POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová verze MATLAB 2008a

Středa, 30 Duben 2008 19:28

Společnost HUMUSOFT a firma The MathWorks uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB s názvem MATLAB Release 2008a. Nejzásadnější změnou v nové verzi MATLAB Release 2008a je rozšíření jazyka o nástroje objektově orientovaného programování. Zcela nově pojatá koncepce tříd objektů, dědičnosti a jmenné hierarchie přináší vylepšení oproti předešlým verzím a významně zjednodušuje a zpřehledňuje tvorbu složitějších aplikací. Technologie just-in-time kompilace navíc zajišťuje vyšší rychlost aplikací vytvořených pomocí nového systému tříd.

Simulační nástroj Simulink obsahuje zcela nový hierarchický prohlížeč knihoven. Ten je kromě Microsoft Windows k dispozici také na operačních systémech Linux, Mac OS X a Solaris a jeho vzhled a funkce jsou nyní na všech platformách stejné. Drobným, ale užitečným vylepšením je možnost automatického ukládání modelů během práce. Dalších zdokonalení se dočkaly rovněž technologie Model Referencing a Embedded MATLAB.

 

Významným rozšířením je podpora standardu AUTOSAR, která je přítomna v produktu Real-Time Workshop Embedded Coder a která rozšiřuje oblast aplikací tohoto úspěšného nástroje pro automatické generování kódu ze simulačních schémat.

 

MATLAB Release 2008a také nabízí nové produkty, Embedded IDE Link MU (produkt umožňující začlenit kód generovaný ze Simulinku do vývojového prostředí Green Hills MULTI), EDA Simulator Link DS (kosimulační rozhraní poskytující obousměrné spojení se simulátory Synopsys Discovery pro efektivní ověření HDL kódu) a SimElectronics (nástroj rozšiřující možnosti produktu Simulink/Simscape o modelování a simulaci elektronických obvodů).

 

Samozřejmostí nové verze jsou aktualizace všech stávajících aplikačních knihoven včetně hlavních modulů MATLABu 7.6 a Simulinku 7.1.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit