SolidWorks
EDU Trainings IT školení
Google překladač: English Deutsch
Edgecam
SOPHOS - hacking webinar 2

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

ArcGIS 9.3 bude podporovat PDF mapy

Pátek, 27 Červen 2008 11:57
arcgis93_826.jpgSpolečnost ESRI oznámila, že nadcházející verze ArcGIS 9.3 bude podporovat nové geoprostorové možnosti softwaru Adobe Acrobat 9, které budou dostupné v souborech PDF. Během uplynulého roku společnosti ESRI a Adobe Systems spolupracovaly na vývoji hladkého pracovního postupu pro profesionály GIS, kteří používají software ArcGIS a přejí si distribuovat širšímu publiku mapy ve formátu PDF. Příjemci mapových dokumentů ve formátu PDF budou moci dokument nejen zobrazit, ale také najít umístění v mapě na základě souřadnic X a Y nebo měřit mapové prvky. Tyto nové možnosti vylepší stávající pracovní postupy mezi tvůrci a spotřebiteli map. Vytvoří však také nové vazby, protože uživatelé bez systému ArcGIS mohou s využitím softwaru Acrobat 9 s mapami interaktivně pracovat.
Postup je snadný. Uživatelé ArcGIS 9.3 vytvoří mapový dokument a exportují jej do formátu PDF s možností interaktivní práce s mapou. Konečný uživatel si pak mapu v Adobe Acrobat 9 nebo v Adobe Reader 9 zobrazí a je mu umožněno mimo běžných funkcí také např. vyhledávat mapové prvky podle souřadnic. Nové možnosti PDF rozšiřují spektrum potenciálních uživatelů GIS map zejména ve velkých podnicích nebo vládních organizacích.
Tyto možnosti PDF v ArcGIS 9.3 budou k dispozici ve formě volně stažitelného balíčku pro ArcGIS Desktop, ArcGIS Server a ArcGIS Engine verze 9.3. ArcGIS 9.3 bude rozesílán uživatelům s platnou systémovou podporou software (maintenance) během léta letošního roku.
Více o novinkách v nadcházející verzi ArcGIS si můžete přečíst zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit