průmysl, výroba, sklady…
25 let partnerem výrobních firem
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
SAP NOW 2019
Sefira

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nemetschek zkoumá podnikatelský potenciál architektů, projektantů a stavebních inzenýrů

Čtvrtek, 31 Březen 2005 14:03

Společnost Maisberger Whiteoaks provádí v těchto dnech společně s koncernem Nemetschek průzkum, který se týká současného a budoucího tržního potenciálu a úloh, kterým čelí odvětví informačních technologií pro projekci, výstavbu a správu budov a nemovitostí. Studie dotazuje architekty, projektanty a stavební inženýry na jejich hodnocení stávající situace jakož i na jejich odhad možných budoucích příležitostí.

Cílem studie je objasnit výzvy a nové potenciály pro podnikání architektu, projektantu a stavebních inženýrů v Evropě. Celkem bude osloveno až 750 architektonických, projekčních a statických kanceláří v Itálii, Rakousku, Německu, Švýcarsku, Francii, Španělsku a v České republice. Výsledky analýzy budou sloužit společnosti Nemetschek AG k další optimalizaci dodávaných produktů a jejich přizpůsobení požadavkům trhu a zákazníků. Analýzu provádí společnost Maisberger Whiteoaks z Mnichova, která se zaměřuje na oblast poradenství a komunikace s veřejností.

V pozadí průzkumu stojí změněná tržní situace, s kterou jsou architekti a projektanti nově konfrontováni: zákazník očekává podstatně flexibilnější služby a měřitelnější výsledky práce, protože konkurenční prostředí se dramaticky mění na základě stále větší potřeby odlišit se. Studie analyzuje, které prostředky vnímají architekti a inženýři jako důležité k efektivnímu naplnění svých cílů a jak mohou být tyto prostředky využívány. Dotazovaní mají také odhadnout v čem spočívají jejich největší příležitosti na trhu.

Dotazovaní též hodnotí současné podnikatelské prostředí a situaci v odvětví a roli projekčního a stavebního softwaru v úspěchu jejich podnikání. Další témata analýzy jsou investice v oblasti softwaru jakož i posouzení různých funkčních oblastí v optimálním komplexním AEC řešení. (architektura a stavebnictví, zahrnujíc všechny aspekty stavby – od vypsání soutěže, ocenění a fakturaci přes CAD a facility management aplikace až po výpočet statiky nebo tepelných požadavků.)


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit