Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Monitor EIZO EV2736W s IPS LCD panelem a LED podsvícením

Autor článku: Eizo Corporation   

Tags: EcoView EV2736W | Eizo | Hardware | Monitory

EIZO FlexScan-EV2736W 1318EIZO Corporation uvedlo v březnu 2013 na trh nový 3,7 Mpx LED model ekologicky úsporné řady EV-EcoView EV2736W, vyvinutý speciálně pro kanceláře, dealing roomy nebo dohledová pracoviště. LCD panel IPS s podsvícením typu LED, rozlišením 2560 × 1440 bodů, s polomatným povrchem potlačujícím odlesky a „třpyt“ obrazovky, zaručuje tento model svým uživatelům příjemný a kontrastní obraz s ostrým podáním detailů a kontur textu. Optimální jas obrazu je zajištěn funkcí Auto- EcoView, která upravuje jas podle okolního prostředí.

Tato funkce je navíc rozšířena a doplněna o nově implementovanou funkcí EcoView Optimizer 2, která upravuje (tlumí) jasovou složku velkých bílých ploch na obrazovce, aby bílá pozadí v textových editorech a mailových klientech nepůsobila nepříjemným oslňujícím dojmem.
Novinkou ke zvýšení úspory elektrické energie je automatické vyhodnocování histogramu – rozložení jasových složek – zobrazované scény, která dokáže uspořit až 30 % energie snížením jasu podsvětlovacího systému, za současného zvýšení zisku obrazu v tmavých polohách. Čitelnost textu tak zůstává zachována i při snížených hodnotách jasu podsvětlení.
Další novinkou je vylepšený infračervený senzor systému EcoView-Sense zajišťující nejen automatické zapínání/ vypínání monitoru podle přítomnosti obsluhy, kdy jsou detekovány pohyby, ale nově také vyzařované teplo z těla uživatele, a šetří tak ještě více elektrickou energii.
Uživatele rovněž potěší bezhlučný napájecí zdroj a vylepšená – „FlickerFree“ stabilní regulace jasu podsvětlovacího LED systému bez rušivého poblikávání zejména při nižších úrovních jasu.
EV2736W uspokojí díky barevnému rozsahu monitoru velmi blízkému standardu sRGB IEC61966-2.1 též zájemce o využití monitoru pro prohlížení fotografických dat.
Pro pohodlné nastavení základních obrazových parametrů pak poslouží utilita SreenManager Pro.

EV2736W nabízí nový svěží design s ultratenkým rámečkem a novým flexibilním snadno polohovatelným stojanem FlexStand II s možností výškového nastavení v rozmezí 120–165 mm. Monitor lze samozřejmě také snadno namontovat na zeď nebo otočná ramena dalších výrobců.
Monitor EV2736W je možno snadno připojit jak k novějším, tak rovněž i starším počítačům pomocí rozhraní DisplayPort nebo DVI. V případě starších grafických karet s malou šířkou pásma lze monitor rovněž připojit pomocí jednoduchého (ne plně osazeného kabelu) DVI-D (SingleLink) kabelu, aniž by přitom docházelo k omezení vysokého rozlišení 2560 × 1440, protože monitor pak v takovém případě automaticky sníží svůj obrazový opakovací kmitočet na polovinu: 2560 × 1440 @ 30 Hz.

Hlavní vlastnosti modelu EV2736W

  • LCD panel IPS s poměrem stran 16:9
  • kontrast 1000:1, jas 300 cd/m², pozorovací úhel 178°
  • videovstupy: DisplayPort a DVI-D SL/DL
  • integrované reproduktory 1W a výstup na sluchátka
  • vypínač síťového napětí 220V pro nulovou spotřebu
  • 2x USB-rozbočovač
  • odezva 6 ms v úrovních šedé s funkcí Overdrive
  • TCO Displays 6.0, ECO Sense Gold (US), EPA Energy Star, TUV/Ergonomics (včetně ISO9241-307), TUV/GS, CE, CB, FCC-B, RoHS, WEEE
  • monitor je dodáván v černém nebo též světle šedém provedení
  • nová pětiletá záruka jak na vady elektroniky, tak i vlastní LCD panel

Orientační cena v e-shopech 15 650 Kč (bez DPH).
Více informací na www.eizo.cz, www.eizomonitor.sk


Mohlo by vás zajímat: