CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Speciální řešení pro turbíny TURBOdesignSuite v nové verzi

Pondělí, 25 Srpen 2008 21:25
adtechnology835.jpgAdvanced Design Technology jedna z předních firem v konstrukci turbínových lopatek ohlásila novou, třetí verzi systému TURBOdesignSuite. Tento balík je určen k návrhu a konstrukci všech druhů turbín včetně CAE analýz. Významným milníkem je použití pokročilých aerodynamických konstrukčních pravidel v inverzním konstrukčním přístupu. TURBOdesignSuite umožňuje bezproblémovou integraci TURBOdesignu do stávajících CAE systémů a také importot stávající databáze dobrých konstrukcí do prostředí TURBOdesignu.
Důležitým prvkem TURBOdesignSuite je propojení tří rozdílných aplikací TURBOdesign-1, TURBOdesign-2 a TURBOcfd do jednoho uživatelského prostředí, čímž zjednodušuje přístup ke všem aplikacím. Zcela novým je modul TDCAD, který umožňuje přeložit IGES data do vnitřního formátu a zpět. Obsahuje též kvazi 3D analýzy, které pomáhají při výpočtu geometrie lopatky. Konstruktéři jsou tak schopni navrhnout optimálnější tvar listu vzhledem k hydrodynamice proudění a čerpají ze znalostních databází systému. Funkce přímého modelování umožňují i malé konstrukční úpravy tvaru lopatky vypočtené v TURBOdesign-1 pro lepší vyrobitelnost.

K dalším vlastnostem patří reálný model plynových turbín včetně jednotného modelu obou fází a superpřehřáté fáze. Vylepšily se možnosti ořezávání, kdy konstruktéři mohou ořezávat geometrii i podle kompresního poměru. Neméně důležitý je přesný přenos geometrie turbínové lopatky pro různé FEA a CFD analýzy.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit