E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Další výpočetní moduly v MITCalc

Středa, 13 Duben 2005 15:50
MITCalc nyní řeší i kuželová ozubení MITCalc, balík strojírenských a technických výpočtů, je dostupný v nové rozšířené verzi. Obsahuje například řešení ozubení, klínových a ozubených řemenů, řetězů, ložisek, nosníků, hřídelí, pružin, šroubových spojů, hřídelových spojů, tolerancí a řady dalších strojírenských součástí. Výpočty podporují nejrozšířenější 2D a 3D CAD systémy (AutoCAD, AutoCAD LT, IntelliCAD, Autodesk Inventor, SolidWorks®) a jsou provedené podle mnoha národních a zahraničních norem (ČSN, ISO, DIN, ANSI).

Kuželové ozubení (přímé, šikmé a zakřivené zuby): Řešení geometrických a pevnostních parametrů kuželového ozubení s přímými, šikmými a zakřivenými zuby. Na základě výkonových požadavků a provozních a výrobních parametrů navrhnete s programem během několika minut optimalizované řešení a to i korigované. Výpočet je v palcových a SI jednotkách podle norem DIN, ISO a ANSI/AGMA

Valivá ložiska (SKF): Modul je určen pro návrh, výběr a kontrolu valivých ložisek. Kromě výpočtu základních parametrů (trvanlivost, statická bezpečnost…) umožňuje program řešit i modifikovanou trvanlivost dle ISO 281 a výpočet zatížení dvojice kuželíkových ložisek (ložisek s kosoúhlým stykem). Modul obsahuje databázi více než 10000 ložisek SKF (kuličková, …).

Další rozšíření týkající se větší části stávajících výpočtů:

  • Zápis tabulek – Vybrané výpočty umožňují vložit výsledky ve formě tabulky do zvoleného 2D CAD systému.
  •  Popis součástí, kusovníková data – Většina výpočtů umožňuje vložit do 2D CAD systému zkrácený třířádkový popis (název, rozměr, norma). Tento popis slouží také jako data pro kusovník pro vybraný 3D CAD systém.
  • Podpora externích jazykových souborů (příprava pro překlady do dalších jazyků).
  • Drobné úpravy a opravy. Změna struktury dodávaných výpočtů a balíčků: V rámci zjednodušení instalace jsou nyní výpočty dostupné ve formě instalačního souboru, který obsahuje současně i připojení na vybraný 3D CAD systém (např. „MITCalc pro SolidWorks“)

Moduly a podrobné informace jsou dostupné na www.mitcalc.cz.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit