Amper 2019
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Karat

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Esprit 2009 a další novinky

Středa, 08 Říjen 2008 23:45
090908_espirit09_841.jpgV polovině září firma DP technology uvedla na trh novou verzi CAD/CAM systému Esprit s pořadovým číslem 2009. Nejvíce zlepšení je v oblasti tříosého a pětiosého frézování, rozeznávání geometricko-technologických prvků a také nové uživatelské rozhraní. Další vylepšení se nachází i v ostatních modulech – soustružení, frézování a drátové řezání. Před nedávnem DP technology ohlásilo podporu MS Vista v systému Esprit.
Neuvěřitelných 22 nových strategií pro 5osé frézování bylo přidáno ke stávajícím strategiím v obou verzích ESPRITu SolidMill a SolidMillTurn FreeForm. Tyto nové funkce pětiosého souvislého obrábění jsou dostupné jak pro frézy, tak pro soustružnicko-frézovacích strojích.

Cykly nacházející se ve verzi FreeForm jsou schopny vypočítat pětiosé souvislé dráhy s pomocí dvaceti různých strategií, jako např. 5osé tečné obrábění bokem nástroje, 5osé konturové obrábění, 3osé zetování.

Technologie stromu FX je vylepšena o strom prvků, který nově podporuje více CAD modelů a sestavy. Nová asociativní technologie, která má premiéru právě v této verzi, je plně integrována do stromu prvků a spojuje konstrukční vlastnosti vytvořené CAD systémem s výrobními vlastnostmi ESPRITu. Schopnost rozeznat konstrukční změny na modelu a asociace mezi původní a změněnou částí přispívají k rychlejším úpravám výrobní technologie. Spolupráce s CAD systémy se nyní rozrůstá o Catii, Pro/ENGNEER a Autodesk Inventor a doplňují stávající SolidWorks a SolidEdge. DT technology prodloužilo smlouvu na používání modelovacího jádra Parasolid. Například ve verzi ESPRIT Mold využívá Parasold Comunicator jsko základní komponentu systému. K dosažení maximální interoperability ESPRTI využívá také technologie Spatial InterOp Suite pro přejímání nativních dat formátu ACIS.


Již jsme se zmínili o přepracování uživatelského rozhraní, přepracování se dočkala knihovna nástrojů, která je shodná jak pro frézovací, tak pro soustružnické nástroje. Zlepšila se také spolupráce s databází znalostí. ESPRIT 2009 FreeForm má nový styl uživatelského rozhranív technologické části formou doku v manažeru projektů. Takováto maximalizace grafické oblasti přináší snadnější zadávání obráběných prvků. Okna jednotlivých strategií jsou také sjednocena a dynamicky se mění v závislosti na požadovaných parametrech prováděné úlohy. Modul drátového řezání je doplněn o průvodce, který pomáhá zejména měně zkušeným uživatelům.

Také SolidMill a SolidTurn je aktualizován a doplněn o novou funkčnost či stávajíc funkce jsou výrazně vylepšeny.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit