Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

ShipConstructor 2013 s podporou AutoCADu

Autor článku: ShipConstructor Software (JL)   

Tags: 2013 | BOM | dwg | Loďařství | ShipConstructor | Software

shipconstructor2013_1244Kanadská společnost ShipConstructor Software Inc. uvedla na trh novou verzi svého softwaru ShipConstructor. Verze pro rok 2013 nabízí 33 nových funkcí a 194 oprav, plus nové řešení pro znovupoužití designu a rozšíření technologie Associative DWG s ohledem na BOM Revisioning. ShipConstructor 2013 je kompatibilní s AutoCAD 2013, a umožňuje tak práci s nejpoužívanějšími CAD aplikacemi. Protože je ShipConstructor postaven na platformě AutoCAD a jde o partnerský produkt Autodesku, jsou nejnovější funkce AutoCAD obsaženy rovněž v ShipConstructor.

Významnou novinkou je posílení BOM Revisioning, kdy se mění technologie managementu u Associative DWG při aktualizaci nákresů na DWG založených, aby se změny rychleji promítly do 3D modelu. To nyní umožňuje právě Bills of Materials (BOMs), díky němuž je možná revize historie. Při tvorbě designu lodí je podobná správa nákresů hodně k užitku, protože vznikají stovky až tisíce nárysů všeho druhu.
Další novinkou je WorkShare Design, který umožňuje paralelní tvorbu designu mezi inženýry různých týmů, a to za použití CAD/CAM aplikace. Novou funkcí je i Part View. Uživatel může během tvorby nákresu zobrazit i různé části, které přímo u nákresu nemá, a to bez použití MLink. A konečně Product Hierarchies (Produktová hierarchie) má nové nástroje a možnosti využití při stanovení hierarchie u opětovného použití nákresů a designu lodě s dalšími aplikacemi, např. analýzou cest nebo organizací procesních metod.

Mohlo by vás zajímat: