Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Výkonnější Panasonic Toughpad 4K pro CAD a 3D modelování

Autor článku: Panasonic   

Tags: Hardware | Panasonic | Tablet | Toughpad 4K | UT-MA6

Toughpad 4K UT-MA6-1411Výkonnostní verze tabletu Toughpad 4K, jehož standardní verze byla představena na loňské výstavě IFA v Berlíně, je určena speciálně pro high-endové aplikace a její uvedení na trh slibuje změnit způsob, jakým pracují konstruktéři a designéři. Výkonný model Panasonic Toughpad 4K UT-MA6 byl navržen jako univerzální nástroj pro konstruktéry a designéry v leteckém průmyslu, oblast technických služeb, ropný a plynárenský průmysl, automobilový a stavební průmysl a pro oblasti CAD projektování.

Skrývá v sobě výkonnější procesor Intel Core i7 vPro s taktovací frekvencí 2,1 GHz, grafiku Nvidia Quadro, 16 GB paměti RAM a plnou podporu standardu Open GL zaručující snadné zvládání náročných aplikací CAD a 3D modelování. Ve standardní výbavě výkonnostního modelu je zabudovaný Ethernet LAN a Mini DisplayPort, zaručující rychlý přenos obsáhlých datových souborů a snadné připojení k zobrazovacím a projekčním zařízením. S pomocí 5megapixelové zadní kamery se může stát rozšířená realita skutečností, zatímco 0,9mexapixelová přední kamera je vhodná pro videokonference s klienty na celém světě.
Tablet Toughpad 4K UT-MA6 nabízí zcela novou úroveň rozlišení digitálního obrazu nazvanou 4K, která je se svými 3840 x 2560 pixely čtyřikrát lepší než Full HD. Díky tomu si mohou uživatelé přiblížit plány a projekty do nejmenších podrobností. Poměr stran 15:10 umožňuje zobrazit na displeji 95 %* listu formátu A3 – konstrukční a projekční výkresy tak lze prohlížet téměř v plné velikosti.
Ačkoliv se jedná o velký dvacetipalcový tablet, je jeho hmotnost 2,54 kg a tloušťka 12,5 mm, což z něj dělá příhodného pomocníka do zasedacích místností nebo při návštěvách u zákazníků.

Unikátní elektronické dotykové pero Panasonic
Tento tablet se dodává s unikátním elektronickým dotykovým perem Panasonic**, jehož ovládání je vysoce intuitivní a umožňuje volné kreslení, přidávání poznámek a psaní jako na papíře. Pero dokáže pomocí infračervených signálů přesně rozeznat každý jednotlivý obrazový bod na displeji a s tabletem komunikuje pomocí rozhraní Bluetooth, čímž se odlišuje od běžně používaných kapacitních digitizérů. Své vysoké přesnosti dosahuje díky schopnosti rozpoznávat jednotlivé obrazové body na displeji tabletu. Dokáže také rozeznat a zaznamenat sklon pera a rozlišuje 2048 úrovní přítlaku, takže pohyby ruky při kreslení nebo psaní jsou dokonale reprodukovány do nejmenších podrobností.

Nejnovější operační systém a snadná migrace
Tablet Toughpad 4K UT-MA6 se dodává s předinstalovaným systémem Windows 8.1 Pro. Umožní tak konstruktérům a designérům plně využívat nejnovějších vylepšení a funkcí tohoto operačního systému. K dispozici je i model s možností downgradu na systém Windows 7. Kvůli ukončení podpory operačního systému Windows XP Microsoftem v dubnu 2014 tak nabízejí verze s Windows 8.1 a Windows 7 snadnou migraci pro ty, kdo chtějí upgradovat svůj hardware.

Vytvořen pro profesionály
Tablet Toughpad 4K UT-MA6 také nabízí všechna rozhraní potřebná k tomu, aby se stal praktickým pomocníkem v profesionálním prostředí: USB 3.0, zásuvka na kartu SD, konektor pro sluchátka a čtečku čipových karet. Kolébka** je navíc opatřena 3 zásuvkami USB 3.0 a ethernetovým portem a konektorem HDMI. Pro konektivitu na cestách je zařízení vybaveno rozhraními Bluetooth a WLAN.
Toughpad 4K UT-MA6-bok
Produkty Panasonic patří k evropské špičce v oblasti odolných mobilních počítačů a profesionální odolný tablet Toughpad 4K UT-MA6 není výjimkou – vydrží pád z výšky až 76 cm (na zadní stranu, za provozu)***, ale současně je díky sklolaminátovému šasi charakteristický svým stylovým vzhledem.
S tabletem UT-MA6 bude na trh uveden také široký sortiment speciálního příslušenství, jako je například elektronické dotykové pero, dokovací kolébka umožňující přeměnit tablet ve stolní počítač, VESA adaptér nebo taška, jež dovolí maximálně využít možnosti tohoto zařízení.
Výkonnostní model tabletu Toughpad 4K UT-MA6 bude možné zakoupit od dubna 2014 za maloobchodní cenu od 5499 € bez DPH.

    * U tradičního poměru stran 16:9 se na displeji zobrazí jen 84 % listu formátu A3
  ** Doplňkové vybavení
*** Testováno v závodě společnosti Panasonic


Mohlo by vás zajímat: