Google překladač: English Deutsch

MCAE Systems v Nitře s 3D skenováním a optickým měřením

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: 2014 | MSV | Nitra | Strojírenství | Veletrh | Výstavy

MCAE Nitra 2013-1421Společnost MCAE Systems představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Nitře nejmodernější technologie pro prostorovou digitalizaci v průmyslu i v medicíně. 3D skenování je dynamicky se rozvíjející obor, jehož vliv zasahuje čím dál víc do mnoha oblastí lidské činnosti. Přední český dodavatel 3D technologií, společnost MCAE Systems, má s využíváním a implementací 3D skenerů a souvisejících postupů mnohaleté bohaté zkušenosti. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Nitře ve dnech 20. až 23. 5. 2014 se MCAE Systems představí hned na dvou expozicích, jejichž návštěvníci se mohou seznámit s tím, jak se používá 3D skenování, a také jak se následně využívají takto získaná digitální data.

Na stánku č. 41 v pavilonu F bude k vidění buňka pro plně automatizované měření ATOS ScanBox 4105, vybavená kompaktním profesionálním skenerem ATOS Core. Expozice nabídne také ukázku poloautomatizovaného měření rozměrného prototypu historického automobilu skenerem ATOS Compact Scan 5M a následný proces reverzního inženýrství nad získanými daty v CAD/CAM softwaru Tebis. Na prototypu tzv. Vankelova motoru pak bude probíhat demonstrace měření rychlostí, zrychlení a deformací skenerem PONTOS 4M. Zájemci o bližší seznámení s těmito technologiemi budou mít možnost poznat také nejnovější verze softwaru GOM Inspect a GOM Inspect Professional, sloužícího pro práci s naskenovanými daty.
V pavilonu A na stánku č. 9 společnost MCAE Systems předvede 3D skenery používané také v medicíně. Vedle obličejového skeneru VECTRA to bude čerstvá novinka, ruční skener FUEL3D. Oba skenery budou spolupracovat s robotem KUKA, CAD/CAM softwarem Tebis a barevnou 3D tiskárnou Mcor Iris při ukázce výroby kopie lidské tváře obráběním a vedle toho také 3D tiskem. Premiéru zde zažije vzdělávací iniciativa ATOS for Education, jejímž cílem je širší využití zařízení pro prostorovou digitalizaci ve školách.
Vedle zmíněných exponátů na expozicích společnosti MCAE Systems návštěvníci veletrhu potkají mj. také nejprodávanější značku osobních 3D tiskáren MakerBot, včetně nejnovější generace těchto populárních zařízení.


Mohlo by vás zajímat: