Google překladač: English Deutsch

Ostrý provoz světových map na Mapy.cz

Autor článku: Seznam.cz   

Tags: GIS | GPS | Mapy | Mapy.cz | OpenStreetMap | Seznam.cz | Svět | vyhledávání

Mapy sveta-1522Ode dneška (27. května 2015) si můžete na serveru Mapy.cz naplánovat doslova každý krok. Společnost Seznam.cz, využívající nejpodrobnější podklady OpenStreetMap, přepnula mapy celého světa z betaverze do ostrého provozu. Novinkou je také relevantnější vyhledávání nebo úprava zobrazení bodů zájmu při zoomování. Seznam.cz po dvou měsících úspěšného testování nasadil světové Mapy.cz do plného provozu. Stejně tak jako dosud celá Evropa, jsou i mapy ostatních světadílů připraveny na detailních podkladech OpenStreetMap. Ty obsahují cca osm milionů bodů zájmů (POI) a lidé i zde najdou nejpodrobnější zoomy mapy v kvalitě, na kterou byli dosud zvyklí pouze v Evropě.

Přes 300 000 uživatelů, kteří Mapy.cz denně v mobilních zařízeních a na desktopu využívají, čeká i další novinka. Zcela nové vyhledávání, které poskytuje kvalitnější a relevantnější výsledky. Při stoprocentní shodě vyhledávaného slova, např. Praha, se automaticky otevře detail hlavního města včetně fotografie a základního popisku. Vizuální úpravou prošly také body, které se po vyhledání zobrazí na mapě. Již neuvidíte shluk červených bodů, ale rovnou konkrétní výsledky. Jejich počet se přitom plynule mění v návaznosti na zoom konkrétní lokality.
Přestože byla právě zprovozněna základní verze map celého světa, již teď Seznam.cz připravuje spuštění speciální turistické mapy světa. Na turistiku se Mapy.cz primárně zaměřují a pro české cestovatele a cestovatelky chystají pečlivé zpracování oblíbených zahraničních destinací. Těmi jsou hlavně všechny sousední státy České republiky a přímořská letoviska.
Snahou týmu Mapy.cz bylo inovovat službu tak, aby byla co nejužitečnějším nástrojem pro české cestovatele vyrážející do zahraničí. Proto byly vyměněny dříve používané podklady společnosti Navteq za mnohem detailnější podklady OpenStreetMap. Seznam.cz uvítá jakékoliv upozornění na případné chyby a nedostatky v zahraničních podkladech. Opravy bude provádět přímo v databázi OpenStreetMap, odkud se změny následně projeví i na službě Mapy.cz.

Pozn. redakce Marně byste však na většině míst světa přepínali ze základní mapy na leteckou. Podrobné fotografické podklady, které znáte z map Googlu, zde nejsou k dispozici.


Mohlo by vás zajímat: