Google překladač: English Deutsch

Dvě nové velkoformátové grafické tiskárny Canonu

Autor článku: Canon Europe   

Tags: 6400S | 8300S | Canon | Grafika | Hardware | imagePROGRAF | iPF | Tiskárny | Velkoformát

canon iPF6400S a iPF8400S-1337Canon Europe představuje dva nové modely tiskáren řady imagePROGRAF se systémem osmi barev a dokončuje tak generační obnovu velkoformátových tiskových řešení určených pro trh grafických umění. Nové tiskárny imagePROGRAF iPF6400S a iPF8400S nahrazují modely iPF6300S a iPF8300S. Obě uváděné novinky byly navrženy s cílem umožnit velkoobjemový tisk a mj. umožňují výměnu zásobníku inkoustu během probíhajícího tisku. Model iPF6400S navíc podporuje využití velkokapacitního zásobníku inkoustu s objemem 300 ml, a to jako doplňku standardního zásobníku s objemem 130 ml.

Tiskárny iPF6400S a iPF8400S jsou vybavené novým senzorem umožňujícím řízení hustoty barev známým z tiskárny iPF9400S uvedené v září loňského roku.
Jejich vlastnosti předurčují nové tiskárny k využití v řadě oblastí, od tisku návrhů přes produkční tisk až po fotografické a umělecké tisky. Zákazníci tak mohou využít jak vynikající kvality obrazu, tak i nepřetržitého tisku, a to napříč celou produktovou řadou velkoformátových tiskáren se systémem osmi barev.
Tiskárnu imagePROGRAF iPF6400S lze volitelně doplnit spektrálním fotometrem umožňujícím vysoce přesnou správu barevného podání výsledných tisků, zejména pak ve spojení s aplikací Colour Calibration Management Console (CCMC). Tato aplikace je nově podporována všemi modely řady imagePROGRAF se systémem osmi barev. Díky technologii Calibration Link mohou uživatelé kalibrovat barvy u všech svých tiskáren a výrazně si tak zjednodušit správu vlastností určujících barevné podání. Při využití spektrálního fotometru ve spojení s předními RIP řešeními třetích stran lze dosáhnout jak ověřování barev, tak i automatického vytváření barevných profilů.
Mezi další podporované funkce patří automatická kompenzace trysek, zasílání chybových hlášení elektronickou poštou či notifikace upozorňující na výměnu spotřebního materiálu. Díky automatizaci řady činností jsou uváděné tiskárny ideálními zařízeními pro produkční prostředí.
Oba uváděné modely jsou ve srovnání se svými předchůdci vybavené větším pevným diskem (250 GB místo 160 GB). Uživatelé tak mohou přímo do tiskárny uložit větší množství dokumentů a velmi jednoduše opakovat tiskové úlohy bez nutnosti opětovného přenosu tiskových dat z počítače.
Všechny velkoformátové tiskárny řady imagePROGRAF se systémem osmi barev jsou standardně dodávány se zásuvnými moduly pro profesionální grafický editor Photoshop i pro aplikaci PosterArtist Lite umožňující snadnou tvorbu plakátů. Tiskárny řady imagePROGRAF podporují také technologii přímého tisku i sdílení včetně prostředí cloudu a výrazně tak zjednodušují tiskové postupy.
Podpora přímého tisku a sdílení umožňuje pohodlný tisk bez nutnosti spuštění specializované aplikace a bez využití ovladače tiskárny. Jednoduše tak lze dosáhnout dalšího zvýšení produktivity, zejména díky koordinovanému tisku více souborů a podpoře dávkového tisku dokumentů ve formátech JPEG, TIFF a PDF.
Nové tiskárny imagePROGRAF iPF6400S a iPF8400S budou v prodeji v průběhu září 2013.


Mohlo by vás zajímat: