Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Student UMPRUM navrhl ultrabook v rukavičce

Autor článku: Intel   

Tags: Design | Intel | Ultrabook Bag | UMPRUM

Antonin Simon-1343Společnost Intel ve spolupráci s UMPRUM v Praze představila výsledky projektu Ultrabook Bag. V rámci projektu studenti pražské umělecké školy vytvořili nové modely obalů na ultrabooky, obsahující tablet a počítač v jednom zařízení. Porotce Heather Holfordovou z londýnské školy Royal College of Art, Liběnu Rochovou a Maxima Velčovského z UMPRUM a Pavla Svobodu ze společnosti Intel nejvíce zaujal návrh studenta Antonína Šimona. Autor vítězného návrhu zvolil jednoduchou funkční siluetu, jež odpovídá tvaru ultrabooku, jako materiál vybral vzhledem k trvanlivosti a zpracování kůži. Vymezil se tím proti stávajícím obalům na mobilní notebooky či tablety, které nejsou ozvláštněny ničím jiným než potiskem či dezénovým neoprenem.

„Uvažoval jsem nad tím vytvořit obal, který bude zároveň plnohodnotným, designovým doplňkem, takovým, který nás reprezentuje, který o nás něco vypovídá a má jednoduchý vtip. Postupným vývojem jsem přišel na to, jak přenést držení ultrabooku do funkčního a zároveň kreativního prvku. Tím se stala rukavice, jež jakoby vylézá ze samotné plochy obalu a zase mizí,“ poskytuje vysvětlení ke svému modelu Antonín Šimon.

„Jeho návrh balancuje na hraně žertu a návrhu s reálným komerčním potenciálem podle toho, pro jakého uživatele bude určen,“ zmiňuje ve svém hodnocení Heather Holfordová z prestižní londýnské Royal College of Art.

Ondrej Kinsky-1343Autorem návrhu, který se umístil na druhém místě, je Ondřej Kinský. Jeho obal byl rovněž součástí kolekce vybrané pro dubnový design week v Miláně. Vytvořil ho z jednolitého kusu kůže, který ideálně přilne k počítači. „Soustředil jsem se na intimitu mezi materiálem a uživatelem,“ popisuje Ondřej Kinský cestu k výsledku. Podle svých slov se nechal inspirovat intimitou těla, vztahem k osobní věci, strachem o své vlastní, ale také například nošením papíru. V pojetí Ondřeje Kinského se tak taška stává součástí osobního prostoru, snaží se splynout s tělem.
Monika Korinkova-1343Na třetím místě v soutěži Ultrabook Bag je návrh Moniky Kořínkové. Inspirací jí byl samotný design ultrabooku, jeho jednoduché linie v tenkém provedení. „Snažila jsem se podpořit a podtrhnout právě toto tvarosloví a doslova ho vtisknout do luxusního materiálu. Design obalu pro ultrabook je velmi jednoduchý, čistý, je tvořen dvěma druhy kůže, rozdílné jsou v barvě a také textuře. Důraz je kladen především na elementární tvar a kvalitní materiály,“ komentuje svůj návrh studentka designu Monika Kořínková, pro kterou je každodenní práce s notebookem nedílnou součástí tvorby.

Pavel Svoboda ze společnosti Intel, který má projekt Ultrabook Bag na starosti, věří, že studentské návrhy mají potenciál oslovit výrobce, kteří touží osvěžit a inovovat tradiční nabídku batůžků a tašek na notebooky. Ultrabooky nabízejí optimální kombinaci mobility, stylu a inteligentních funkcí a navíc vypadají elegantně. Ultrabooky a zařízení typu „dva v jednom“ proto začaly být vyhledávány jako lifestylové doplňky, které s sebou lidé rádi nosí a dělá jim radost je vystavovat.
První tři studenti byli stylově odměněni technologickými zařízeními od společnosti Intel – ultrabookem, tabletem a mobilním telefonem.
Autorkou fotografií je Nikola Šrajerová.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit