Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

OpenMind vydává hyperCAD 2008.1 pro 2D a 3D modelování

Pondělí, 22 Září 2008 18:04
IMOM040119185302609CAD_hC_GSM.jpgDalší verze hyperCADu očíslovaná 2008.1 přináší několik vylepšení a novinek např. v oblasti produktivity a uživatelského rozhraní. CAD modelář je postaven na jádře think3 a disponuje například přímými datovými rozhraními pro Catii V4 a V5, Unigraphics, PTC, SolidWorks a Parasolid. Z obecných datových formátů samozřejmě zpracovává STEP, IGES, VDAFS, STL, DWG a DXF, což přináší dostatečnou datovou flexibilitu. Jednou z předností systému hyperCAD je spolupráce objemových a plošných modelů v jednom prostředí, přičemž lze přecházet z ploch do objemu a naopak. Uživatelé mají k dispozici několik nástrojů pro analýzy kvality křivek a ploch, aby byla zajištěna na konci procesu modelováni nejvyšší kvalita dat.

IMOM040119185634859CAD_hC_SmartObjects.jpgTechnologie Smart Object (inteligentní objekty) napomáhá k rychlejšímu vývoji a tvorbě různých výrobních variant. Uživatelské inteligentní konstrukční prvky a koncepty mohou být ukládány pro pozdější opětovné využití. Automatické přizpůsobení odlišné topologie a geometrie zrychluje časově náročné rutinní úlohy. Funkce Model Spliting je efektivní nástroj pro konstrukci forem. Na jedno kliknutí rychle rozdělí plošné a objemové modely na horní a spodní polovinu formy. Pomocí Globálního tvarového modelování lze stávající modely rychle modifikovat a vytvářet varianty. Části Části ploch nebo objemu mohou být neměnné a sousedící oblasti jsou ohýbány, rotovány, či jinaky upravovány (společně či jednotlivě) i se specifickými omezeními.
Mezi novinkami hyperCADu 2008.1 se nachází vylepšení práce s pracovními rovinami a referenčními systémy, které jsou uživatelsky konfigurovatelné. Zcela přepracován byl také správce hladin a nyní je mnohem přehlednější. Informace jako je jméno vrstvy, barva, typ čáry a její tloušťka, počet prvků nebo status, zamčení či odemčení vrstvy jsou zobrazeny ve správci. Doplňující autorizace heslem předchází neautorizovaným úpravám důležitých dat. Zamčená data nelze nijak upravovat ani smazat, ale jsou dostupné pro uchopovací režimy vycházející z jiných hladin. Zlepšeny jsou i funkce jednoduchých 3D ploch a objemových těles. Nové funkce jako rotační vytažení nebo trojité tangenciální zaoblení jsou implementovány k rychlejšímu modelování.
Nové přepracované grafické rozhraní přináší efektivnější práci, díky vylepšené reprezentaci prvků. To je nejzřetelnější pro práci např. s velkými STL sítěmi. Polotvary v hyperMillu také využívají tato vylepšení, Veškeré 2D kreslící funkce jsou přeneseny do 3D modelovacího uživatelského rozhraní, což dovoluje vytvářet 2D výkresy mnohem efektivněji.
Přesné informace o jednotlivých prvcích, objemových tělesech, plochách mohou sloužit k analýzám zbývajícího materiálu při obrábění a podobně.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit