CADservis
Berger-Huck
Google překladač: English Deutsch

B•A•R Honda 007 na PLM technologii UGS

Pátek, 01 Duben 2005 11:49
BAR Honda new 007.jpgSpolečnost UGS oznámila uzavření partnerské spolupráce s týmem seriálu Formule 1 BAR Honda za účelem urychlení projektování a vývoje nejnovějšího monopostu BAR Honda 007 pro novou sezónu. Stáj BAR Honda bude používat dva produkty UGS. Pro projektování a vývoj jí bude k dispozici digitální řešení NX, pro správu dat a spolupráci v rámci vývojových týmů Teamcenter. Tento software bude zajišťovat správu všech dat, od původních konceptů, přes testování, výrobu až po komunikaci mezi týmem na trati a v továrně.

Za pomoci softwaru NX dokázali projektanti stáje BAR Honda vytvořit komplexní trojrozměrný model vozu, a to včetně více než tři a půl tisíce součástek, které musely být vyrobeny na míru. Software byl naplno využit zejména při simulacích a výkonnostních testech jednotlivých částí i sestav, včetně testování v aerodynamickém tunelu a při animačních sekvencích, kdy bylo zjišťováno, zda mezi jednotlivými částmi nedochází k interferenci.

Ve výrobní fázi bylo použito digitálních modelů vyvinutých v řešení NX k pohánění počítačem kontrolovaných nástrojů v testovacím a vývojovém centru stáje BAR Honda v Brackley. Software Teamcenter umožňoval v průběhu vývojového procesu spolupráci mezi týmy konstruktérů a projektantů z týmu BAR i automobilky Honda, která má na starosti vývoj motoru, a to jak ve Velké Británii a Japonsku.

Vizualizační technologie, která je integrovanou součástí Teamcenter, umožňuje prohlížení aktuálních projektů monopostu i jeho jednotlivých součástek ve 3D, a to ve standardním JT formátu, přičemž se jednotliví konstruktéři mohou podělit o zpětnou vazbu.

www.ugs.cz


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit