Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

První animační akademie ve střední Evropě

Úterý, 20 Květen 2008 14:36
AnimAca821.jpgSpolečnost Autodesk a organizace SPAFi, české sdružení pro podporu vzdělávání a výměnu znalostí v oboru počítačové animace a filmu, oznamují slavnostní otevření animační akademie v Praze. SPAFi Animation Academy je první školou svého druhu ve střední Evropě a bude zaměřena na inovace a kvalitu v oboru vizuálních efektů v ČR. Akademie oficiálně zahájí svoji činnost v září 2008. Duchovním otcem akademie je český animátor Daniel Nezmar, který pracoval na animovaném 3D sci-fi filmu NORA. D. Nezmar absolvoval animační školu Escape Studios v Londýně. Po návratu zpět do České Republiky zjistil, že zde není k dispozici vzdělávací instituce umožňující práci s animačními nástroji na profesionální úrovni, a proto přišel s plánem založit v České Republice školu pokročilé animace. Tuto myšlenku zrealizoval se sdružením SPAFi.
Řada 3D softwaru od Autodesku pomůže studentům akademie získat základní dovednosti z animace a vizuálních efektů. Speciální pozornost bude kladena na praktické použití animačních nástrojů a jejich vzájemné propojení v rámci výrobních postupů (tzv. production pipeline). Studenti se naučí používat softwarové nástroje pro 3D modelování a animaci s možností uplatnění ve filmu, TV, počítačových hrách a dalším digitálním obsahu. Přední profesionálové oboru vizuálních efektů z Velké Británie a USA je seznámí se špičkovým 3D softwarem od Autodesku. Jedná se konkrétně o animační a modelovací nástroje Autodesk Maya a Autodesk 3ds Max, program pro digitální sochaření Autodesk Mudbox a software pro animaci postav Autodesk MotionBuilder.
SPAFi Animation Academy poskytne studentům také technologii Motion Capture společnosti Vidin, jako i kurzy zaměřené na digitální zpracování zvuku vedené Varhanem Orchestrovičem Bauerem, šéfem Okamžitého filmového orchestru, který spolupracoval na hudbě pro film Goyovy přízraky.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit