Klimatex
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nevídané množnosti pro inženýry nabízí HyperWorks v12.0

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Altair | HyperWorks | Kompozity | Simulace

HyperWorks_12.0-1315Altair uvedl na trh HyperWorks verze 12.0, který jako jeden z nejkomplexnějších CAE nástrojů na trhu PLM nabízí nové funkce a efektivitu pro uživatele v oblasti optimalizace, modelování metodou konečných prvků, multifyzikálních analýzách, analýzách životnosti hnacích systémů, odlehčení konstrukcí a mnoha dalších. Automatizované a jednoduše použitelné funkce, které šetří čas, zvyšují přesnost a zlepšují výrobky, tím že je dělají lehčí a nabízí příležitosti pro konstruktéry dostat se mnohem více hloubky návrhu.

Velmi těsná integrace a interoperabilita otevřené platformy HyperWorks dovoluje inženýrům, konstruktérům a výpočtářům zkoumat a vyhodnocovat jejich produkty z každého úhlu pohledu, a tím s jistotou vytvářet nejlepší možné výrobky splňující požadavky na ně kladené.

Vyspělé funkce v HyperWorks 12.0 zdůrazňují nárůst výkonu a pokrok v řadě bodů:

 • Použitelnost – zaměřena na snížení potřebného času a poskytnutí snadného přístupu k CAE technologiím obsahuje vylepšený uživatelský profil pro rychlou analýzu (Basic FEA) a podporu 3D vizualizaci (HyperView).
 • Pokročilé síťovací algoritmy – rozmanité síťovací funkce pro 2D a 3D elementy jako například automatický generátor střednic s pamětí tloušťek 3D CAD těles a možností kontroly kvality.
 • Vytváření soustav – četné a sofistikované nástroje pro rychlejší modelování soustav, včetně automatických vytváření spojů.
 • Spolupráce – vylepšení interoperability importování a exportování CAD modelů, rozhraní pro tvorbu kompozitních struktur a správu dat.
 • Životnost hnacích systémů a robustní NVH analýza a optimalizace – nové vylepšené funkce zahrnují v jednom kroku TPA (transfer path analysis) a více úrovňový řešič sub-struktur (AMSES) v programu OptiStruct.
 • Explicitní a implicitní konečně-prvkové analýzy – několik nových materiálových karet a modelů porušení pro zvýšení přesnosti řešiče RADIOSS.
 • Podpora grafických procesorů (GPU) – Radioss implicit, OptiStruct a AcuSolve jsou rozšířeny o podporu grafických procesorů za příznivých licenčních podmínek
 • Rozšíření pro automobilový průmysl – možné spolupráce multi-body řešiče MotionSolve a dalších programů (matlab…)
 • Nejlepší ve své třídě optimalizačních dovedností – rychlost snížení hmotnosti konstrukcí a nově možnost definovat výrobní omezení pro kompozitní materiály (OptiStruct)
 • Predikce hladiny hluku – nový Ffowcs-Williams-Hawkings akustický řešič přesně predikuje hladinu hluku ve vzdálených měřících místech (AcuSolve)
 • Inteligentní multi-fyzikální simulace – HyperWorks a partnerské programy pro řešení multifyzikálních problémů využívají nový nízkonákladový, mnohojádrový licenční model
 • Analýza návrhů, studie a optimalizace – zcela nové vydání HyperStudy urychlí vytváření robustnějších a spolehlivějších studií.
 • „Simulation – driven“ Koncepční designové nástroje – nejnovější verze solidThinking Inspire umožňuje konstruktérů/designérům vytvářet a zkoumat strukturálně efektivní koncepty v prvních fázích návrhového procesu. SolidThinking Evolve na bázi NURBS přináší 3D modelovací a rendrovací prostředí pro vytváření vyrobitelných modelů a rendrování CAE výsledků s nepřekonatelnou reálnou podobou.

Vylepšení v HyperWorks 12.0 obdržely pozitivní ohlasy od uživatelů Beta verze. Například Jonahthan Gabrys – člen technického oddělení Boeing Company řekl: „Nové 3D možnosti vytvořili skutečně trojrozměrné prostředí, které zlepšilo naší schopnost podporovat koncepční design a analytickou práci. Konkrétně budu schopný využít kompletní výsledky analýzy, jako jsou napětí nebo ohyby, použití 3D vizualizací poskytuje zvýšení úrovně porozumění.“

Dále k balíku HyperWorks Altair poskytuje prakticky neomezené možnosti a přístup k dalším technologiím prostřednictvím Altair Partner Aliance (APA). Přímé využívání HyperWorks jednotek (HWUs) dovoluje dnešním klientům využívat široké pole specializovaných softwarových aplikací vyvinutých téměř 30 různými strategickými partnery.

I s uvedením HyperWorks 12.0 Altair dále zvyšuje hodnotu, flexibilitu a přenosnost HW licencí. Tato sada dále zůstává k dispozici i v cloudovém řešení pomocí HyperWorks On-Demand (HWOD) platformu, která využívá Altair PBS Works pro vysoce výkonné výpočty (HPC), řízení práce, monitorování a analýzu pracovního vytížení. To umožňuje jednoduchý přístup k celému balíku programů a následnému vyúčtování – to vše prostřednictvím HWUs, které mohou vyžadovat pouze minimální další investice.

Pro více informací o HyperWorks 12.0 navštivte následující odkaz.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit