Google překladač: English Deutsch

Nová verze Eplan Data Portalu

Autor článku: Eplan   

Tags: 3D prohlížeč | Data | ECAD | Eplan | Komponenty | Makra | Náčrtky | Portal | Schémata | Výrobci

Eplan Data Portal-1438Od srpna 2014 je k dispozici nová verze Eplan Data Portalu, která přináší uživatelům mimořádné úspory času a zvýšenou kvalitu projektu. Umožní do projektu automaticky naimportovat data s údaji o 470 000 komponentech včetně schematických maker, rozměrových náčrtků a prospektů. Práci zjednodušují nové funkce, jako je nový integrovaný 3D prohlížeč, který umožňuje uživatelům rychlé a jednoduché zobrazení vybraných komponent. Kliknutím myši lze vyvolat různé pohledy: nárys, bokorys, půdorys nebo izometrické zobrazení. Pro velmi flexibilní a detailní zobrazení jsou navíc k dispozici funkce natočení a přiblížení.

Výhody jsou evidentní: např. spolehlivá kontrola, zda jsou vybrané komponenty vhodné do navrhovaného rozváděče.

Nový způsob práce se zpětnou vazbou
Optimalizována byla také pracovní plocha Eplan Data Portalu. Aplikace Data Portal App nyní zahrnuje 66 výrobců a navigaci zrychluje tabulkové zobrazení log jednotlivých výrobců. Uživatelé mohou výrobce kontaktovat přímo z mobilní aplikace: např. když potřebují poslat doplňující informace nebo upozornit na nedostatky v dokumentaci. Tím kvalita poskytovaných dat neustále roste. Zapojení do portálu je výhodné i pro výrobce: funkce zpětné vazby jim přináší přímý kontakt se zákazníky. Výrobcům se tak dostávají informace o tom, které komponenty a v jakých termínech budou třeba, a mohou tak optimálně reagovat na požadavky zákazníků. Další novinkou v portálu je vylepšená funkce vyhledávání. Jako první výsledky vyhledávání jsou zobrazena čísla zboží nebo označení typu výrobků –díky tomu je vyhledání správného dílu mnohem rychlejší.

Celkem 66 výrobců s více než 470 000 položkami
Eplan Data Portal učinil velký pokrok nejen z hlediska inovací funkcí, ale také doplněním katalogů výrobců. Při poslední aktualizaci počátkem července bylo doplněno pět nových katalogů a dalších deset bylo rozšířeno a aktualizováno. Počet zařízení v katalogu vzrostl o více než 20 %, to znamená, že v současné době je v katalogu k dispozici více než 470 000 položek. V portálu jsou obsaženy záznamy o zařízeních od proslulých výrobců; např. italská firma Finder je nyní v portálu reprezentována více než 700 záznamy. Dalším novým přírůstkem je společnost ifm electronic s téměř 500 záznamy o přístrojích z oblasti snímačů a techniky pro zpracování signálů. Vysoce zajímavá je integrace konfiguračního nástroje od firmy Vega. To znamená, že uživatelé mohou ve svých projektech použít nejen standardní položky ze sortimentu zařízení společnosti Vega Grieshaber KG, určených pro měření v oblasti procesní výroby, ale mohou si snímače individuálně nakonfigurovat podle potřeb projektu.

Eplan 3D Viewer-1438

Integrovaný 3D prohlížeč umožňuje kliknutím myší výběr různých pohledů: nárys, půdorys nebo bokorys a izometrické promítání

Aktualizovaná a doplněná data
Výrobci, kteří už jsou zařazeni do katalogu Eplan Data Portal, svou nabídku průběžně aktualizují a doplňují. Například společnost Siemens připravila do katalogu více než 2 100 záznamů o přístrojích řady 3VA. Nyní jsou dostupná nejen obchodní data, spínací značky pro Eplan a technická dokumentace, ale i 3D-modely a výrobní informace. Také společnost SMC Pneumatic doplnila a rozšířila svou výrobní nabídku v katalogu. Uživatelé pneumatických systémů mají nyní k dispozici velký výběr válců, ventilů a hadic – mohou si je vybrat z více než 15 000 záznamů v katalogu. Své nabídky v Eplan Data Portal doplnili a aktualizovali i další výrobci: ABB, General Electric, Icotek, Helukabel, Numatics, Rockwell Automation, Sick nebo Wieland.

Shrnutí
Výhodou pro uživatele je neustále rostoucí množství dat s údaji o přístrojích – v kombinaci s pokrokovými funkcemi, které podporují efektivní konstruktérskou práci.


Mohlo by vás zajímat: