Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Konference světových distributorů a vývojářů systému GIBBSCAM

Čtvrtek, 31 Březen 2005 12:57
WFG-VS_02_maly.jpgV první polovině února 2005 proběhla v Kalifornii nedaleko Los Angeles třídenní konference světových distributorů a vývojářů systému GIBBSCAM, které se účastnila tradičně i firma technology-support s.r.o., distributor technologického software GibbsCAM pro Českou republiku a Slovensko. V rámci konference proběhlo zhodnocení uplynulého úspěšného roku aplikací tohoto technologického systému, který oslavil právě 20 let, kdy nárůst prodeje činil v loňském roce 35% oproti roku předcházejícímu.

Konference však byla především zaměřena na předávání zkušeností z jednotlivých regionů světa a na představení jednotlivých vývojových týmů společnosti Gibbs and Associates. Za zmínku stojí Japonsko, kde tradiční výrobce obráběcích strojů Matsuura Machinery zvolil v minulosti za svého strategického partnera pro frézovací CNC technologie obrábění právě řešení nabízené GibbsCAMem. Vyčlenil tým lidí na podporu prodeje strojů především do USA, ale v současnosti, jak zmínil pan Toshio Yamashita, si nedokáže představit prodej 5-ose, nebo formařské aplikace do Japonska bez software GibbsCAM.

V Evropě nelze nezmínit tři hlavní regiony. Jedná se o Švýcarsko-Francii, Španělsko a Švédsko-Norko, kdy především ve Švédsku zaujímá GibbsCAM 60% všech prodaných CAM aplikací. Nejvíce vývojářů se stále stará o vývoj a podporu modulu pro produktivní stroje jako jsou dvouvřetenové soustružnicko frézovací obráběcí stroje s naklápěným vřetenem (např. Mazak Integrex, Mori Seiki MT), nebo dlouhotočné CNC automaty (např. Citizen). V nabídce řešení pro vícekanálové CNC řídicí systémy, které tyto stroje řídí, nemá doposud GibbsCAM konkurenci.

Na vlastní konferenci světových distributorů a vývojářů systému GIBBSCAM navazovaly pětidenní rozšiřující semináře a školení přímo v centrále společnosti Gibbs and Associates, v Moorparku, CA. kterých se účastnili i pracovníci technology-support. Nejdůležitější pro uživatele GibbsCAMu v regionu Česká republika a Slovensko bylo školení postprocesingu a certifikace oddělení technology-support, pod vedením Martina Kaščáka, které vyvíjí postprocesory přímo v ČR dle specifikace technologů obráběčů využívajících GibbsCAM ve výrobních provozech v ČR a v okolních zemích.

www.t-support.cz


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit