SolidWorks 2021
Helios
Google překladač: English Deutsch

Spolupráce Edgecamu a Autodesku 2014 přináší nejlepší řešení ve své třídě

Autor článku: Nexnet   

Tags: 2014 | Autodesk | CAD | CAM | EDGECAM | Inventor | Nexnet | Vault

nex 1-1415aEdgecam získáním certifikace pro verzi Autodesk Inventor a Vault 2014 potvrdil vedoucí postavení na trhu mezi CAM řešeními pro Autodesk Inventor a Autodesk Vault. Pomocí doplňku pro Autodesk Inventor je CAD model odeslán do Edgecam Solid obráběče, kde jsou na modelu rozpoznány útvary k obrobení a model je načten do Edgecamu. Protože Edgecam načítá modely z Inventoru přímo, bez převádění, nedochází zde k žádné ztrátě dat. Veškeré změny modelu provedené v Inventoru jsou při načítání do Edgecamu automaticky označeny a uživatel tak má možnost změny přijmout nebo odmítnout.

Po přijetí změn Edgecam automaticky aktualizuje pozice a tvary útvarů jako jsou díry a kapsy tak, jak byly změněny v Inventoru.
nex 1-1415
Jediným kliknutím Edgecam nalezne v modelu Autodesk Inventoru obrobitelné prvky jako nálitky, kapsy, díry atd. a zjistí o nich potřebné informace, které do nich zadal konstruktér při kreslení 3D modelu. Asociativita mezi 3D modelem v CADu a drahami nástrojů v Edgecamu šetří cenný čas při změnách modelů, o které není v reálné výrobě nouze.
nex 2-1415
Raf Lobato, generální manažer Edgecamu, říká, že klíčovou výhodou Edgecamu ve spojení s Inventorem je aplikace CAM procesu přímo na originální model z Inventoru vytvořeného konstruktérem. „Edgecam zvyšuje ziskovost výrobce díky vysokému stupni CAD propojení a flexibilitě při tvorbě drah nástrojů, což zaručuje vyšší produktivitu a rychlou návratnost investice.“
Protože Edgecam je propojený i s aplikací Autodesk Vault 2014, mohou uživatelé ukládat a spravovat CAM soubory ve Vaultu stejně tak jako CAM soubory z Edgecamu. Nabídka Vault v Edgecamu nabízí celou řadu funkcí z programu Vault, včetně historie verzí.
nex 3-1415
Uložení modelu a programu z Edgecamu do Vaultu umožňuje konstruktérům a vedení výroby kontrolovat verze tohoto programu oproti verzi 3D modelu dokonce i v případě, kdy na dílci pracuje více než jedna osoba. „To automaticky zachycuje historii verzí dílců Edgecam, díky čemuž si celý tým může být jistý, že načítají a programují správnou verzi dílce.“
Bezproblémová integrace Vaultu do struktury nabídky Edgecamu byla vyvinuta po úspěšné integraci Autodesk Inventoru do Edgecamu, to znamená, že jak příkazy Vaultu, tak i Inventoru jsou dostupné během relace Edgecamu. Při načítání souboru Edgecamu obsahujícímu model z Inventoru je soubor kontrolován Vaultem a načten do Edgecamu, při čemž jsou rozpoznány provedené změny, které Edgecam označí s možností jejich aktualizace v Edgecamu.


Mohlo by vás zajímat: