Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Monitory, které si v úsporném režimu nevezmou ani watt

Pátek, 15 Srpen 2008 19:31

Fujitsu Siemens začal dodávat první monitory se zdrojem, který se v úsporném režimu zcela vypne. Použitá nová technologie, která přináší větší úsporu elektrické energie, je dostupná v rámci produktové řady SCENICVIEW Premium Line ECO. Díky této technologii, která je aktuálně v patentním řízení, mají nové monitory, nejsou-li právě používány, nulovou spotřebu (napájecí adaptér se úplně vypne). Jde o první takové řešení, běžné monitory mají i v úsporném režimu spotřebu jeden až šest wattů. Monitory se dodávají s aktivovaným „ekologickým režimem“ ve výchozím nastavení. Součástí napájecího adaptéru monitoru je spínací modul řízený připojeným počítačem.

V okamžiku vypínání monitoru se napájecí adaptér úplně odpojí od napájení. Jakmile počítač vyšle data na výstup z grafické karty, malý elektrický impulz napájení monitoru obnoví. Tato funkce pracuje s analogovými i digitálními výstupy.
Dva nové monitory P20W-5 ECO (20") a P22W-5 ECO (22"), patří do řady Premium Line a splňují tedy kromě jiného i přísné ergonomické požadavky. Součástí obou modelů je vylepšený ergonomický stojan umožňující uživatelům velmi dobrou kontrolu nad polohou obrazovky, kterou lze snížit téměř na úroveň desky stolu. Monitory ECO přinášejí funkci DisplayView AutoBright, automatickou správu jasu, která upravuje jas s ohledem na intenzitu okolního světla, čímž nabízí další úsporu elektrické energie během provozu a zároveň snížení únavy očí. Je-li třeba maximálního jasu, nové osvětlovací jednotky dokáží docílit 300 cd/m2. Obrazové rozlišení monitorů je 1680×1050 pixelů, udávaná odezva 5 ms. Oba modely podporují HDMI rozhraní. Podle oznámení výrobce doplní v září řadu monitorů s nulovou spotřebou další dva modely s úhlopříčkami 24" a 26".

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit