabízí 3D tisk nerezové oceli

Autor článku: i.materialise (JL)   

Tags: 3D tisk | Aislin | i.materialise | Materiály | Nerezová ocel

i.materialise-hdsteel-1242.pgDetailnější provedení nerezové oceli (HS) dává další možnosti při tvorbě designu. Společnost i.materialise vyzkoušela nový druh materiálu, který je někde mezi stříbrem a titanem. Je silnější než titan, ale lesklejší a levnější. Oproti stříbru je zase méně lesklý, ale silnější. Ve firmě jej zkoušeli po několik týdnů – koupali jej ve vaně se slanou vodou, ale známky koroze se žádné neobjevily. Do konce roku mohou designéři materiál testovat, než se objeví v seznamu stálých materiálů. Podle tvůrců by se dal využít pro herní figurky, miniatury, klíčenky, ale i klenotnictví.

Zatím jsou k vidění již hotové ocelové figurky s vnějším leskem, ale protože se toto dělalo mechanicky, v hůře dostupných místech není lesk takový. Jen je potřeba, aby si přihlášení designéři dali pozor na rozměry – nesmějí přesáhnout míry boxu. Nové modely by měly být maximálně 40 × 40 × 35 velké, a minimálně 3 × 3 × 3 mm, ale čím více modelů bude firma tisknout, tím bude více možné zvětšit kazetu. Provedení detailů pak je od 0,3 mm do 1 mm. Přesnost však je lepší než u titanu.
Protože služba stále běží ve zkušebním módu, jsou ceny nižší. Model o rozměrech 10 × 10 × 10 mm vyjde na 18,2 euro včetně DPH, prsten 23 × 23 × 5 mm stojí 35,31 euro, figurka Aislin (na obrázku) o rozměrech 15 × 15 × 35 mm se dá pořídit za 89,7 euro.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit