Amper 2019
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Autodesk a SPAFi otevírají animační akademii

Pondělí, 29 Září 2008 19:09
P9250025_840.jpgSpolečnost Autodesk a organizace SPAFi večer 25. září slavnostně zahájily provoz animační akademie v Praze. Škola SPAFi Animation Academy, první svého druhu ve střední Evropě, je zaměřena na digitální animaci, tvorbu počítačových her a vizuální efekty. Od dnešního dne se tak studenti mohou registrovat do kurzů, které začínají v průběhu října a listopadu 2008 – viz informace na adrese www.spafi.org. Duchovním otcem akademie je český animátor Daniel Nezmar, který absolvoval animační školu Escape Studios v Londýně. Po návratu zpět do České Republiky přišel s plánem založit v České Republice školu pokročilé animace. Tuto myšlenku zrealizoval s pomocí sdružení SPAFi.
Akademie umožní studentům osvojit si pokročilé dovednosti v digitální animaci, které zatím v ČR nemohli získat. Úroveň vzdělání v oboru vizuálních efektů zde dosud byla značně omezená. V minulosti nebyly k dispozici kurzy přímo zaměřené na efektivní výrobní postupy používané v praxi. Řada 3D softwaru od Autodesku pomůže studentům akademie získat základní dovednosti z animace a vizuálních efektů. Speciální pozornost budeme klást na praktické použití animačních nástrojů a jejich vzájemné propojení v rámci výrobních postupů (tzv. production pipeline).


Přední profesionálové oboru vizuálních efektů z Velké Británie a USA naučí studenty používat softwarové nástroje pro 3D modelování a animaci s možností uplatnění ve filmu, TV, počítačových hrách a dalším digitálním obsahu. SPAFi Animation Academy poskytne studentům ve svém špičkově vybaveném školícím středisku technologii Motion Capture společnosti Vicon, možnost práce v TV studiu, jako i kurzy zaměřené na digitální zpracování zvuku vedené Varhanem Orchestrovičem Bauerem, šéfem Okamžitého filmového orchestru, který spolupracoval na hudbě pro film Goyovy přízraky.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit